Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Kuo ypatingi pakrypę Vermonto langai ir kokie prietarai juos supa?
2019-06-05 Šaltinis: Technologijos.lt

Jei kada keliausite JAV, atkreipkite dėmesį į individualių namų architektūrą. Vermonto valstijoje labai dažnas įdomus sprendimas - gėveliuose sumontuoti pakrypę langai. Kuo jie tokie ypatingi? Ir kokie prietarai su jais susiję?


Kuo ypatingi pakrypę Vermonto langai ir kokie prietarai juos supa?
Nuotr. commons.wikimedia.org

O ypatingi būtent tuo, kad kažkodėl paplito tik Vermonte. Tokie langai montuojami gėvelyje tarp dviejų stogo linijų. Pavyzdžiui, virš garažo ar kokio priestato stogo. Šie langai beveik visada yra atidaromi, turi slankiojantį mechanizmą. Nors Vermonto langai montuojami ir į mūrinius pastatus, juos dažniau pamatysite karkasiniuose ir mediniuose namuose.

Tai kodėl jie pakrypę? Na, tokioje sienoje galima sumontuoti didesnį pakrypusį langą. Tiesus langas būtų labai mažas, o didesnis langas reiškia, kad viduje bus bent šiek tiek šviesiau. Tačiau likusioje JAV dalyje tokiose sienose langai dažniausiai apskritai nemontuojami.

Manoma, kad tai - tiesiog vietinė tradicija. Vermontas yra šiaurinėje JAV dalyje, ten yra pakankamai šalta ir tamsu. Taigi, norima įsileisti kiek įmanoma daugiau šviesos. Vietinės architektūros tendencijos nulėmė, kad daugybė namų turi kelis stogus. O praktiški vietiniai statytojai tas nedideles sienas išnaudojo langams.

Egzistuoja ir kitokių paaiškinimų. Manoma, kad langai galinėse namo sienose padeda efektyviai vėdinti patalpas. Jie leidžia pasišalinti karštam orui, nes vienas lango kampas yra pakankamai aukštai. Vermonte, kaip ir kitose šaltesnio klimato vietose, dideli langai mansardose yra reti dėl praktinių sumetimų. Taigi, tokie raganų langai yra neblogas pasirinkimas.

Ir taip, jie dažnai vadinami raganų langais. Senos pasakos teigia, kad raganos negali įskristi po pakrypusius langus. Žinoma, tai tikrai nėra viena iš priežasčių, kodėl Vermonte tokie langai yra labai paplitę - raganų koncentracija ten yra tokia pati kaip ir kitose JAV dalyse. Jie taip pat dėl savo formos kartais vadinami karsto langais. Egzistuoja mitas, kad pro šiuos langus kadaise būdavo išnešami mirusieji.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt