Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kokias lemputes pasirinkti kiekvienam namų kambariui?
2018-12-03 Šaltinis: Senukai.lt

Paprastai elektrikų klausia – kokias lemputes pirkti. Jie trumpai glaustai atsako: pirkite LED. Ir tiek. Bet kokio dydžio, kiek vatų, koks cokolis? Čia kyla tiek daug klausimų, į kuriuos atsakymų rasti gana sunku. Pabandysime pateikti informacijos, kokias lemputes reiktų rinktis skirtinguose kambariuose. Kai kur reikia daugiau šviesos, kai kur mažiau. Visa tai gali gana ženkliai padidinti turimą biudžetą, tad planuoti namų apšvietimą reiktų būtent po to, kai įvertinate kiekvieno kambario apšvietimo poreikius.


Kokias lemputes pasirinkti kiekvienam namų kambariui? title=
Nuotr. buyincyprus.info

3 lempučių pasirinkimo kriterijai

Kad lemputės turi būti LED, tikriausiai įtikinėti nereikia. Jų kaina priklauso nuo gamintojo ir kokybės, todėl galima ieškoti ir pigesnių, ir brangesnių variantų. LED lemputės nėra amžinos, nors kai kuriose reklamose taip galima perskaityti tarp eilučių. Teoriškai jos turėtų tarnauti 10-20 metų, bet viskas priklauso nuo naudojimo intensyvumo, elektros instaliacijos įrengimo ir daugelio kitų dalykų.

Kokius tris kriterijus turėtumėte atsiminti ir suprasti rinkdamiesi lemputes? Cokolio forma, liumenai ir šviesos spalva.

Cokolio forma

Cokolio formų yra labai įvairių. Populiariausios Lietuvoje yra dvi E27 ir E14. E27 yra ta įsukama lemputė su storu galu. E14 – įsukama su plonu galu. Taip pat populiarios įspaudžiamos lemputės, dažniausiai G4 ir G10. G5 cokoliai yra dažniausiai montuojami ilgoms halogeninėms lempoms, kurios namuose naudojamos rečiau, nors komerciniuose objektuose jos naudojamos dar gana dažnai. G9 cokolio lemputė yra visai mažytė, dažniausiai su kilpelėmis vietoj tiesių vielučių. Ji naudojama dažniausiai įvairiuose nedideliuose šviestuvuose. G13 lempa yra ilga LED ir panaši į G9 halogeninę lempą.

 Ką reiškia tie skaičiukai ir raidelės? Įsukamose lempose, kurios paprastai žymimos E raide (nuo „Edisono“, kuris užpatentavo tokias įsukamas lemputes). G raidė reiškia, kad cokolis yra stiklinis (angliškai Glass), o ne metalinis, kaip E tipo lemputėms. GU reiškia, kad kištukas turi papildomus užkabinimo elementus, kurie tvirčiau laiko lemputes.

Skaičiukai prie jų yra milimetrais žymimi cokolio išmatavimai. Pavyzdžiui, įsukamos lemputės E14 cokolio išmatavimas yra 14 mm, o įspaudžiamos lemputės G10 atstumas nuo vienos kontakto iki kito yra 10 mm.

Yra ir kitų tipų lempučių, tačiau jos gana retos ir naudojamos specifinėse instaliacijose.

 Liumenai

Liumenai yra žymimi lm raidėmis ir nusako, kiek šviesos lemputė duoda. Kad būtų paprasčiau suprasti, kiek tai šviesos, reiktų prisiminti senas 40, 60 ir 100 vatų lemputes. 40 vatų lemputė duodavo šviesos, kurią dabar duoda 450 liumenų LED lemputė (4-6 W), 800 liumenų lemputė atitinka senąją 60 W lemputę. Dabar tokia lemputė energijos „suvalgo“ 8-12 W. 1600 liumenų duoda 100 W lemputė, tad reiktų ieškoti tokio atitikmens tarp LED lempučių. Paprastai jos dabar ima 15-20 W energijos.

 Kad geriau įsivaizduotumėte, kiek liumenų į kvadratinį metrą reikia kiekviename kambaryje, reiktų prisiminti šią lentelę (pasiūlymai orientaciniai, nėra priimto standarto, nes viskas priklauso nuo patalpos aukščio, sienų spalvos):

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt