Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Kodėl vanduo namuose yra nemalonaus kvapo?
2020-09-11 Šaltinis: UAB "LT AQUA"

Iš Jūsų čiaupo pradėjo, o gal jau kurį laiką teka nemaloniai aitraus, gaižaus kvapo vanduo? Ką tai reiškia, jei vanduo atsiduoda sugedusiais kiaušiniais? Ar galima tokį vandenį vartoti maistui, apskritai, kokia tokio vandens kokybė? Klausimų išties nemažai, tačiau į visus juos galima rasti atsakymą.


Kodėl vanduo namuose yra nemalonaus kvapo? title=

Kas lemia tokį nemalonų vandens kvapą?

Geriamas vanduo sugedusiais kiaušiniais dvokti gali dėl kelių priežasčių. Pasitaiko atvejų, kad šaltas vanduo yra bekvapis, tuo tarpu karštas – iš tolo riečia nosį. Atsakymas, kodėl taip yra, gali būti dvejopas: viena – karštas vanduo yra per retai ir per mažai naudojamas, tad jis paprasčiausiai „užsistovi“ vamzdžiuose, antra, yra per žema naudojamo karšto vandens temperatūra.

Tačiau dažniausia tokio nemalonaus vandens kvapo priežastis – vandenyje ištirpęs sieros vandenilis. Tai bespalvės specifinio, sugedusių kiaušinių kvapo dujos, kurias pagamina sieros bakterijos. Uolienose, dirvožemyje, pūvančiose augalinėse medžiagose yra sieros. Sieros bakterijos pastarąją panaudoja, o galutiniu jų darbo produktu tampa sieros vandenilis. Minėtos bakterijos nekenkia žmogaus sveikatai, tačiau vandenyje padidėjus sieros vandenilio koncentracijai, šis pradeda itin nemaloniai dvokti.

Ar būtini vandens tyrimai?


Nepaisant to, jog tikslų sieros vandenilio kiekį vandenyje nustatyti išties nelengva (taip yra dėl to, kad sieros vandenilio dujos labai greitai atsiskiria nuo vandens ir išsisklaido ore), vandens kokybė turi būti tiriama. Specialistai pataria tai daryti reguliariai. Specialūs vandens tyrimai suteikia galimybę įvertinti įvairius vandens parametrus: jo rūgštingumą, geležingumą, kietumą, taip pat nustatyti ar vandenyje yra ištirpusio fluoro, nitratų bei nitritų, mangano, o galbūt dar kitokių medžiagų, kokia yra mikrobiologinė vandens tarša. Turint vandens tyrimų rezultatus, kur kas lengviau išsirinkti labiausiai tinkamą vandens valymo ar filtravimo sistemą, įsigyti reikalingus vandens filtrus.

Koks vandens filtras efektyviausiai pašalina sieros vandenilį?

Jei Jūsų vanduo atsiduoda sugedusiais kiaušiniais, protingiausia namie įsirengti vandens nugeležinimo filtrą. Kuo ypatingas šis įrenginys? Vandens nugeležinimo filtras iš vandens išvalo ne tik sieros vandenilį, bet tuo pačiu metu ir higienos normas viršijančią geležį, manganą, kitokias mechanines priemaišas. Apsispręsti, kokio galingumo vandens nugeležinimo filtrą būtina įsigyti, taip pat ar nereikia papildomų vandenį valančių priedų, padėti gali tik išsamūs vandens tyrimai.

Dėmesio! Labai svarbu iškart pasirinkti kompleksišką, patikimą ir tuo pačiu metu ekonomišką vandens valymo sprendimo būdą, mat neretai pasitaiko, jog klientai, susigundę žema kaina ir namie įsirengę vandens minkštinimo filtrus, vėliau susiduria su tuo, kad išvalius vandenį, nemalonus vandens kvapas niekur nedingsta.

 

Tokiais atvejais tenka papildomai montuoti dar ir vandens nugeležinimo filtrą, kad vanduo būtų tinkamai oksiduojamas.
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt