Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Kodėl švaistome pinigus brangiai šilumos energijai?
2012-02-23 Šaltinis: UAB Strateginių komunikacijų centras

Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje pagal tai, kokią dalį sukuriamos BVP dalies vienam gyventojui namų ūkis išleidžia šildymui. Tokius duomenis pateikia Lietuvos energetikos konsultantų asociacijos prezidentas dr. Valdas Lukoševičius. Nors šilumos energija vis labiau brangsta, deja pinigai ir toliau švaistomi šilumos įmonių rėmimui, o ne pastatų modernizavimui.


Kodėl švaistome pinigus brangiai šilumos energijai?

Technikos mokslų daktaras, mokslininkas ir nepriklausomas statinių bei jų projektų ekspertas Česlovas Ignatavičius įsitikinęs, kad pinigai išleidžiami pastatų šildymui išmetami į balą. Jo nuomone, šiuo metu susiklosčiusi paradoksali situacija, kai gyventojai patalpas kaitina, o šiluma išeina lauk pro skylėtus namų fasadus. „Reikia suprasti, kad daugumos mūsų daugiabučių apdaila yra sudūlėjusi, o sienos jau nebe tokios sandarios. Jose susidaro plyšiai, kuriuose kaupiasi teršalai ir drėgmė. Kaip žinome, vandens šilumos laidumas yra net 25 kartus didesnis nei oro. Tad akivaizdu, kad drėgna ir kupina teršalų siena praleidžia kur kas daugiau šilumos“, - teigia mokslininkas. Č. Ignatavičius pabrėžia, kad pinigai išleisti pastatų šiltinimui, skirtingai nei šildymui, niekur nedingsta, o veikiau virsta nekilnojamuoju turtu.

Mokslininkų išsakytai pozicijai pritaria ir statybinių medžiagų ekspertai. Putų polistirolo gamintojų ir vartotojų asociacijos (PPGVA) prezidentas Vytautas Čaplikas pažymi, kad pastatų išorinių sienų šilumos izoliacija po modernizacijos gali būti apie 4-5 kartus geresnė nei prieš renovaciją. Ekspertas pabrėžia, kad apšiltinant būstą labai svarbu tinkamai pasirinkti kokybiškas ir sertifikuotas termoizoliacines medžiagas.

„Lietuvos mokslininkai pastatų šiltinimui rekomenduoja rinktis kokybiškas lietuviškas statybines medžiagas ir išskiria polistireninį putpastį. Daugelis atliktų tyrimų parodė, jog polistireninis putplastis išlaiko savo pirmines termoizoliacines ir mechanines savybes per visą pastato gyvavimo, kuris yra ne mažesnis kaip 50 metų, laikotarpį. Ši statybinė medžiaga buvo išrasta Vokietijoje, pastebėjus, jog kai kurios šilumos izoliacinės medžiagos turi įvairių trūkumų, pavyzdžiui, yra neatsparios drėgmei, gniuždimui, smūgiams, juose kaupiasi purvas ir t.t.“, - polistireninio putplasčio privalumus įvardija V. Čaplikas. Asociacijos prezidentas pabrėžia, kad šią statybinę medžiagą sudaro net 98 procentai oro porų, tad ji ne tik puikiai tinka pastatų šiltinimui, bet ir yra draugiška aplinkai.

Apie polistireninį putplastį:

Vokietijoje apie 80 procentų namų yra apšiltinami polistireniniu putpasčiu. Šioje šalyje atliktas ne vienas tyrimas, po kurių paaiškėjo, kad į šią termoizoliacinę medžiagą neprasiskverbia vanduo, teršalai, jos neprapučia vėjas. Jeigu polistireninis putplastis yra tinkamai apsaugotas nuo ultravioletinių spindulių, jis tampa ilgaamže termoizoliacine medžiaga ir išsaugo savo gerąsias savybes be didesnių pakitimų apie penkiasdešimt metų.

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, statybose polistireninis putplastis naudojamas tiktai su degumą slopinančiais priedais, todėl savarankiškai degti negali. Putų polistirolo pakuotės, skirtos maisto produktų laikymui, gabenimui ir pervežimui, plačiai naudojamos visame pasaulyje.


Daugiau informacijos:

Putų polistirolo gamintojų ir vartotojų asociacijos prezidentas V. Čaplikas

Tel.: (8 5) 2336182

El. paštas: sia@lsia.lt

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt