Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kodėl lauke palikta mediena keičia spalvą ir tampa pilka?
2018-05-22 Šaltinis: Technologijos.lt

Senos nedažytos daržinės, lauke sukrautos malkos, į pašiūres paremtų daržo įrankių rankenos, neprižiūrėtos medinės tvoros - kodėl visi šie daiktai yra pilki? Šviežia mediena pasižymi gražiomis spalvomis. Dažniausiai mediena yra gana šviesi, kartais - šiek tiek ruda ar net rožinė. Tačiau dauguma medienos gaminių lauke tampa pilki. Kodėl?


Kodėl lauke palikta mediena keičia spalvą ir tampa pilka?  title=
Nuotr. wikimedia.org

Iš tiesų tas medžio pilkumas nebūtinai yra blogas dalykas. Žinoma, kartais norisi išsaugoti gražų šviežiai supjaustytos medienos vaizdą, tačiau tuomet ją būtina kuo nors padengti. Kita vertus, kartais įvairūs medžio gaminiai specialiai paliekami lauke, kad įgytų tą sidabrinį pilkumą. Dabar populiarūs šiurkščios medienos nuotraukų rėmeliai, spintelės ir kiti baldai. Tačiau iš kur tas pilkumas? Ar taip prasideda medienos puvimo procesas?

Į antrąjį klausimą galima atsakyti iš karto - ne, tai nėra pirmasis medienos puvimo etapas. Mediena, žinoma, yra organinė medžiaga, kuri su laiku supūva. Tačiau pilka mediena gali išlikti ne vieną dešimtmetį. Visų pirma, mediena papilkuoja nuo saulės šviesos.

Ultravioletiniai spinduliai su laiku skverbiasi į šviežios medienos paviršių. Jie skaido celiuliozę, todėl medienos paviršius praranda blizgesį ir spalvą. Kartu saulė džiovina medieną, todėl ji traukiasi ir skeldėja. Tuomet savo darbą pradeda pelėsis ir bakterijos. Jie kuria savo kolonijas ant medienos paviršiaus, misdami likutine drėgme, sakais ir syvais. Tačiau šis procesas trunka neilgai - iš esmės papilkėjęs medis bakterijoms ir pelėsiui tampa nebeįdomus, nes maistingųjų medžiagų ant jo paviršiaus lieka nedaug.

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „pilkos malkos“

Tai, beje, yra gera žinia. Vos medis papilkuoja, jo irimas sulėtėja ir vyksta įprastu tempu. Mediena labiausiai pūva nuo užsilaikančios drėgmės. Pavyzdžiui, jei kokios nors lentos dalis liečiasi su žeme, ji supus greičiau, nes dirvožemis sulaiko drėgmę ir sudaro puikią terpę veistis pelėsiui, bakterijoms ir kitiems skaidytojams. Lauko baldai pradės pūti nuo tų vietų, kur jungiasi lentos - tuose tarpuose kaupsis purvas ir drėgmė.

Beje, pilkėjimą galima pristabdyti. Jei norite, kad lauke padėtos lentos kurį laiką išlaikytų pirminę spalvą, reikėtų jas pridengti nuo saulės. Ją taip pat galima apdoroti antiseptikais, o užbaigtus gaminius reikėtų kuo nors papildomai apsaugoti - laku arba dažais, jei spalva iš tikrųjų nėra tokia svarbi.
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt