Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Klojame linoleumą
2014-06-11 Šaltinis: Eglė Kairelytė, Supernamai.lt

Kas nenorėtų namie vaikščioti po minkštutėlį kilimą? Tačiau tos dulkės, o dar dėmės, o dar siurbimas, o dar dulkių erkės... Tai gal gryno medžio parketas? Bet labiau nei neobliuoto medžio paviršius kandžiojasi obliuotos, šlifuotos ir impregnuotos (lakuotos ar alyvuotos) medienos kainos. Galima įsivaryti ne vieną rakštį į piniginę... Taigi, kas lieka? Senas, geras linoleumas. Ir gražu, ir kaina nesikandžioja. Štai keli patarimai renkantis ir klojant.


Klojame linoleumą title=

Prieš apsilankant parduotuvėje

Anksčiau linoleumą pamatyti buvo galima daugiausia ekonominės klasės butuose. Jį žmonės rinkosi tik dėl šios grindų dangos pigumo. Dabar gi linoleumas gali drąsiai konkuruoti su kitomis dangomis ir kai kuriais atvejais net jas nurungti ne tik dėl kainos, bet ir kitų parametrų.

Šiuolaikinis linoleumas gaminamas tik iš natūralių medžiagų, jis patvarus ir praktiškas (vientisą grindų dangą sudaro trys sluoksniai, todėl ji ne taip greitai blunka, kaip, pvz., pigi PVC (polivinilchlorido) danga).Pirmarūšiam laminatui dažniausiai suteikiama net dešimties metų garantija. Linoleumą galima kloti praktiškai visur, tik būtina atsižvelgti į jo klasę.

 Linoleumo klasės

Pagal atsparumo klases linoleumas skirstomas į tris grupes: 21-22-23 klasės linoleumas, skirtas tik mažai naudojamose patalpose (miegamajame, svečių kambaryje); 31 klasės laminatas jau tinkamas ir visuomeninėms patalpoms, taip pat gyvenamųjų namų patalpoms, kuriose intensyvesnis judėjimas (virtuvė, prieškambaris); 32-33-34 klasės skirtas visuomeninės paskirties patalpoms, biurams; 41-42-43 klasės puikiai tinka ir nuolat naudojamoms gamybinėms patalpoms.

Ši laminato kokybę ir paskirtį nusakanti klasė nustatoma pagal atsparumą dėvėjimuisi šlifuojant. Renkantis laminatą parduotuvėje į šias nurodytas klases atsižvelgti būtina. Tik pagal paskirtį sumontuotas laminatas bus ilgaamžis, išlaikys savo formą ir spalvas. Taigi, kuo aukštesnės klasės laminatas, tuo jis kokybiškesnis, atsparesnis išorės poveikiui, tuo labiau tinka intensyviau naudojamoms patalpoms.

Linoleumo storis būna nuo 1mm iki 4 mm. Įprasti standartiniai pločiai –4m, 3m, 2m (ritinių ilgis – dažniausiai 30 m). Beje, į klases skirstomas tik pirmarūšis laminatas, kurio gamybos metu nepasitaikė broko. Antrarūšio laminato atsparumą (klasę) galima nustatyti tik pagal jo spalvą ir tekstūrą. Svarbu atsiminti, kad jei ant laminato nenurodyta jo klasė, vadinasi jis brokuotas, antrarūšis (turi paviršinių defektų).

 Kaip kloti linoleumą

Viena pagrindinių baimių, susijusių su linoleumu – kad jis susigarankščiuos, sutrūkinės, atsiras tarpų, grindys taps nelygios. Iš tiesų taip gali nutikti, jei pasirinktas linoleumas labai plonas, nekokybiškas arba... jei iš šaltos patalpos į šiltą įnešę linoleumo ritinį tuojau pat išvyniosite. Jei linoleumą perkate žiemą, parsinešę namo leiskite jam kelias valandas pastovėti, apsiprasti su nauja temperatūra, ir tik tada vyniokite, priešingu atveju jis sutrūkinės. Išvengsite nemalonumų, jei jį klodami laikysitės pagrindinių taisyklių.

Pirmoji – pagrindas, ant kurio klojama ši danga, turi būti išlygintas, vientisas, tvirtas, sausas ir švarus. Linoleumas prie grindų klijuojamas dviem būdais. Tais atvejais, kai patalpa, kurioje klojamas linoleumas, ne didesnė kaip 20 m2, viso linoleumo klijuoti nereikia, pakaks dangos pakraščiuose prie pagrindo priklijuoti dvipusę lipnią juostą ir taip pritvirtinti linoleumą. Tačiau jei visgi bijote, kad ilgainiui linoleumas ims banguoti, ar juo klojate didesnę patalpą, linoleumą klijuokite specialiais klijais per visą jo pagrindą.

Beje, jei linoleumą klojate ant buvusių grindų, įsitikinkite, kad jos visiškai lygios, be tarpų ar skylių, nes linoleumas ilgainiui įsispaus į tarpus, ir grindys bus negražios. Jei linoleumas klojamas drėgnose patalpose (vonioje, virtuvėje), linoleumo siūles reikėtų suvirinti specialiais klijais.

Paprastai, kai linoleumu dengiama didesnė patalpa, jį reikia pjaustyti. Štai keli patarimai, kaip tai daryti teisingai. Pirmiausia, pasirūpinkite, kad sutaptų sujungiamo linoleumo raštas. Antra, linoleumo siūlės turėtų būti statmenos langams ir nesutapti su durų angomis. Trečia, linoleumą pradėkite kloti nuo ilgiausios sienos, užleisdami po kelis centimetrus (vėliau jie bus nupjauti).

Klojamas antrasis linoleumo lakštas turėtų uždengti pirmąjį (dėl tos pačios priežasties, kad nupjovus būtų mažiau matomos sandūros, o pjūvis būtų lygesnis. Be to, reikia palikti vietos linoleumui išsivaikščioti). Taip pat kelis centimetrus papildomo linoleumo reikėtų palikti prie sienų. o palikite kelis centimetrus užlenktus. Išklotą patalpą būtina palikti parai, kad linoleumas susigulėtų ir išsivaikščiotų. Itin gerai, jei tuo metu prislėgsite šią dangą sunkiais daiktais, taip jis geriau prilips prie klijuojamo paviršiaus. Nusistovėjusio linoleumo galai nupjaunami naudojant liniuotę, priešingu atveju nepavyks padaryti lygių sujungimų.

 Linoleumo priežiūra

Linoleumo kažkaip ypatingai prižiūrėti nereikia, pakanka plauti. Tiesa, plauti geriausia šioms dangoms skirtais valikliais. Jokiu būdu neplaukite ar nevalykite linoleumo parafinu, terpentinu, benzinu, acetonu ar balinimo priemonėmis. Beje, jei norite, kad linoleumas būtų blizgus, naudokite vieną paprastą gudrybę:į vandenį, kuriuo plaunate linoleumą, įpilkite šiek tiek acto. Išdžiūvęs linoleumas atrodys tarsi išvaškuotas. O labai nusitrynusias linoleumo vietas galima nudažyti tos pačios spalvos aliejiniais dažais – taip paprastai ir lengvai grindų dangą atšviežinsite. Jei linoleumas kurioje nors vietoje visgi išsipūtė, pradurkite mažą skylutę, išleiskite orą, tą vietą uždenkite popieriumi ir palyginkite karštu lygintuvu.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt