Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Klasikinis interjero dizainas ir jo detalės
2014-12-02 Šaltinis: namudizainas.lt

Derinant, tiksliau, priešpastatant antikvarinius, senoviškus, senus ir šiuolaikinius baldus, interjero detales; skirtingų interjero stilių interjero dizaino detales kambario, buto ar namo interjere, tai suteikia savitumo interjerui, vienu ar kitu būdu kaip ir įasmenina kambario, buto ar namo interjerą.


Klasikinis interjero dizainas ir jo detalės title=
Nuotr. momoy.com

Atkeliavusios iš kitos “eros“ ar kitos stilistinės kilmės interjero detalės, integruotos į interjerą, paskanins namus istoriškumu ar suteiks “stilistiškai nestilistinį“ individualumą namams. Bet pirmiausia, visgi, pirmas įspūdis, sukurtas interjero, kuriame panaudotos skirtingo laikmečio interjero detalės, – tai sukurta netikėtumo būsena.

 

Kelios paralelės: ką Jūs jaustumėte, matydami senuką, riedlente barškinantį senamiesčio grindinio akmenis, ar girdėdami ketverių metukų vaiką, dėstantį filosofines tiesas?

 

Kuo originalesni baldai, kuo labiau jais rūpinosi jų šeimininkai, tuo ilgiau seni baldai ar interjero detalės išlieka, išsilaiko erdvėje ir laike. Kai kuriais iš jų jau rūpinasi vaikai, anūkai, visuomenė. Žmogus taip pat išlieka mūsų atmintyje savo originalumu ar pilku neoriginalumu, kuris taip pat yra būtent tokios pakraipos originalumas. Taip pat, kiek gerai žmogus pasirūpino, kad prisiminimai apie jį išliktų.

 

Pragyvenus gyvenimą tarp keturių sienų, ir nepalikus kokio tai žymesnio ženklo apie save, kad ir nors sunkiai uždažomo įbrėžimo ant vienos iš tų sienų, nelabai kas supras: ką žmogus veikė, kuo jis norėjo ar nenorėjo įsiamžinti kitų žmonių, visuomenės atmintyje.

Taigi interjero detalės, elementai, aksesuarai, baldai; interjero stiliai kaip tai susiję su egzistavimu laike.

 

Galbūt galėtume tarpusavyje atskirti dvi sąvokas: naujas ir šiuolaikinis. Naujas – tai gali būti dabar pagamintas, nesubraižytas, nesugadintas, tvarkingas. Priešinga sąvoka būtų senas, netvarkingas, apsilupinėjęs paviršius ar dirbtinai sendintas (sukurtas senumas). Tarp naujo ir seno persipina tvarkinga ir netvarkinga. Daiktas ar koks tai elementas, netgi žmogus sendamas vienu ar kitu būdu savyje praranda tvarką. Sena detalė jau daugiau asocijuojasi su netvarkingu paviršiumi ar vidumi.

 

Šiuolaikinis – susijęs su dabartiniu laikmečiu. Šiuolaikiniai baldai, šiuolaikinės interjero detalės gali būti priešpastatytos kito laikmečio interjero detalėms. Paprastai šioje vietoje į žaidimą įsijungia skirtingos medžiagos, kaip ir nesugyvenančios tarpusavyje, pvz. plastikas ir medis: dirbtina ir natūralu, žmogaus sukurta ir gamtos kūrinys.

Ir dar vienas momentas, – tai skirtingų stilių ar skirtingų stilių atributų, interjero detalių priešpastatymas kambario, buto ar namo interjere.

 

Tai kas yra bendra, kas supaprastina bendru vardikliu visus šiuos interjerus: naujus – senus, šiuolaikinius – nešiuolaikinius, skirtingų interjerų stilių derinį, – tai LAIKAS. Interjeras, interjero stilius, interjero detalės, medžiagos egzistuoja laike, egzistuoja skirtingame laikmetyje, egzistuoja skirtingame apdailos išbaigtumo ciklo momente ( nuo netobulai tobulo dekoro – apnešiotas, dirbtinai sendintas paviršius iki tobulos apdailos).

Taigi atrandame interjero egzistavimo laike savybę. Tad pavyzdžiui, šiandien madingas interjeras gali prasitęsti savo egzistencija į praeitį antikvariniu baldu kaip interjero dizaino akcentu; tas pats, jau nebemodernus interjeras rytojuje gali būti atgaivintas rytojaus interjero detalėmis ar futuristinėmis idėjomis.

 

Taip pat, turbūt, amžina senos ir jaunos kartos, tėvų ir vaikų prieštaravimų ir nesutarimų tema: kaip reikia gyventi, kas geriau? Interjero detalės kambario, buto, namo interjere susiduria su ta pačia problema. Tai prieštaravimas, – dar vienas bendras vardiklis, apie kurį buvo rašyta ankstesniame straipsnelyje kontrastas interjere.  Šio straipsnelio atveju kontrasto įvedimas į namo, buto, kambario ar kitos patalpos interjerą interjero dizaino priemonėmis, egzistuojančiomis skirtingame laike, laikmetyje; išbaigtumo stadijoje; kultūriniame ar meniniame kontekste.

Ir jei interjero detalių “kartų“, “kultūrų“, “politinių partijų“ netobulas konfliktas pasiekia tam tikras tobulas tarpusavio proporcijas, įvyksta evoliucija, gimsta nauja kokybė, gimsta estetika –  interjeras, architektūra, dizainas!

 

sena - nauja virtuvės interjero dizaine

 

Lėkštės, virtuvinės spintelės, stiklinės, vaza su gėlėmis ant stalo: “- Stalui su kėde jau turbūt penkiasdešimt metų, jie ir mus pragyvens..“ 

 

Stalas su kėde: “- Brolau, ką mes čia veikiame ar ne laikas susirinkti savo daiktus..“

 

nauja - sena vonios interjero detalėse

 

Kriauklės: – “Mes – tobulos“. Spintelė:- aš specialiai susibražiau ir išsidažiau savo veidą, man nusibodo tas saldžiai šykštus tobulumas.. bet man patinka savo kompanijoje turėti ką nors tokio tobulo, kas galėtų taip išryškinti mano dekonstruktyvų grožį.“

 

naujos, senos interjero detalės miegamąjame

 

sena - nauja miegamojo interjere

 

nauja sena darbo erdvėje

 

“- Mano dievas – žmogus. Aš nežinau kito dievo.“

“- O mano gamta.“

 

naujos, senos detalės koridoriaus, holo interjere

 

“ – Aš geriausiai jaučiuosi tarp žmonių, su skirtingomis idėjomis; galbūt, prieštaraujančiomis viena kitai.. bet tuomet aš galiu ką nors suprasti; suprasti kuo žmonės, daiktai, idėjos skiriasi viena nuo kitos.“

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt