Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Kilimus ir staltieses menininkė kuria iš laikraščių skiaučių
2013-09-19 Šaltinis: Monika Petrulienė, LRT.lt

Vilniuje, Modernaus meno centre, pristatomi Lenkijos šiuolaikinio meno kūrėjos Katarzynos Jozefowicz darbai. Iš laikraščių skiaučių kurianti buities daiktus – kilimus, staltieses – menininkė teigia, kad šiuolaikinis menas nebūtinai kuriamas greitai – su žirklėmis rankose ji praleidžia didelę dienos dalį.


Kilimus ir staltieses menininkė kuria iš laikraščių skiaučių
Nuotr. mmcentras.lt

K. Jozefowicz kūryba – šiandien viena ryškiausių Lenkijoje. Prieš 15 metų skulptorės išsilavinimą turinti moteris pristatė pirmąjį darbą, kuriam panaudojo karpinius iš laikraščių. Nuo tada savo kūriniams ji naudoja kasdienybės objektus – iš laikraščių, žurnalų iškerpa veidus, žodžius, sakinius ir iš jų kuria sudėtingus daiktus, savotiškas mandalas.

„Jie iš pirmo žvilgsnio primena kokį nors konkretų daiktą – kilimą, filmų juosteles, staltiesę, bet kartu yra visiškai nepraktiški ir nefunkcionalūs, jie išardo tą buitiškumą“, – sako menotyrininkė Raminta Jurėnaitė.

Modernaus meno centre pristatomi darbai kuria trapaus drugelio įvaizdį, bet po pirmuoju įspūdžiu slypi daugiau prasmių – pavyzdžiui, iš žinomų žmonių sukurtas kilimas paverčia juos beveide minia.

Pristatant Rytų Europos meną pasaulyje šiandien dažniausiai pasirenkami lenkų kūrėjai. Ir K. Jozefowicz įvardijama kaip viena iš dešimties stipriausių Lenkijos šiuolaikinių menininkų.

Naudodama netradicines priemones ir formas K. Jozefowicz išsiskiria tuo, kad kartu kuria ir tradicinį, kruopščiai atliktą meną.

„Tas darbo elementas kaip ir sugrąžinamas į šiuolaikinį meną, kai daugeliui šiandien atrodo, kad nebereikia taip sudėtingai, preciziškai atlikti. Ir tai yra menas, kuris yra susijęs su idėjomis ir kartu labai vizualus, smagus akiai. Iš pradžių džiaugiamės akimis, po to pabunda mūsų vaizduotė ir intelektualiniai apmąstymai“, – teigia R. Jurėnaitė.

Gdanske dirbančios menininkės darbų paroda Vilniuje surengta Gdansko kultūros dienų proga.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt