Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kiek sutaupytumėte įsigiję ekonomišką cirkuliacinį siurblį?
2019-08-26 Šaltinis: „Wilo Lietuva“

Šiuolaikiniai gyvenamieji namai jau nebeįsivaizduojami be tvarkingos, ekonomiškos šildymo sistemos, o šiuolaikinė šildymo sistema – be cirkuliacinio siurblio. Siurbliai, kaip ir visi kiti buitiniai prietaisiai, per pastaruosius 15 metų vis gerino savo efektyvumo rodiklius. Siekdama aplinkosauginių, energijos taupymo, vartotojų apsaugos tikslų, Europos Sąjunga riboja neekonomiškų siurblių patekimą į rinką, tačiau paskutiniu metu Lietuvos parduotuvių lentynose galima surasti ypač neefektyvių cirkuliacinių siurblių.


Kiek sutaupytumėte įsigiję ekonomišką cirkuliacinį siurblį? title=
Nuotr. „Wilo Lietuva“

Norėdami parodyti, kaip stipriai skiriasi siurblių efektyvumas, įmonė „Wilo Lietuva“ atliko simuliaciją, kurios metu imituotas siurblių veikimas individualiame gyvenamajame name per visą šildymo sezoną.

 

Siurbliai sureguliuoti taip, lyg turėtų prišildyti apie 250 m2 namą, kuriame šildomasi radiatoriais, šildymo sistema – šiuolaikinė su termostatiniais ventiliais, maksimalus šilumos poreikis šildymui šalčiausiu metu – 10 kW. Siekta išsiaiškinti skirtingų siurblių energijos sąnaudas esant skirtingoms apkrovoms, t.y. kiek laiko šildymo sistema veikia maksimalia galia (visi radiatorių termostatai atidaryti), kiek laiko – minimalia (vienas ar keli radiatorių termostatai atidaryti) ir kokie būna tarpiniai režimai.

 Bandymas parodė, jog siurblio variklio galių skirtumai yra nuo 63% iki 91%. Turint omenyje, kad didžiąją šildymo sezono dalį siurblys veikia ne visu savo pajėgumu (pagal ES nuostatas, 80% šildymo sezono laiko siurblio apkrova neviršija 50% debito), tai vidutinis metinis elektros suvartojimo skirtumas tarp lyginamų siurblių yra:

  • Šiuolaikinė radiatorinė šildymo sistema su termostatiniais ventiliais – 9 kartai (Wilo Yonos PICO siurblys – 51 kWh (6,6€), neekonomiškas siurblys – 454 kWh (59€))
  • Šiuolaikinė grindinio šildymo sistema su pavaromis – 5 kartai (Wilo Yonos PICO siurblys – 85 kWh (11€), neekonomiškas siurblys – 454 kWh (59€))
  • Sena, nekintamo debito šildymo sistema – 3 kartai (Wilo Yonos PICO siurblys – 180 kWh (23€), neekonomiškas siurblys – 485 kWh (63€))

 

Skaičiai įspūdingi – jie rodo, kad galima sutaupyti 403 kWh arba 53€ per šildymo sezoną. Statistiškai cirkuliacinis siurblys veikia apie 10 metų. Tad per visą siurblio gyvavimo laikotarpį jūs sutaupytumėte 530€. Aišku vertėtų prisiminti ir tai, kad elektros kainos linkusios augti, pvz.: per pastarajį dešimtmetį elektros kaina buitiniams vartotojams pakilo apie 22%. Įspūdingas elektros sąnaudų skirtumas – ne vienintelis faktorius elektroninių cirkuliacinių siurblių naudai. Nemažiau svarbus kriterijus – patikimumas. „Wilo Yonos PICO“ siurbliai pasižymi ypatingai aukštu patikimumu dėl įvairių apsaugos mechanizmų:

 

  • Variklio apsauga nuo per aukštos/per žemos įtampos, per aukštos srovės, trumpo jungimo ar kitų defektų,
  • Hidraulikos apsauga: nuo užsikimšusio rotoriaus, per aukštos vandens temperatūros, sausos eigos, siurblys veikia kaip generatorius,
  • Elektronikos apsauga: nuo per aukštos aplinkos temperatūros, bendro elektronikos gedimo.

 

Tiek daug integruotų apsaugų leidžia siurbliui žymiai ilgiau tarnauti jūsų sistemoje, o gamintojas gali suteikti siurbliui net 5 metų garantiją. Neefektyvūs siurbliai jokių minėtų apsaugų neturi. Pasirinkę „Wilo Yonos PICO“ sutaupysite ne tik pinigų, tačiau ir turėsite mažiau „galvos skausmo“ dėl savo šildymo sistemos. Kalbant apie patikumą nereiktų pamiršti ir apie patį siurblio gamintoją. „Wilo“ yra nuo 1872 metų veikiantis Vokietijos gamintojas.

 

Atstovybė Lietuvoje įregistruota 2001 metais, o jau daugiau kaip dešimt metų „Wilo“ Lietuvoje turi ir savo garantinį servisą. Jau daugelį metų iš eilės „Wilo“ Vokietijoje gauna apdovanojimą kaip geriausias darbdavys inžinieriams, taigi pačioje Vokietijoje šis gamintojas įvertinamas kaip vienas geriausių. Patogumas – dar vienas kriterijus įgaunatis vis didesnę reikšmę šiandieniniame technologijų pasaulyje. „Wilo Yonos PICO“ yra vienitelis šios kategorijos siurblys, kuris turi LED ekraną. Jame aiškiai ir suprantamai matyti, kokius nustatymus atliekate, kokios funkcijos aktyvuotos, kiek siurblys vartoja elektros, kokios siurblio apsaugos yra suveikusios ir pan.

 

Labai aiškus nustatymų vedlys, t.y. siurblio nustatymui atlikti užtenka žinoti savo šildymos sistemos tipą (radiatoriai ar grindinis) ir sistemos dydį (kiek radiatorių ar šildomo grindų ploto turite). Elektros prijungmas atliekamas per patogų kištuką, jis jum leidžia bet kuriuo momentu greitai nutraukti elektros tiekimą į siurblį, o pats kištukas su elektros laidas sujungiamas paprastai ir greitai be jokių įrankių. Pats siurblys yra mažesnių matmenų, todėl lengviau tilps į mažas erdves, tokias kaip kolektorinės dėžės ir pan.

 

Lyginamas neekonomiškas siurblys jokių naudojimo patogumą didinančių sprendimų neturi. Didžiulis efektyvumo skirtumas, užtikrintas aukščiausias patikimumas ir patogumas naudoti – tai trys esminiai kriterijai dėl ko net neverta svarstyti grįžimo prie trijų greičių siurblių. Technologijų prasme tai būtų tas pats, kas rinktis tarp Smart televizoriaus ir tarybinių laikų „Šilelio“.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt