Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Kaunas tvirtins 120mln. litų vertės kvartalinės renovacijos projektą
2012-12-28 Šaltinis: Ekonomika.lt

Įvertinusi pirmųjų renovuotų daugiabučių namų gyventojų atsiliepimus apie pagerėjusią gyvenimo kokybę, Kauno savivaldybė „ima jautį už ragų“ – jau parengė projektą kitąmet mieste renovuoti 120 daugiabučių namų ir parengė pasiūlymą vyriausybei, kaip tinkamiau integruoti socialiai remtinus gyventojus dalyvauti Daugiabučių atnaujinimo programoje.


Kaunas tvirtins 120mln. litų vertės kvartalinės renovacijos projektą
Nuotr. Tomo GUKAUSKO

„Tai apie 120 mln. vertės kvartalinės renovacijos projektas. Metų pradžioje patvirtinsime šį projektą, savivaldybė vien daugiabučių atnaujinimo techninių projektų parengimui numatė investuoti 3 mln. litų ir iki 2013-ųjų pabaigos pagal Jessica programą susigrąžinsime savivaldybės investuotas lėšas“, - ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vygaudas Molis.

Pasak Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros (BUPA) vyriausiosios specialistės Jolitos Maženienės, Kaunas turės pranašumą prieš kitus miestus dėl savivaldybės žingsnių masiškai renovuoti daugiabučius ir jų aplinką.

„Kaune jau atliktas kvartalų identifikavimas ir reitingavimas pagal poreikį modernizacijai. „Reitingo blogiausias“ – Kovo 11-tos g., Pramonės pr. ir Draugystės g. Trikampis, kuris apima 32 daugiabučius, 2 darželius ir mokyklą. Toliau – Škirpos kvartalas su 37 daugiabučiais ir 3 darželiais ir Lukšio kvartalas su 31 daugiabučiu ir darželiu. Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros užsakymu UAB „Miesto renovacija“ jau parengė išsamią „Škirpos kvartalo“ analizę. Kitas svarbus programos pažangos aspektas – Kauno savivaldybė jau parengė vyriausybei siūlymą, kaip tinkamiau integruoti socialiai remtinus gyventojus dalyvauti Daugiabučių atnaujinimo programoje“, - pasakojo J. Maženienė.

BUPA duomenimis, Kaune baigti renovuoti 64 daugiabučiai manai, dar 61 daugiabučio gyventojai jau apsisprendė dalyvauti Daugiabučių atnaujinimo programoje ir parengė investicinius planus, 15 namų šiuo metu jau vyksta rangos darbai, 32 daugiabučiai perka techninius darbų projektus ir turėtų atnaujinimo darbus pradėti pavasarį, dar 40-ies daugiabučių investicinius planus jau patvirtino BUPA.

„Šie skaičiai rodo, kad pavasarį Kaune pajudės ne tik kvartalinė renovacija, bet ir pavienių daugiabučių namų atnaujinimas“, - komentavo BUPA vyriausiasis specialistas Žydrūnas Vilčinskas.

Kaune susikaupė patyrusių daugiabučius renovavusių bendrijų pirmininkų bazė, kurie perduoda savo patirtį ir konsultuoja renovaciją dar tik pradedančius Kauno bei kitų miestų gyventojus.

Renovuoto daugiabučio Kaune Vanago g. 3 bendrijos pirmininkas Zenonas Baranauskas pataria gyvenamąjį namą atnaujinti kompleksiškai, o ne dalimis, nes tik tuomet pasiekiamas geriausias rezultatas. “Iš karto mes to nežinojome, bet dabar visiems sakau, kad būtina sutvarkyti ir normaliai įrengti šildymo bei vėdinimo sistemas. Taip pat labai svarbu rangovo pasirinkimas, kokybiškos medžiagos ir atsakingas techninis prižiūrėtojas”, - pataria Z. Baranauskas.

Atnaujinto daugiabučio Statybininkų g. 19 Prienuose bendrijos pirmininkas Leonardas Puodžiuvėlis sako pastebintis: „Mes dar esame sovietiniai žmonės: mąstome, kad gavome butus iš valdžios ir valdžia turi jais rūpintis: ir kiemą iššluoti, ir sniegą nukasti, ir namą atnaujinti. Jei nereikėtų kiekvieno buto savininkų susitikimo, tik tuomet renovacija visoje šalyje tikrai sparčiai vyktų. Kooperatinių namų gyventojai mąsto kitaip – jie buvo įpratę, kad niekas jais nepasirūpins, patys turi rūpintis“.

Olegas Mackevičius, organizavęs Kauno daugiabučių Lukšio g. 4 ir 12 renovaciją, šiuo metu atnaujinantis Savanorių pr. 395 daugiabutį, pritaria, kad svarbiausia daugiabutį atnaujinti kompleksiškai, o ne etapais, nes kitaip negauni maksimalios naudos. „Dabar renovacijai yra puikios sąlygos, nesunku finansuoti – tik imk ir daryk. Mano pamoka, kad mes nekreipėme pakankamai dėmesio į vėdinimo problemas, o vis tik tai labai svarbu. Be abejo, renovacija pasiteisino, juk šildymo sąskaita dvigubai ar net trigubai mažesnė už aplinkinių namų. Be to, žmonės gyvena kaip žmonės, nešąla, patys reguliuojasi šilumą“, - privalumus dėstė O. Mackevičius.

Marija Bžeskienė, renovuoto daugiabučio Mapų g. 3 bendrijos pirmininkė pasakoja, kad Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra padeda žengti kiekvieną renovacijos proceso žingsnelį ir pirmiausia pataria atlikti renovuotino namo techninės būklės ekspertizę dar prieš rengiant pirmąjį gyventojų susirinkimą apie renovaciją.

„Aš pirmiausia paruošiau tokią ekspertizę ir parodžiau gyventojams 51 pastato šiluminę nuotrauką, kur matyti namo plyšiai, įtrūkimai, šilumos pralaidumas. Kol tokių įrodymų nepamato – nepatiki. Sako, dar nereikia renovuoti, dar viskas gerai. Kitas svarbus etapas – konkursai, kad darbus atliksiančios firmos atitiktų visus reikalavimus, dirbtų pagal kokybės standartus, būtinai turėtų civilinį draudimą. Jeigu pasirenki gerą firmą, ir darbai bus atlikti atsakingai. Žmones labai nuramina tai, kad jie gali gauti lengvatinę paskolą 3 proc. 20 metų laikotarpiui, o socialiai remtiniems valstybė viską kompensuoja. Po renovacijos mes ženkliai sutaupome – perpus mažiau nei anksčiau moka net ir tie butai, kurie labai daug šildosi, o kiti butai ir trigubai mažiau moka. O šiemet iki gruodžio pabaigos visai šildytis nereikėjo”, - pasakojo senamiestyje daugiabutį renovavusi M. Bžeskienė.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt