Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kas yra rekuperacija?
2019-10-24 Šaltinis: ViskasNamams.lt

Visiems, norintiems šildyti vieną kambarį ar net visą pastatą, reikia daug šilumos. Be to, visi, kurie nori atvėsinti kambarį šiltame ar drėgname pasaulio regione, išleis dar daugiau energijos.


Kas yra rekuperacija? title=

Tačiau intelektuali technologija leidžia jums atgauti iki 90% šios energijos ir panaudoti ją taupant. Viskas dėka šilumokaičių veikimo. Šie blokai gali veikti skirtingais principais, tokiais kaip regeneracija ir rekuperacija.


Oras-oras šilumokaičiai


Oras-oras šilumokaitis vėdinimo ir ištraukimo sistemoje. Čia, išmetimo ir tiekiamo oro sąsajoje, šilumokaitis gali perduoti šilumą arba šaltą energiją iš išmetamo oro į tiekiamą orą.


Regeneruojant energiją (dažnai vadinamą tiesiog šilumos atgavimu), vidaus patalpų šiluma (arba vėsumas) tampa pakartotinai naudojama. Šiluma ir šaltis yra skirtingi šiluminės energijos žymėjimai.

Tarkime, kad jūsų pastate yra vėdinimo ir ištraukimo sistema. Tai reiškia, kad turite du aktyvius ir atskirus srautus. Vienas iš jų pritraukia išorinį orą į pastatą (tiekiamą orą), o kitas įleidžia kambario orą iš išorės (išmetamąjį orą).

Skiriamos operacijos žiemą ir vasarą. Žiemą išmetamo oro kanalas tiekia ne tik naudojamą orą, bet ir šiltą orą iš pastato. Šviežias naujas oras patenka per tiekiamo oro kanalą.

Vasarą vyksta atvirkščiai: dabar aušinamas, bet panaudotas oras išeina per aušinimo įrenginį. Tiekiamas oras yra šiltas, bet nenaudojamas.

Galite panaudoti temperatūros ir drėgmės skirtumus, kad atgautumėte kambario šilumą ar vėsą, priklausomai nuo sezono.
 

Rotaciniai ir plokšteliniai šilumokaičiai

 

Šilumokaičiai naudojami oro srautų sąsajoje. Šilumokaitis didžiąją dalį šiluminės energijos perduoda iš išmetamo oro į tiekiamą orą.

Žiemą vėsus tiekiamas oras pašildomas, o vasarą šiltas tiekiamas oras. Tokiu būdu šiluma ar šaltis atgaunami iš išmetamo oro. Šilumos energijos laidininkai paprastai yra iš aliuminio arba specialaus plastiko pagamintos folijos arba plokštės.

„Klingenburg“ gamina plokštelinius šilumokaičius ir rotacinius šilumokaičius, skirtus energijos atgavimui iš visų kambarių dydžių ir visoms reikmėms - nuo vieno kambario buto iki gamybos salės, nuo ligoninių iki duomenų apdorojimo centrų iki kruizinių laivų.

Plokštieji šilumokaičiai veikia rekuperacijos principu, o rotaciniai šilumokaičiai naudoja regeneravimo principą.
 

Plokštės šilumokaičiai: rekuperacija


Plokštės šilumokaičio atveju mūsų pavyzdyje prietaisas sukraunamas „Counterflow“ šilumokaičiu, plonos aliuminio ar plastiko plokštės. Plokščių įtraukose yra tarpų, per kuriuos teka tiekiamas ir išmetamas oras.

Kiekvienas tarpas, kuriame yra tiekiamo oro, yra greta išpylimo oro. kad šiluminė energija keistų plokšteles iš vieno oro srauto į kitą. Tai atsitinka rekuperacijos principu.

Rekuperacinėse sistemose nėra maišomas tiekiamo ir išmetamo oro srautai. todėl plokšteliniai šilumokaičiai tinkami pastatams, kuriuose reikalaujama maksimalaus grynumo ir higienos, pvz. ligonines. Šiuos blokus galima įsigyti kaip priešpriešinius arba kryžminio srauto plokštelinius šilumokaičius.
 

Rotaciniai šilumokaičiai: regeneracija


Rotacinis šilumokaitis veikia regeneracijos principu. Į korį panaši laikymo masė iš aliuminio suteikia ašinius kanalus, kuriais teka tiekiamasis ir išmetamas oras. Po pusės šilumos rato pasukimo aliuminio folija surenka ir perduoda išmetamo oro šiluminę energiją į tiekiamą oro srautą.

Skirtingai nuo plokštelinių šilumokaičių, šioje sistemoje abi oro srovės nėra hermetiškos. Kadangi aliuminio kaupiamosios masės temperatūra nuolat kinta, šis procesas apibūdinamas kaip regeneracinis šilumos atgavimas.

Rotaciniai šilumokaičiai gali būti iki aštuonių metrų skersmens. Jie apdoroja labai didelius oro kiekius, todėl yra idealūs dideliems pastatams, tokiems kaip gamyklos ir biurų kompleksai.

Priešingai nei plokšteliniai šilumokaičiai, jie taip pat turi pranašumą, perduodami drėgmę ir jautrią šilumą.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt