Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 

Karkasinio namo projektavimas
2019-07-05
Karkasinio namo projektavimas

Į klausimus atsako UAB „Liskandas“ projektų vadovė Greta Laučkaitė.

Kuo svarbus karkasinio namo projektavimo etapas?

Projektavimo etapas svarbus tuo, kad pagal namo projektą vykdomi visi namo statybos darbai. Jei, pradedant vykdyti projektą, pastebimos klaidos ar nebaigtos detalės namo projekte, prarandamas laikas, dažnai išauga kaštai. Projektuojant namą, svarbu numatyti visus sprendimus: tiek konstrukcinius, tiek pačias medžiagas, galvojant apie projekto reikalavimus (energinę klasę, gaisringumą ir kt.) bei dizaino sprendimus (apdailą, matomas sijas, kolonas, lubas ir kt.).

Kokių dažniausiai pasitaiko karkasinio namo projektavimo klaidų?

Dažniausiai pastebima ne tiek klaida, kiek neatitikimas: klientas ateina su mūrinio namo projektu, o nori statytis karkasinį namą. Tokiu atveju gali skirtis ir namo sienų storiai, tarpatramių ilgiai, konstrukciniai sprendimai, kurie gali daryti įtaką bendrai namo situacijai.

Ar yra kažkokių specifinių teisės aktų, reglamentuojančių karkasinio namo statybas?

Taip. Reglamentuojami atstumai tarp namų, tarp ašių, gaisrinės saugos reikalavimai, pastato paskirties reikalavimai ir pan.

Kokias medžiagas geriausiai rinktis atskiroms dalims, pavyzdžiui, pamatams, stogui ir pan.?


Čia bendrinis klausimas. Visos medžiagos atsirenkamos pagal namo reikalavimus, o jei reikalavimų nėra, naudojamos standartinės įmonių siūlomos ir jau daug metų išbandytos bei patikimos medžiagos. Jei klientas nori siūlomą standartinę medžiagą keisti kita, galima kartu ieškoti alternatyvų ir jas pritaikyti. Kiekvienas klientas medžiagas atsirenka pagal savo norus, poreikius ir norimą kokybės bei kainos santykį. Kalbant apie karkasą, mūsų įmonė naudoja C24 klasės sertifikuotą medieną, izoliacijai standartiškai naudojame žinomų įmonių stiklo vatą, plėveles, sandarumo juostas, lauko apdailai medines lauko dailylentes gaminame patys.

Per kiek laiko pastatomas karkasinis namas?

Nesudėtingas 200 kv. m namas pastatomas per 7–8 savaites (gipskartonio vidaus apdaila) arba per 8–10 savaičių (medinės dailylentės su apvadais apdaila).

Kuo karkasinio namo statyba skiriasi nuo kitų? Kokie privalumai ir galimos problemos?

Vienas karkasinio namo minusas – perdangos garso izoliacija. Visa kita yra karkasinio namo privalumai – ekologiškumas, puiki šilumos izoliacija, greita statyba, sandarumas, mažai šlapių procesų, geresnė namo varža sutaupant vidaus ploto. Galimos problemos labai priklauso nuo padaryto darbo – jei viskas atliekama pagal reikalavimus ir atsakingai, rimtų techninių problemų neturėtų kilti.

Su kokiais iššūkiais susiduriama statant karkasinį namą?

Pagrindiniai iššūkiai – erdvės ir tarpatramiai. Medinė konstrukcija riboja erdves ir atstumus tarp atramų (bet tai aktualu tik labai dideliems arba sudėtingesnės konstrukcijos namams), bet jei namo projektas yra iškart ruošiamas karkasinio namo statybai, visi šie dalykai, žinant medžio laikančiąsias galias, numatomi iš anksto ir erdvės planuojamos atitinkamai.

Ką geriausia naudoti karkasiniam namui šiltinti?


Kiekvienas klientas pasirenka tokias medžiagas pagal savo norus ir galimybes bei pastato reikalavimus. Yra labai daug pastato šiltinimo medžiagų, tad jas galima pritaikyti visiems poreikiams. Mūsų konstrukcijoms standartiškai naudojame stiklo pluošto vatą, tačiau galime ją keisti ir į akmens, medžio plaušo, poliuretano ar kitas.

Ar yra kažkokių nedegių medžiagų, kurias galima būtų rinktis?

Vienas didžiausių mitų apie karkasinius namus yra tas, kad jie yra degūs / neatsparūs ugniai. Šiais laikais turime galimybę pasirinkti iš daugybės medžiagų, kurios išspręstų medžio kaip degios medžiagos problemą. Tai antipirenai, kuriais padengtos medienos degumas sumažinamas iki minimumo, bet tai aktualu tik tokius reikalavimus turintiems pastatams. Taip pat yra nedegūs fasado dažai, ugniai atsparios gipskartonio plokštės, ertmių (oro tarpų) sprendimai, specialūs ugnies plitimą stabdantys gaminiai ir kitos medžiagos bei sprendimai.

Kokios dažniausiai daromos klaidos statant karkasinius namus? Kaip jų išvengti?


Karkasinio namo, kaip ir kitokio tipo namo, statyba reikalauja patirties ir profesionalumo, tad bet kokie darbai, atlikti ne pagal taisykles ir reikalavimus ar naudojant netinkamas, ne pagal paskirtį parinktas medžiagas, gali sukelti problemų, susijusių su namo sandarumu, drėgmės atsiradimu sienose ar ant jų.


Žurnalas "SUPERNAMAI"

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt