Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Kaip valyti žaliuzes?
2011-10-24 Šaltinis: 15min.lt

Kaip valyti žaliuzes? Žaliuzės – puiki užuolaidų alternatyva. Jos gerai saugo nuo tiesioginių saulės spindulių ir jaukiai atrodo. Tačiau, kaip ir kiekvienas daiktas, jos tepasi ir dėvisi.


Kaip valyti žaliuzes? title=
Nuotr. blindsandblinds.net

Tam, kad žaliuzės tarnautų ilgiau, reikia jas kruopščiai ir teisingai prižiūrėti.

Metalinės ir plastikinės žaliuzės pačios praktiškiausios, nes jas prižiūrėti lengviausia. Purvą ir dulkes nuo žaliuzių nesunkiai pašalinsite paprasčiausia šluoste, sudrėkinta vandenyje, į kurį įpilta skalbimo miltelių ar šampūno. Tačiau aliuminio nepatariama plauti priemonėmis, kurių sudėtyje yra abrazyvų. Atsargiai plaukite metalines karnizo detales – žiūrėkite, kad į jas nepatektų vandens.

Dulkes nuo medinių ar bambukinių žaliuzių geriausia nusiurbti dulkių siurbliu ar nušluoti minkštu šepetėliu, po to nuvalyti jas vos drėgnu skudurėliu. Valydami medines ar bambukines žaliuzes geriau nenaudokite šveitiklių – jie gali pažeisti viršutinį medžiagos sluoksnį.

Medžiaginės žaliuzės: kruopštesnė priežiūra

Medžiagines žaliuzes patariama plauti kartą per metus. Jų priežiūra kur kas sudėtingesnė nei aliuminių, tačiau pasiryžus su šiuo darbu galima susidoroti ir be specialistų. Nukabinkite žaliuzes nuo bėgelių, išimkite iš jų viskas plastikines detales, susukite juostas į rutulį (kiekvieną atskirai), apriškite jas marliniu audiniu ir pamerkite į muiluotą vandenį. Kol žaliuzės „maudosi”, nuvalykite visus metalinius ir plastikinius mechanizmus. Tuomet ištraukite švarias juostas iš vandens, lengvai nusausinkite (netrinkite ir negręžkite) ir kabinkite į vietą. Dėmesio – dėl neteisingo plovimo ant medžiaginių žaliuzių juostų gali atsirasti raukšlių arba dėmių. Medžiaginių žaliuzių nepatariama plauti skalbyklėje, nors, iš pirmo žvilgsnio, tai gerokai palengvintų darbą.

Taip pat reikia žinoti, kad medžiaginės žaliuzės padengtos specialiu impregnatoriumi, kuris dažnai skalbiant nusitrina, todėl, jei aukščiau aprašytas procesas ir greitas žaliuzių nusidėvėjimas gąsdina, geriau kreiptis į profesionalius plovėjus.

Žaliuzėms, pagamintoms iš stiklo audinio, rekomenduojamas tik sausas cheminis valymas.

Jei nusprendėte namus papuošti plisuotomis žaliuzėmis, žinokite, kad jos nepakenčia drėgmės, todėl atėjus švarinimosi metui teks pasinaudoti cheminio valymo paslaugomis. Jei vis dėlto nusprendėte pataupyti, tiesiog nubraukite dulkes nuo plisuotų žaliuzių sausu skudurėliu.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt