Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis

news

 

Kaip svajonės tampa realybe?
2011-06-08
Kaip svajonės  tampa realybe?

Kiekvienas turime svajonių,  kiekvienas norime būti profesionalais savo srityse ar vadovais. Pamėginkime išsiaiškinti, nuo ko viską pradėti, tai išsiaškinsime šiame interviu su Edvardu Galvanausku, kuris yra įkūręs bendrovę UAB „Ekokodas“, diegiančią geoterminės – ekologiškos šildymo sistemos įrangą.

Kaip svajonės tampa realybe?
Dar būdamas mažas (1996m.) pastebėjau daugiabutį gyvenamąjį namą Kaune, Prancūzų gatvėje. Jis buvo išskirtinis. Tai buvo daugiabutis namas su uždaru aptvertu kiemu, originaliai papuoštas žibintais su automatiniais vartais, su vaizdo stebėjimo kameromis, namą saugojo saugos tarnyba, kieme įrengti požeminiai garažai, ant jų - moderni vaikų žaidimo ir krepšinio aikštelė. Ir šiandien tokie privalumai praverstų kiekvieno daugiabučio namo gyventojams.Pradėjęs lankyti sporto klubą, supratau, kad būtų labai patogu, jei namo rūsyje būtų įrengta sporto salė, kurioje galėčiau sportuoti. Tačiau visa tai atrodė kaip nepasiekiama svajonė.

Augant ir bręstant mano svajonės vis didėjo, todėl pradėjau svajoti apie nuosavą namą, kuris būtų uždarame namų kvartale, kad visa teritorija būtų aptverta, kiemas būtų apsuptas medžių, o jei dar ir tvenkinys būtų ar kokia upė šalia - būtų nuostabu...

Po dešimties metų dirbdamas apsaugoje radau nuostabų privačių namų kvartalą... Ir vėl Prancūzų gatvėje, ir vėl aptvertas, ir vėl automatiniai vartai. Ilgai su kolega negalėjome jo palikt, nes dažnai pasvajodavome apie tokius namus.
Augant ir bręstant svajonės vis didėjo, todėl pradėjau svajoti apie nuosavą namą, kuris būtų uždarame namų kvartale, kad visa teritorija būtų aptverta, kiemas būtų apsuptas medžių, o jei dar ir tvenkinys būtų ar kokia upė būtų iš vis nuostabu... Dirbdamas apsaugoje radau tokį nuostabų kvartalą... Ilgai su kolega negalėjome jo palikt, nes dažnai pasvajodavome apie tokius namus.

Tuomet mane aplankė mintis – kas iniciatorius vieno ir kito projekto? Pasiklausinėjęs žmonių sužinojau, kad juos abu sukūrė tas pats žmogus. Po kelerių metų teko susipažinti su Edvardu Galvanausku, visų šių idėjų iniciatoriumi-autoriumi ir pagrindiniu vykdytoju. Pasitaikius progai užklausiau jo - kaip svajonės tampa realybe? Šiuo pokalbiu dalinuosi su visais portalo skaitytojais...

Nuo ko prasideda svajonių projekto įgyvendinimas?
Svarbiausia gyvenime turėti tikslą. Jis gali atrodyti fantastiškas, neįgyvendinamas. Tačiau pats juo turi patikėti nuoširdžiai ir, patikėjus pačiam, dalintis savo idėja, „užkrėsti“ ja žmones. Tik tuomet tau pavyks suburti komandą, kurią vienytų bendras tikslas. Tuomet komandoje išrenkamas vadovas, kuris tampa atsakingas už projekto įgyvendinimą. Kai sugalvojau statyti pirmąjį savo daugiabutį, pats ieškojau naujo būsto, tačiau nieko padoraus Kaune neradau. Tuomet nusprendžiau – daugiabutį pasistatysiu pats. Ir ne bet kokį! Tuo tikslu, aplankęs visus savo geriausius draugus, pasiūliau jiems pasistatyti daugiabutį sau, „žmoniškai patogų“ su sporto sale, pirtimi ir baseinu... Kaune 1994 metais nebuvo naujų daugiabučių statybų. Visiems draugams mano idėja labai patiko, nors ir ne visi patikėjo, kad ją įmanoma įgyvendinti.

Kaip pasirinkote jam vietą?
Važiuodamas Prancūzų g. pastebėjau apleistas statybas, kuriose buvo pastatyti tik namo pamatai. Ta vieta man patiko, todėl nusprendžiau sužinoti kam tas sklypas priklauso. Tai buvo akcinės bendrovės „Kauno baldai“ pamatai. Kaip žinai, seniau įmonės statė namus savo darbuotojams, bet atkūrus nepriklausomybę įmonių apyvartos sumažėjo ir statybos užstrigo. Aštuoni žmonės jau buvo gavę iš Kauno baldų butus tame name, tačiau statybos sustojo. Nuvykau pas akcinės bendrovės „Kauno baldai“ direktorių ir pasiūliau užbaigti pradėtą statybą. Man buvo tik 28 metai, todėl jis į mane pažiūrėjo įtariai ir paaiškino, kad pastatyti namą gali tik statybinė organizacija. Išėjau it musę kandęs. Po dvejų mėnesių vartydamas Kauno dieną perskaičiau skelbimą „Kauno baldai ieško bendrininkų daugiabučio namo statyboms...“ Vėl nuvykau pas generalinį direktorių... Po ilgų derybų jis man iškėlė sąlygą, kad už tai, kad perleistų sklypą jam reikalingi aštuoni butai būsimame name jo darbuotojams. Aš sutikau, sukirtome rankomis ir pradėjome statybas.

Per kiek laiko įgyvendinote savo projektą iki galo?

Daugiabutis buvo baigtas maždaug per pusantrų metų. Akcinė bendrovė „Kauno baldai“ gavo savo butus, kuriuos išdalino savo geriausiems darbuotojams. Dauguma likusių butų buvo išparduoti pažystamiems ir draugams.

Kaip daugiabutis tapo toks išskirtinis?

Įkūrėme daugiabučio namo bendriją, aš tapau jos pirmininku, todėl dariau viską taip, kaip norėčiau kad būtų. Daugiabučio namo teritoriją aptvėrėme, įrengėme visapusišką automatiką vartams, durims, požeminiams garažams, kiemas buvo grįstas trinkelėmis, įrengta vaikų žaidimo ir lauko medinė krepšinio aikštelė, įrengtos vaizdo stebėjimo kameros ir saugos pultas vienoje iš daugiabučio patalpų, satelitinė televizija. Šiandien tai ne stebuklas, tačiau 1995 metais tai buvo įdomu. Nuolat šaukdavau namo gyventojų susirinkimus. Žmonės buvo aktyvūs, vienas už visus ir visi už vieną. Pasitarus su kaimynais nusprendėme, kad būtų patogu turėti nuosavą sporto salę. Daugiabučio namo rūsyje įrengėme sporto salę su treniruokliais, bokso maišais, baseinu ir suomiška pirtimi. Viskuo nemokamai naudojosi kiekvienas namo gyventojas, mokėdamas tik už tiesiogine išlaidas – sunaudotą vandenį, elektrą ir valymo paslaugas.

Ar tęsėte veiklą statybose toliau?

Šio sėkmingai įgyvendinto projekto atgarsiai paskilo labai plačiai, todėl manęs pradėjo ieškoti žmonės, kurie taip pat buvo sumokėję pinigus įsteigtiems daugiabučių kooperatyvams, bet butų taip ir nesulaukė. Mat kooperatyvų pirmininkai nesugebėjo įgyvendinti savo pažadų, o kartais surinktus iš žmonių pinigus naudojo taip neatsakingai, kad pastatydavo tik pamatus ir tai ne geriausios kokybės. Galiausiai statybos sustodavo ir žmonių pinigai prapuldavo. Taip mane susirado Žiemių g. 29 užstrigusio namo kooperatyvo gyventojai, kurie paprašė pagalbos susigražinti prarastus pinigus. Teko organizuoti sekančias statybas, grąžinau visiems be išimties jų pinigus, pastačiau dar vieną naują daugiabutį Kaune. Statant jį istorija pasikartojo, todėl įgyvendinau dar vieną analogišką projektą Kampo gatvėje. Taip tapau statybininku ir vėliau pastačiau daug naujų daugiabučių Kaune. Man buvo smagu už Kauną – vilniečiai negalėjo sakyti, kad Kaune nestatomi nauji namai, nors tokių bandymų spaudoje kartais matydavosi. Tuomet išeidavo straipsnis, kad Kaunas nemiręs miestas.
 

Kodėl dabar niekas tokių projektų nevysto?
Dabartiniai verslininkai, kaip ir dauguma žmonių orientuojasi ne į darbo rezultatą, o į pinigus ir gautą pelną. Visi privalumai, kokybiškos statybinės medžiagos kainuoja didelius pinigus, todėl stengiamasi statyti kuo pigesnėmis medžiagomis, butus pastato su daline apdaila, o visą kitą palieka įsirengti žmonėms patiems. Dabar žmonės jau nebe tokie vieningi, dažnai net nesugeba išsirinkti sąžiningo namo bendrijos pirmininko. Be to visi privalumai reikalauja nuolatinės priežiūros ir apsiaukojamo darbo. Apgailestauju, bet man išsikrausčius iš mano pirmojo daugiabučio, per 10 metų, kiek žinau, visa tvarka sugriuvo.


Kokios jūsų pagrindinės vertybės gyvenime

Svarbiausia man garbė ir sąžinė. Nedaryk nieko, kas prieštarauja tavo sąžinei. Taip pat nemažiau svarbu, kad tave suprastų ir palaikytų šeima ir tavo draugai. Be jų galimybės kažką pasiekti smarkiai sumažėja. Atsidūręs versle gali greitai pasisavinti daug svetimų pinigų, bet tokie pinigai niekada neatneš laimės. Atneš tik daug bėdos tiek tau pačiam, tiek tavo šeimai. Niekada neapgavau žmonių, nors 1993 kai statėme butus pinigus dažnai gaudavau net be skolos raštelio. Žmonės tiesiog atnešdavo į namus ir paduodavo žmonai sakydami perduoti man. Tikrai galėjau susirinkęs pinigus nevykdyti jokių statybų, juos išvaistyti, ir likti teisiškai nekaltas. Bet žmonės būtų likę nuvilti. Jie būtų pikti ant manęs ir galėčiau pamiršti apie bet kokią sėkmę savo versle.

Dabar vėl sukate į politiką?

Taip suku, kandidatuosiu į miesto savivaldybės tarybos rinkimus. Tai bus trečias ir paskutinis kartas, kada kandidatuoju kokiuose nors rinkimuose. Nusprendžiau - jei mano miestui nereikia mano žinių, tai kodėl jiems tai turiu siūlyti per prievartą? Esu trečios kartos kaunietis, man mano miestas labai svarbus ir tai kad žiemą nevalomos gatvės, nenukasami šaligatviai ir iš vis nebarstyti, kad žmonės išsisuka kojas, kad šildymo ir kitų komunalinių paslaugų kainos auga nesuvaldomai yra kalti mūsų išrinkti nekompetentingi partijų politikai. Jie dirba ne miestui ir miestiečiams, o savo partijoms ir partijų kolegoms. Žinau begales legalios korupcijos atvejų, kuriuos papuolęs į miesto tarybą ketinu išnaikinti pasinaudojęs savo rinkėjų parama ir turėdamas galimybę paviešinti tai kas vyksta miesto savivaldoje. Turiu aiškią programą ir planą, kaip sutvarkyti miestą ir jo politiką.

Man nepatinka ir tai, kad miesto tarybos nariai su žmonėmis bendrauja tik prieš pat rinkimus. Aš noriu savo pavyzdžiu parodyti, kad ne tik galima, bet ir reikia su rinkėjais bendrauti ir spręsti visų mūsų problemas nuolat.

Ar nebijote, kad verslą vėl ištiks krizė?
Nebijau, manau, kad jau išmokau atsirinkti tinkamus žmones į savo komandą ir dabartinė komanda manęs nepaves. Posūkiai į politiką man kainavo daug, įmonė buvo atsidūrusi ant bankroto slenksčio, miesto valdžia nuolat trukdo verslui. Jei žmonės būtų politiškai aktyvūs, kurtų savo bendruomenės, pasitikėtų vieni kitais, jie gyventų daug geriau nei gyvena dabar. Asmeniškai aš gyvenime patyriau daug išbandymų ir nei vienas jų manęs nepalaužė, o tik padarė stipresnį. Visuomet kovojau su vagimis, melagiais ir apsimetėliais, todėl kartais mane paplaka ir tie pikti liežuviai. Neseniai paskaičiavau – mano klientais ir partneriais buvo per 10 000 kauniečių. Todėl jei mane keli iš jų ir stengiasi apjuodinti, tai pamastykime patys koks tai procentas.

 

Arnoldas Kubiliūnas

 

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt