Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kaip sukurti šiuolaikišką sodo eksterjerą?
2019-06-19 Šaltinis: Pigu.lt

Dėl kai kurių kraštutinių savybių, šiuolaikinis stilius kraštovaizdžiui gali pasirodyti pernelyg šaltas ir nejaukus, tačiau tinkamai pritaikius jam būdingas savybes, lygiai taip pat galima sukurti šiltą, draugišką ir kviečiančią aplinką. Jei būtent apie tokį sodo eksterjerą visuomet svajojote, pasitelkite šiuos patarimus – jie padės priimti teisingus ir pasiteisinsiančius sprendimus. 


Kaip sukurti šiuolaikišką sodo eksterjerą?  title=
Nuotr. LogHouseGarden.com

Kiemas – kambario tęsinys

Šiuolaikinis sodas turėtų būti sujungtas su vidaus erdve ir atrodyti kaip kambario išplėtimas, kitaip tariant – sklandus perėjimas nuo interjero į išorę. Norėdami išplėtoti tokią aplinką, rinkdamiesi atspalvius ir medžiagas, turėtumėte pernelyg nenutolti nuo namo architektūros ir kitų lauke esančių objektų – būtent tai ir padės išsaugoti vientisumą. Kalbant apie medžiagas, galimi patys įvairiausi pasirinkimai: tiek tradicinę išvaizdą suteikiantis akmuo ir mediena, tiek šiuolaikiniam stiliui būdingas dekoratyvinis betonas.

Natūrali, neįpareigojanti augalų spalvų paletė

Rinkdamiesi sodo augalus, galite savęs pernelyg nevaržyti: jei įtrauksite kelias ryškiai žydinčias gėles, bendros aplinkos tikrai nesugadinsite – greičiau tik dar labiau pagyvinsite. Vienintelis dalykas, į kurį ypač svarbu atkreipti dėmesį yra visos augmenijos išdėstymas. Plėtodami šiuolaikišką stilių, turėtumėte pasistengti išlaikyti pakankamai tikslias linijas, geriausia – išdėstytas panašiais intervalais. Jei tokia užduotis atrodo pernelyg sudėtinga, tiesiog pasistenkite išlaikyti pakankamus tarpus tarp augalų: jeigu jie bus sugrūsti, tikrai neteks savo žavesio.

Paprasta geometrija

Galutinis sodo vaizdas turėtų išlikti kaip įmanoma natūralesnis, todėl patartina rinktis kuo paprastesnes geometrines linijas. Naudokite kvadratus, stačiakampius, apskritimus ir visus juos derinkite tarpusavyje – taip išsaugosite savo sodo žavesį. Praktiškai visi sodo baldai, nesvarbu, ar tai būtų lauko gultai, ar paprasčiausias kėdžių ir stalų komplektas, atitinka šias tradicines formas, todėl su paieškomis tikrai neteks užtrukti.

Funkcionalūs ir komfortiški sprendimai

Šiuolaikinį stilių galime apibūdinti ir kaip dailaus dizaino bei funkcionalumo derinį – visuomet akcentuojama, kad sode esantys sprendimai turi užtikrinti asmeninį komfortą ir taip padėti plėtoti jaukią atmosferą. Kadangi šis aspektas yra pakankamai individualus, jau iš anksto turėtumėte žinoti, ko tikitės iš šios erdvės – tuomet ir nuspręsite, ar čia labiau tiks pakabinamas lauko krėslas, ar ieškosite plačios sofos.

Atpalaiduojantis vandens čiurlenimas


Nors tai nėra būtina, svajojantiems apie ypatingai atpalaiduojančią, emocijas skatinančią aplinką, dažnai rekomenduojama pagalvoti apie nedidelį vandens šaltinį – tai gali būti tiek fontanai, tiek paprasčiausi vandens purkštukai. Vanduo ženkliai prisideda prie malonios atmosferos kūrimo, todėl Jūsų sodas taps dar jaukesnis ir šiltesnis, o trykštantis vanduo nukels Jus dar arčiau gamtos – daugeliui tai skamba kaip labai ženklus privalumas.

Šiltas ir jaukus apšvietimas

Šviesa taip pat turi didelės įtakos bendrai sodo aplinkai – ypač tuomet, kai kiemą apgaubia tamsa. Pasirūpinę šiltą šviesą skleidžiančiais šviestuvais, šiltus vakarus ir toliau galėsite leisti gryname ore. Kruopščiai apgalvotas, kūrybiškas apšvietimas suteiks erdvumo jausmą ir dar labiau išryškins visus Jūsų įgyvendintus sprendimus, todėl šiam niuansui vertėtų paskirti pakankamai dėmesio. Įvairių apšvietimo sprendimų ir šiuolaikiškų lauko baldų rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Pritaikę šiuos patarimus savo kiemui, mėgausitės šiuolaikišku ir jaukiu eksterjeru. Tokią aplinką susikurti nesudėtinga – svarbiausia žinoti pagrindines taisykles ir jas pritaikyti savo skoniui! 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt