Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Kaip renovacijos iššūkius paversti sėkme?
2016-11-24 Šaltinis: Balsas.lt

Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą gyventojai susiduria su įvairiais iššūkiais – nuo sumontuotos netinkamos techninės įrangos iki nekokybiškai atliktų darbų. 


Kaip renovacijos iššūkius paversti sėkme?
Nuotr. BETA

Tačiau jau įvykdytų projektų patirtis rodo, kad paprastai visos problemos sklandžiai išsprendžiamos bendradarbiaujant gyventojams, rangovui, techniniam prižiūrėtojui ir administratoriui.

 

Savo patarimais, kaip sėkmingai spręsti renovacijos metu kylančius iššūkius, sutiko pasidalinti Kauno ir Raseinių daugiabučių gyventojai. Sutarė pašalinti vėdinimo trūkumus Kaunietis Olegas Mackevičius yra ne tik dviejų daugiabučių bendrijos pirmininkas, bet ir sėkmingai administravo dar kelių daugiabučių renovaciją. Iš viso sėkmingai renovuoti jau 5 jo prižiūrimi namai.

 

Ponas Olegas neslepia – įgyvendinant renovaciją visada kas nors būna šiek tiek kitaip, nei norėtum. Tačiau tai – ne kliūtis siekti geriausio rezultato. Neseniai su vienu iššūkiu bendrijos pirmininkas susidūrė ir savo daugiabutyje. „Per renovaciją mūsų name buvo įdiegta rekuperacinė vėdinimo sistema su šilumos siurbliais.

 

Prabėgus kuriam laikui gyventojai pradėjo skųsti dėl triukšmo, kurį skleidžia ši sistema. Netrukus išsiaiškinome, kad nebuvo sumontuota triukšmo izoliacija, be to, ventiliatoriai buvo ne tokie galingi, kokie buvo numatyti projekte. Su rangovais pavyko susitarti, kad ventiliatoriai būtų pakeisti, o ortakiuose įtaisyti triukšmo slopintuvai. Laikėmės savo pozicijos, kad tai – ne papildomi darbai, o trūkumų šalinimas ir mums pavyko gražiai susitarti“, – pasakoja O. Mackevičius.

Pasiteiravus, ką jis galėtų patarti kitiems gyventojams, susiduriantiems su panašiomis problemomis, pašnekovas atkreipia dėmesį, jog svarbiausia – konstruktyvus bendravimas su rangovais.

 

„Būtinas bendradarbiavimas ir su rangovais, ir su techniniu prižiūrėtoju, kuris yra specialistas ir išmano, kaip reikia kalbėtis su statybininkais, kad jie padarytų viską taip, kaip reikia. Bendraujant su rangovu reikėtų nedaryti didelių nuolaidų, tačiau tuo pat metu neeikvoti savo energijos pykčiams dėl smulkmenų. Taip pat patarčiau dalyvauti susirinkimuose su rangovais, techniniu prižiūrėtoju, administratoriumi ir namo atstovais“, – pataria pašnekovas.

 

Anot jo, atlikta renovacija išties verta įdėtų pastangų: daugiabutyje sutaupoma apie 60 proc. šilumos, be to, pasirinktas alternatyvus energijos šaltinis – saulės kolektoriai, kurie leido 4–5 kartus sumažinti karšto vandens paruošimo kainą. Pasirinko patogiausius sprendimus Raseiniškis Juozas Jurgis Simonavičius renovuotame daugiabutyje pasitiks jau antrą žiemą, o šis šildymo sezonas nustebino džiugia žinia – pačiame Raseinių centre esantis 24 butų namas pripažintas vienu iš taupiausių namų miestelyje.

„Užėmėme antrąjį vietą – perskaičiau apie tai vietiniame laikraštyje. Namas 1963 m. statybos, per renovaciją ne tik įgyvendinome energiją taupančias priemones, bet ir atnaujinome kitas inžinerines sistemas. Renovacijos pradžia nebuvo lengva, todėl toks pasiekimas tikrai džiugina“, – dėsto pašnekovas.

 

Pasakodamas apie tokios sėkmingos renovacijos įgyvendinimą, J. J. Simonavičius neslepia – gyventojai turėjo nemažai pageidavimų ir įžvalgų bei siekė, kad jos būtų įgyvendintos. „Mums pasisekė – ir rangovas, ir subrangovas, tvarkęs kanalizaciją, buvo paslaugūs. O planų turėjome įvairių. Nenukrypdami nuo projekto, nuolat galvojome apie tai, kaip viską sutvarkyti kuo patogiau.

 

Pavyzdžiui, pastorinome kanalizacijos vamzdį būtent toje vietoje, kurioje jis dažniausiai užsikemša. Žiūrėjome, kur patogiau įtaisyti nuleidžiamuosius stovus. Pagal projektą jie gali būti ir vienam kampe, ir kitame. Mes žiūrėjome, kaip patogiau visam namui, kaimynams.

 

Turėjome pageidavimų ir dėl to, kaip atnaujinti kanalizacijos vamzdžius, kurie buvo įtaisyti rūsyje po laiptais. Viską sutvarkėme taip, kad netektų ardyti laiptų. Nors tokių nedidelių pageidavimų turėjome nemažai, jie visi buvo įgyvendinti – vis pasitardavome su rangovais ir viską padarėme taip, kaip norėjome“, – pasakoja aktyvus gyventojas. Jis skaičiuoja, kad kruopšti renovacija leidžia sutaupyti apytikriai du trečdalius šilumos kainos.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt