Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Kaip priversti saulę tarnauti jūsų labui?
2012-07-10 Šaltinis: Ana Savicka, lrytas.lt

Beveik du trečdalius gyvenimo praleidžiame bute - nuo to, kurioje vietoje gyvenate, kokio dydžio butas, jo apšvietimas, ką matote pro langą, priklauso sveikata, emocijos, pojūčiai ir, svarbiausia, nuotaika. Šaltą žiemą per langus saulė gerokai prišildo patalpą. O štai butas, kurio langai atgręžti į pietus, yra kur kas šiltesnis ir jaukesnis už tą, kuris orientuotas į kitas pasaulio kryptis. Kaip galima tai efektyviai išnaudoti? Gudrybių, kaip priversti saulę būti naudingą jums, yra ne viena.


Kaip priversti saulę tarnauti jūsų labui? title=
Nuotr. iloverustyj.com

Senovės romėnai jau buvo supratę šviesos vertę ir savo būstus įrenginėjo taip, kad išsaugotų ir panaudotų jos privalumus. Vėliau beveik tūkstantį metų buvo primirštas šviesos poveikis sveikatingumui ir tik XIX amžiaus pabaigoje gydytojai priminė, kad saulės šviesa naikina pavojingų ligų sukėlėjus, pavyzdžiui, tuberkuliozės. Šviesa vėl pradėta vertinti.

Deja, XX amžiuje dėl gyvenamojo ploto stokos namai pradėti statyti ten, kur likęs laisvas žemės lopinėlis, dažnai greta vienas kito. Mokslininkai nustatė, kad net sunkūs ligoniai, turintys galimybę matyti šviesą ir gamtovaizdį, pasveiksta greičiau ir naudoja ne tiek daug nuskausminamųjų vaistų.

Rinkdamiesi butą prisiminkite ir tai, kad svarbiausia yra ne šviesos kiekybė, bet jos kokybė. Net ir mažas natūralios šviesos šaltinis veikia pastebimai geriau, nei didesnis dirbtinės. Juk sutiksite, kad maloniau nuteikia vienos žvakės šviesa, nei vienos elektros lemputės skleidžiamas apšvietimas.

Biologinio laikrodžio įkaitai

Žmonių biologinis laikrodis veikia pagal šviesos ir tamsos ciklus. Natūralios šviesos, suteikiančios gyvybingumo, poveikis organizmui nepaprastai didelis – jos trūkumas gali sutrikdyti emocinę pusiausvyrą. Vien dėl to nemaža dalis mūsų šalies gyventojų vėlyvą rudenį ir žiemą kenčia dėl sezoninio emocinio sutrikimo, juos apima slogi nuotaika, daugiau valgo ir priauga nereikalingo svorio.

Stipriausias natūralus apšvietimas būna birželio ir liepos mėnesiais, o silpniausias - lapkričio ir gruodžio. Natūralus apšvietimas patalpose ypač reikšmingas, nes šis stimuliuoja fiziologinius procesus ir veikia nervų sistemą. Dažniausiai – teigiamai.

Dar Hipokratas rekomendavo statant namus kiek galima tiksliau juos orientuoti į saulę, kad juose gyvenantys žmonės kuo geriau išnaudotų saulės energiją. Langai neturėtų būti užstoti augančių medžių, krūmų bei kitų pastatų.

Kurią pusę rinktis?

Nuo to, kurią pasaulio kryptį pasirinksite, priklausys ne tik tai, kiek saulės pro langus pateks į jūsų svajonių namus. Natūralus apšvietimas turės įtakos ir jūsų savijautai, būsto jaukumui, galiausiai – jo šilumai. O lepintis saulės spindulių šiluma, pripažinkime, Lietuvoje tenka ne kasdien.

Universalios taisyklės, kuri pasaulio kryptis gyvenimą bute paverčia patogesniu, nėra. Vienus rytinė saulė gali erzinti, o kitus ji spirs iš lovos. Gaminantys žmonės pripažins, kad suktis virtuvėje kur kas maloniau saulės apsuptyje. Tuomet ir kulinarinė fantazija įsijungia greičiau. Nemažai žmonių dirbti mėgsta vėsioje vietoje, kita dalis energijos darbui pasikrauna iš saulės.

Geriausia, jei mūsų klimato zonoje gyvenamųjų patalpų langai yra nukreipti į saulėtą pusę: pietus, pietryčius arba pietvakarius. Šiaurinė pusė ne itin geidžiama, mat ir šviesos, ir šilumos, ir jaukumo iš jos tikėtis yra naivu.

Įsirenginėjant būstą reikia atsiminti, kad šviesa iš šiaurinės pusės ramesnė, be šešėlių, tinka dirbti ilgai. Tiesa, jaukumo ji nesuteiks. Jeigu jūsų buto langai nukreipti į šiaurę, tuomet saulę išvysti galėsite tik išėję iš namų.

Puiku, jei jūsų buto svetainė arba balkonas – vakaruose. Tuomet šios būsto erdvės taps jaukių pasisėdėjimų, vakaronių ir ilgų pokalbių apie kasdienybės akimirkas vieta.

Iš vakarų sklindanti šviesa – šilta, atpalaiduojanti, tinka dienos pabaigai ir gerai nuotaikai prieš miegą. Vakarienė vakarinės saulės apsuptyje bus jauki, komfortiška, o dirbtinės šviesos bus galima išvengti iki tol, kol nusileis saulė.

Šviesa iš pietų akina ir meta šešėlius, darbui ji ne itin tinkama. Tiesa, erdvę prišildo labiausiai. Tai pravartu žiemą, kai speigas dažo langus. Ir ne itin praktiška vasarą, kai teks kęsti dusinančią tvankumą. Šiuo atveju rinktis teks jums patiems – šiltos žiemos dienos ar tvankūs vasaros pavakariai.

Rytinė saulė – rami, tinka miegamiesiems ir virtuvėms, pakelia nuotaiką. Daugelis vyturių pripažįsta, kad iš noro juos „traukia“ ne noras kuo anksčiau pamatyti bundantį pasaulį, o teigiamai nuteikianti saulės spindulių energiją. Ji ir pakrauna, ir suteikia peno judėti.

Atkreipkite dėmesį ar prieš planuojamo įsigyti buto langus nėra pastatytas kitas daugiaaukštis (arba planuojamas statyti). Jeigu pastarasis užstoja saulę, tai svarstymai į kurią pusę nukreipti jūsų langai, praranda bet kokią prasmę.

Pagal Feng shui

Vadovaujantis kinų erdvės komponavimo meno Feng shui taisyklėmis, pasaulio kryptį siūloma rinktis itin atidžiai, mat ši gali lemti ir psichologinę žmogaus savijautą.

Jei esate vyturys, tačiau neprivalote anksti keltis, ilgiau tinginiauti galėsi vakarinėje, šiaurės vakarų ar šiaurinėje buto pusėje. Rytų, pietryčių ir šiaurės rytų pusėse greičiau prabusite. Vaikai greičiausiai migdomi rytinėje buto dalyje, o vakarinė dalis tiks ir patiks judriems mažyliams.

Jauniems, karjeros siekiantiems žmonėms rekomenduojami rytai, vyresniems – vakarai, šiaurės vakarai ir šiaurė. Šiaurės vakarų pusė tinkama brandiems, autoritetingiems žmonės. Pagal Feng shui, pietūs tiks aktyviam seksualiniam gyvenimui, bet ne ramiam miegui. Vakarai, kaip jau įprasta, - romantikai. Pietvakarių pusės teikiama energija laikoma sunkia ir varginančia.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt