Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Kaip prailginti užuolaidų tarnavimo laiką
2014-01-21 Šaltinis: Lina ABROMAVIČIENĖ, Snaujienos.lt

Užuolaidos - labai svarbi interjero dizaino dalis, reikalaujanti ypatingo dėmesio. Teisingai parinkus užuolaidas galima ne tik paslėpti defektus ir paryškinti jūsų interjero privalumus, bet ir išsiskirti, sukurti savo individualų stilių. Interjero specialistai pataria renkantis naujas užuolaidas namams atsižvelgti į namų parametrus: lango dydį ir išmatavimus, lubų aukštį, kambario dydį, bendrą interjero stilių, patalpų paskirtį.


Kaip prailginti užuolaidų tarnavimo laiką title=
Nuotr. Fotolia

Norint, kad užuolaidos tarnautų ilgai, nenubluktų bei atliktų praktinę savo funkciją - apsaugotų namuose esančius baldus nuo nublukimo, taip pat saugotų privatumą, suteiktų komforto jausmą, reikia jas tinkamai prižiūrėti. Dizainerių teigimu, užuolaidų priežiūra priklauso nuo naudojamos medžiagos bei užuolaidų pasiuvimo, tad perkant ar ruošiantis nešti medžiagą pas siuvėją, geriau reikėtų netaupyti.

Saulė blukina medžiagą

Saulės spinduliai, dulkės ir kiti nešvarumai yra žalingi audiniams, ypač jų spalvai. Kadangi šviesių spalvų audiniai paprastai atspindi saulės šviesą, jie mažiau ir blunka. Tamsios spalvos sugeria šviesą ir po kurio laiko nublunka. Kad audinys mažiau bluktų, galima naudoti žaliuzes ar roletus.

Akriliniai ir poliesterio audiniai mažiau blunka nuo saulės spindulių, geriau išlaiko spalvą nei kiti tekstilės pluoštai. Medvilnė, viskozė ir acetatas turi mažesnį atsparumą saulės nublukimui. Acetatas dažnai maišomas su šilku ir medvilne, kad jis taptų atsparus saulės spinduliams.

Sausas užuolaidų valymas

Valykite išorines ir vidines užuolaidų puses dulkių siurbliu su reguliuojama siurbimo galia valomam audiniui apsaugoti. Antruoju etapu - užuolaidą valykite specialia chemine antialergine priemone, atgaivinančia užuolaidų spalvas ir sugeriančia dulkių nešvarumus audinio siūluose. Trečiuoju etapu - sauso valymo siurbliu su reguliuojama siurbimo galia surenkamas absorbentas, sugeriantis purvą. Technologija leidžia cheminiu būdu išvalyti užuolaidas, drapiruotes jų nenukabinant, tai sutaupo laiko.

Skalbti reikia atskirai

Prieš skalbdami bet kokias užuolaidas, jas išpurtykite. Taip pašalinsite didžiąją dalį dulkių. Svarbiausia taisyklė - užuolaidas skalbti atskirai nuo kitų skalbinių, naudojant užuolaidoms skirtus skalbimo miltelius. Pasirinkite lengvą skalbimo programą, nepamirškite įpilti minkštiklio, kuris sumažins elektrostatinį krūvį (užuolaidos sugers mažiau dulkių). Po skalbimo kruopščiai išskalaukite šaltu vandeniu, kad ant užuolaidų neliktų skalbiklių.

Pasibaigus skalbimui skubiai išimkite užuolaidas iš skalbimo mašinos, kad jos nesukristų ir nesusiglamžytų. Lyginti rekomenduojama dar šiek tiek drėgnas užuolaidas. Atkreipkite dėmesį į rekomenduojamą lyginimo temperatūrą ploniems audiniams. Geriau nelyginkite siūlių paviršiaus - per jas perbraukite tik lygintuvo krašteliu. Jei vis dėlto norite išlyginti ir siūlę, tarp jos ir pagrindinio audinio padėkite medžiagos skiautelę.

Karnizų priežiūra

Jei tvarkotės namus ir skalbiate užuolaidas, reikėtų nepamiršti nuvalyti ir karnizus. Užpurkškite antistatinės valymo priemonės ant karnizo vamzdžio ir viršutinės užuolaidų dalies, kad namų dulkės ten nesikauptų - dėl to užuolaidos slinks lengviau. Karnizus-vamzdžius galima valyti skystomis priemonėmis ir minkštu šepetėliu, kad būtų pašalintos dulkės iš įtrūkimų, dekoratyvinių detalių ir vidinės karnizo žiedų dalies.

Kaip teisingai projektuoti erdvę

Jeigu patalpoje yra žemos lubos, atkreipkite dėmesį į vienspalves užuolaidas arba užuolaidas su vertikaliomis juostomis. Atitinkamai patalpoms su aukštomis lubomis geriau gali tikti ilgos užuolaidos su horizontaliomis juostomis. Mažesniame kambaryje labiau tiks lengvos užuolaidos arba tinklelis. Saulėtam kambariui kelių sluoksnių lengvos medžiagos užuolaidos padės apsisaugoti nuo tiesioginės saulės. Mėlynos, pilkos bei violetinės spalvų užuolaidos sukuria šaltesnę aplinką, skirtingai nei geltonos, raudonos ir žemės spalvos audiniai, kurie sukuria šiltesnę atmosferą. Kad užuolaidos nepasimestų interjere, jų spalva turi būti šviesesnė arba tamsesnė nei sienų spalva.

Rekomenduojama užuolaidų spalvą derinti prie baldų spalvos, o ne prie sienų. Įdomiu sprendimu gali būti langų dekoravimas priklausomai nuo metų laiko. Vasaros metu naudojamos lengvesnės užuolaidos, žiemos metu naudojamos sunkesnės, šiltų spalvų audiniai. Nepamirškite apie aksesuarus bei tinkamo karnizo parinkimą. Jei namo langai atsukti į vakarus arba į pietus, reikėtų apsvarstyti galimybę ant langų užklijuoti profesionalią langų plėvelę, kuri mažina žalingą ultravioletinių spindulių poveikį.

Užuolaidos visada bus šviežios ir švarios, jeigu pasirinksite vėjuotą dieną, plačiai atidarysite langą ir leisite joms plazdenti vėjyje kelias valandas.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt