Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Kaip paslėpti plikas buto sienas?
2012-08-19 Šaltinis: Lrytas.lt

Sakoma, kad vaizdas gali perteikti daugiau nei tūkstantis žodžių. Sieną puošiančios nuotraukos ar paveikslai gali perteikti dar daugiau – jūsų nuotaiką, meninį išprusimą, požiūrį į kasdienybę, estetinius pojūčius, skonio suvokimą, stilių, temperamentą ar net nuotaiką.


Kaip paslėpti plikas buto sienas? title=
Nuotr. 123RF

Įrėmintas meno kūrinys nėra vien tik aksesuaras, dengiantis ar maskuojantis plikas sienas. Tai – dalis jūsų praeities. Tai – dalelė buto, į kurią daugelis svečių pirmiausia atkreips dėmesį ir visuomet pasiteiraus, ką jums reiškė viena ar kita akimirka. Būkite pasiruošę jiems tai papasakoti!

Nuotraukų emocijos

Svarbiausios mūsų gyvenimo akimirkos, įamžintos nuotraukose, neturėtų būti pamirštos ir paliktos albumuose ar nuotraukų dėžėse. Linksmi portretai, kelionių vaizdai, augančio vaikelio pokyčiai gali tapti interjero dalimi – tereikia noro, fantazijos ir šiek tiek pastangų.

Nuotraukų pasirinkimas priklausys nuo to, kokį kambarį dekoruosite. Miegamajame kabinsite vienokias, tarkim, labai asmeniškas. Vaiko kambarį tikriausiai puošite pačios atžalos nuotraukomis. Svetainei tiks asociatyvinės arba šeimyninės nuotraukos. Čia savo vietą suras ir meninė fotografija. Prisiminkite, kad nuotraukos turi atspindėti kambario nuotaiką.

Jei kambario sienos plikos, sugalvokite tam tikrą temą ir sienas dekoruokite pagal ją. Jei tai virtuvė, tiks maisto tema. Tarkim, įvairių dydžių makaronų arba vaisių nuotraukos. Tiks ir garuojantys patiekalai, ir šaukštai.

 

 


Svetainėje galite plėtoti bet kurią mintį – kabinti savo pačių įamžintas akimirkas ar įkvėpimo ieškotis pas kitus menininkus.

Dažniausiai žmonės paveikslus ar nuotraukas kabina ant sienos virš sofos arba lovos. Tai – ne taisyklė. Nuotraukomis galite dekoruoti ir koridorių, ir vonią, ir net tualetą. Tiesa, pastarasis akcentas turėtų būti žaismingas ir gal net šiek tiek komiškas. Jei į tualetą užėjęs ir nuotrauką pamatęs žmogus nusišypsos, tikslas bus pasiektas.

Ilgą koridorių galite puošti kad ir dešimčia nuotraukų vienoduose rėmeliuose. Juk dažniausiai jų erdvių sienos būna išnaudojamos toli gražu ne maksimaliai.

Geriausia, jei rėmų ir sienų spalvos bus kontrastingų spalvų. Tai jos nesusilies ir tarsi vilios į jas žvilgtelėti. Rėmeliai gali būti ir vienodi, ir skirtingi – nelygu, kokio tikslo siekiate. Svarbiausia, kad derėtų jų stiliai.

Jei jūsų namai – eklektiškas stilių ir dekoro detalių derinys, jums patiks nuotraukos skirtinguose rėmeliuose. Jei jūsų erdvėje vyrauja modernizmas arba minimalizmas, nuotraukoms geriausia parinkti vienodus rėmus. Tiesa, šie galėtų būti skirtingų dydžių.

Dar vienas sprendimas – juodai baltos fotografijos. Šios buvo madingos visais laikais ir, tikėtina, tokios ir liks. Be to, jos verčia kapstytis praeityje ir tiesiog ilgesingai prisiminti gražiausias jau buvusias akimirkas.

Vienas svarbiausių dalykų dekoruojant interjerą nuotraukomis ar paveikslais – tai pritaikyti apšvietimą, kuris išryškintų kūrinio privalumus ir sukurtų jungti su kambario interjeru.


Kaip sukabinti nuotraukas?

Nuotraukas gali kabinti įprastai – jas tiesiog įrėminę. Arba pasirinkti vieną kitą originalesnį būdą butui dekoruoti.

Dar vienas variantas - nuotraukoms paskirti vieną visai tuščią kambario sieną. Jas galėsite rėminti į vienodus arba skirtingus rėmus. Tam tiks ir rėmai be rėmų – tuomet dėmesys kryps tik į fotografijas.

Jei norite namams suteikti originalumo, nuotraukas, prisegę jas paprasčiausiais skalbinių segtukais, sukabinkite ar storos virvės, o ją pritvirtinkite prie sienos.

Nuotraukas galite atspausdinti ir ant storo pagrindo. Tokias fotografijas galėsite klijuoti tiesiai ant dažytos sienos.

Kaip išsirinkti meno kūrinį?

Renkantis paveikslą nebūtina išmanyti meno – tiesiog užtenka atkreipti dėmesį į keletą dalykų: spalvos, dydis, galų gale meno kūrinio technika turi derėti prie interjero. Kaip išsirinkti tinkamą paveikslą ir jį priderinti namuose?

 Paveikslų kolekcionierius ar menininkas, kurdamas savo namų interjerą, pirmenybę, žinoma, teiks meno kūriniams, o ne baldams ar netgi apdailai. Bet jeigu baldai jau nupirkti, tada paveikslą reikėtų derinti priėjau esamos erdvės, jos spalvų ir stiliaus.

Derinkite priešingus sienų, baldų ir paveikslų atspalvius Jeigu ji siaura, tiks mažesni paveikslai, jei platesnė – didesni.

 Kaip kabinti paveikslus?

Kabinant paveikslą virš baldų, patartina vadovautis pagrindine taisykle: paveikslo dydis negali viršyti baldo ar baldų grupės, šalia kurių jis kabo, dydžio arba pločio.

Populiariosios meno kūrinių lentynėlės yra vienu iš būdų, neužimant daug vietos, suteikti žaismingumo savo namų interjerui. Tiesa, ant tokios lentynos galite eksponuoti tik mažesnius meno kūrinius arba nuotraukas.

Jei turite galimybę, bute pasikabinkite nors vieną didelį paveikslą. Vienas didesnis meno kūrinys išlaiko savotišką erdvės proporcijų harmoniją.

Ryškios vertikalios linijos piešinyje arba rėminimo dalyje kambariui suteikia aukščio. Paveikslų kabinimas kolonomis (viena virš kitos) kambarį gerokai pailgins. Nuotraukas arba paveikslus galite kabinti ir įstrižai. Toks kabinimo būdas tiks, jei namie yra laiptai. Jei norite pabrėžti jūsų namuose tvyrančią laisvą atmosferą, venkite taisyklingo paveikslų kabinimo – kiekvienam raskite tik jam tinkančią vietą.

Didelė grupė vienodai įrėmintų ir pakabintų kartu paveikslų įspūdį palieka nemenką. O ir svečių dėmesį tokia ekspozicija išlaikys ilgiau nei akimirkai. Taip savo namuose jūs galite pakabinti tradicinius paveikslus, nuotraukas arba mėgiamų kino filmų plakatus. Žaismingai ir eklektiškai atrodo kartu sugrupuoti skirtingų formų rėmeliai. Galite derinti stačiakampio ir ovalo formos rėmus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt