Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 

Kaip pasirinkti rąstinio namo stogo dangą
2013-10-29
Kaip pasirinkti rąstinio namo stogo dangą

Bendrą stogo sąmatą toli gražu nelemia vien tik stogo dangos kvadratinio metro kaina. Visą stogo medžiagų komplektą sudaro gerokai daugiau elementų, kurių objektyvus pasirinkimas dažnai pavirsta sudėtinga užduotimi. Kaip nepasiklysti stogo dangų rinkoje, klausiame UAB „Monier“ direktoriaus Eduardo Jurevičiaus

Pagal kokius kriterijus reikia rinktis dangą rąstiniam namui?

Svarbu suprasti, kad stogo dangos pasirinkimas priklauso ne nuo vieno kriterijaus. Paprašius kliento įvardyti stogo dangai keliamus kriterijus, pasirodo, kad jų yra gerokai daugiau nei atrodė pradžioje.

KAINA. Tai, ko gero, dažniausiai užsakovų svarbiausiu įvardijamas pasirinkimo kriterijus. Taip, kaina labai svarbi renkantis stogo dangą. Tačiau pasirinkimą lemia ir daugelis kitų ne mažiau svarbių savybių.

GAMINTOJAS. Pirkėjams svarbu, kas yra gamintojas. Žinomas ir patikimas gamintojo pavadinimas užtikrina, kad gaminiai geros kokybės. Pasirinkdami patikimo stogo gamintojo produkciją būsite tikri, kad gamintojas naudoja geriausios kokybės žaliavas ir naujausias technologijas.

GARANTIJA. Svarbu tai, ne tik kokiam laikui, bet ir kas tą garantiją suteikia. Tai galioja ne vien stogų dangoms, bet ir visiems produktams. Yra buvę atvejų, kai, užsidarius prekybos įmonei, pirkėjas lieka be jokių garantijų. Renkantis iš skirtingų stogo dangų reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad kai kurioms stogo dangoms garantija suteikiama tik 10 ar 15 metų, o čerpių stogams – 30 metų garantija.

ILGAAMŽIŠKUMAS. Daugelį gaminių pirkėjai naudoja gerokai ilgiau, nei jiems suteikiama garantija. Iš tiesų čerpės atlaiko 2–3 kartus ilgiau nei nurodoma garantijoje. Tai reiškia, kad čerpių stogas bus patikimai naudojamas 60–80 ir daugiau metų. Pavyzdžiui, Lietuvoje tarpukariu gamintos betoninės čerpės iki šiol yra puikiai naudojamos, o ant senų pastatų senamiesčiuose ar pamario krašte galima rasti senovinių keraminių čerpių, kurioms jau per 100 metų.

ESTETINIS VAIZDAS. Čerpinis stogas ypač tinka rąstiniam namui, jį tarsi papuošia. Čerpės suteiks jūsų namui individualumo, tai yra laiko patikrinta stogo danga, todėl ją renkasi dauguma privačių namų savininkų Europoje. Šiandien ir parduoti statomiems namams stengiamasi suteikti pridėtinę vertę, pasirenkant kokybiškesnius ir ekologiškesnius sprendinius. Nekilnojamojo turto skelbimuose jau neretai galima aptikti nurodant, kad, pavyzdžiui, stogas dengtas čerpėmis, nurodomas net gamintojas. Galite savęs paklausti: jei būtumėte pirkėjas ir norimoje vietoje būtų parduodami du vienodi namai už tą pačią kainą, kurių vienas – su čerpių stogu, o kitas, pavyzdžiui, su metaliniu, kurį namą pasirinktumėte?

PATVARUMAS. Natūralu, kad dengiant stogą visiškai nesinori galvoti apie jo remontą ateityje. Puikus pavyzdys – praėjusio amžiaus 10-ojo dešimtmečio pabaigoje vykdytos statybos, kurių metu buvo naudojamos įvairios kokybės stogų dangos. Todėl šiandien kai kurie namų šeimininkai jau priversti atlikti stogo remonto darbus, taigi investicijos pasirodė daug didesnės, palyginti su vieną kartą sumontuota kokybiška stogo danga. Beje, kad stogą gali pažeisti stiprus vėjas, dažnai pamirštama, o paskutiniais metais Lietuvoje stiprūs vėjai kartojasi vis dažniau. Tokiais atvejais čerpių stogo svoris bus didžiulis jo pranašumas.

IŠSAMUS SPRENDIMAS. Įprastai stogų dangas besirenkantys užsakovai orientuojasi į 1 kv. m medžiagos kainą. Svarbu įvertinti, ar kaina nurodoma jau atsižvelgus į stogo dangos perdengimą; jei ne, ji gali didėti iki 20 %. Tačiau nedaugelis susimąsto, kad toks kriterijus mažai ką pasako. Pavyzdžiui, betoninės čerpės gali kainuoti ir 22–27 Lt už 1 kv. m, t. y. kai kuriais atvejais net mažiau nei kitos dangos. Kitas rodiklis, kurį lygina pirkėjai, yra galutinės sąmatos vertė. Nepatyrę užsakovai dažniausiai orientuojasi tik į šiuos du skaičius.

Tačiau reikia įvertinti, ar jums siūlo visą reikalingų stogo medžiagų komplektą, kurį sudaro stogo danga, kraigo čerpės, kraštinės čerpės, difuzinė plėvelė, ventiliacinės tarpinės, tvirtinimo detalės, kamino ir sandūrų sandarinimo medžiagos, sniego gaudytuvai, kopėtėlės, aikštelė prie kamino. Kiek ir kokių medžiagų reikės jūsų stogui, rekomenduojame klausti gamintojo.

LENGVAS MONTAVIMAS. Stogui dengti čerpėmis galioja tos pačios taisyklės kaip ir kitomis dangomis. Gegnės naudojamos tokios pat kaip ir kitoms stogo dangoms, dažniausiai 50×200 mm. Taisyklinga stogo konstrukcijos geometrija būtina visoms stogo dangoms. Geros kokybės orui laidi difuzinė plėvelė užtikrins stogo konstrukcijos apsaugą nuo drėgmės. Grebėstams įrengti keliami irgi panašūs reikalavimai kaip kitoms dangoms, svarbu išlaikyti jų lygiagretumą ir lygią plokštumą. Čerpių kaip mažo ploto stogo dangos privalumas tas, kad bus mažai atliekų, jei stogas yra sudėtingos formos ir stogo dangą teks pjauti. Bet kurio pločio ir ilgio dvišlaičio stogo grebėstavimą galima apskaičiuoti taip, kad čerpių visai nereikėtų pjauti. Pagrindinis čerpių stogo dangos privalumas – ją įrengiant stogas neturės nė vienos skylės.

GYVENIMO KOMFORTAS. Jis priklauso nuo to, ar teisingi sprendimai priimami. Tinkamai sukomplektuota stogo danga nekels jums rūpesčių, jos nereikia remontuoti, jos dažai ar danga nenusilups ar nenubluks, ji pernelyg neįkais, kartu kaitindama ir pastogę. Renkantis stogo dangą rąstiniam namui patartina atlikti savotišką nedidelį rinkos tyrimą – pasiteirauti architektų, montuotojų, pardavėjų ar gamintojų nuomonės, apsilankyti statybinių medžiagų parduotuvėse, parodose, išklausyti visas puses. Jei yra galimybė, geriausia nuvykti prie objekto, kuriame jau įgyvendintas toks pats ar panašus sprendimas, ir pamatyti savo akimis, o dar geriau pakalbinti tokių namų šeimininkus, kurie galės pasidalyti savo paieškų ir sprendimų patirtimi.

STOGO DANGOS SVORIS. Rąstiniam namui reikalinga sunkesnė stogo danga, kad stogas padėtų namui greičiau „susėsti“, namas „sėstų“ tolygiai. Šiuo atveju čerpinis stogas tam puikiai tinka, nes čerpės sveria apie 40 kg/kv. m. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad didžiąją stogo apkrovą (net 60 proc.) sudaro sniego apkrova.

Ar požiūris į stogų pasirinkimą keičiasi?

Galime teigti, kad padėtis rinkoje ir kriterijai, keliami stogams, keičiasi. Čerpės tampa viena populiariausių dangų, tai aiškiai matyti ir statybų parodose, kur dominuoja čerpių stogų pasiūla.

Svarbu atkreipti dėmesį į ilgaamžiškumą – tai sprendimas visam laikui. Mūsų siūlomi čerpių dangos stogai liks ne tik užsakovo vaikams, bet ir anūkams, kurie, tikėtina, keis ją ne dėl to, kad ji nebetinkama eksploatuoti, bet dėl viliojamai pasikeitusių estetinių madų, kaip kad šiandien madinga daryti Skandinavijoje.

Pasakytina, kad šiandien jaučiamas žmonių dėmesys ir noras įsigyti ilgaamžių medžiagų, šiuo atžvilgiu užsakovai tampa itin atsakingi. Mes pritariame tokiam požiūriui, manome, kad užsakovas turi teisę žinoti, iš ko pagaminti visi stogo konstrukcijos komponentai, kaip juos reikia montuoti ir kaip jie veikia. Kitaip sakant, žinoti, ko galima tikėtis. Todėl kiekvienam užsakovui, besikreipiančiam į mus, visuomet pagelbėsime, suteiksime nemokamų konsultacijų – užtenka atsiųsti savo namo projektą arba brėžinius

Ką „Monier“ siūlo Lietuvos rinkai šiandien?

Besirenkantiems keraminius produktus rekomenduotina pasirinkti žinomų prekių ženklų, patikimų gamintojų stogo dangas. Nes tik tokiu atveju bus pateisinti užsakovų lūkesčiai, o produkcija atitiks deklaruojamą kokybę, matmenis ir ilgaamžiškumo kriterijus. Tiems, kam reikia ekonomiško sprendimo, puiki alternatyva yra betoninės čerpės. Nepriklausomai nuo pasirinkto vieno iš šių variantų, gyvenimas bus komfortiškas. Galime pasiūlyti itin plačią stogų dangų ir jų montavimo komponentų įvairovę, tiek keraminių, tiek betoninių, skirtų renovacijos ir naujos statybos darbams.

Mūsų siūlomas keramines čerpes dažniausiai renkasi užsakovai, norintys išskirtinių formų ar spalvų. Palyginti neseniai pristatėme itin patrauklų sprendimą – keramines čerpes „Nova“, kuriose dera šiuolaikinės technologijos ir tradicinis estetikos suvokimas. Jos yra ypač atsparios ir gerokai palengvina stogo dengimo darbus. S formos profilio linijos mena tradiciją – jos tokios pat kaip ir pirmosios rankų darbo čerpės, tačiau jose suformuoti užkaitai, lemiantys efektyvesnį sandarumą bei atsparumą nepalankiausioms gamtinėms sąlygoms. Visa tai patikrinta bandymais. „Monier“ – vienintelis stogo dangų gamintojas, turintis savo techninius centrus su bandyti įrengtais vadinamaisiais vėjo tuneliais.

Vienas iš naujesnių produktų – betoninė čerpė „Protector“. Išoriškai ji visiškai neatsilieka nuo keraminių produktų. Dėl unikalaus blizgaus apsauginio polimerinio sluoksnio tokių čerpių paviršiaus stogas ir po daugelio metų atrodys kaip naujas. Tokia stogo danga ilgainiui ne tik nebluks, bet nuo jos greičiau nuteka ir vanduo, mažėja galimybė susidaryti samanoms. Tai puiki glazūruotų čerpių alternatyva, kai kaina dėl paprastesnio žaliavos paruošimo žemesnė nei pastarųjų.

Šiais metais Lietuvos rinkai siūlome visišką naujieną – tai unikalios betoninės čerpės „Polar“. Šių Skandinavijos rinkai kurtų čerpių paviršius yra matinis, jis išlaiko spalvą per 30 proc. ilgiau nei kitos betoninės čerpės įprastu paviršiumi. Jų natūralios spalvos ir matinis paviršius suderinami su labiausiai paplitusiomis fasadų spalvomis, tokiomis kaip tinkas, plytos ir mediena. Čerpės „Polar“ mažiau sugeria infraraudonųjų spindulių nei kitos tos pačios spalvos čerpės, todėl čerpės paviršius įkaista net 7 laipsniais mažiau, dėl to neįkaista palėpės patalpos ir karštuoju metų laiku sukuriamas geresnis vidaus patalpų mikroklimatas. Šiomis stogo dangomis susidomėjo ir mūsų šalies užsakovai. Tai rodo, kad skandinaviškas estetikos suvokimas, natūralios, matinės spalvos lietuviams taip pat nesvetimos.

 

Žurnalas "Super Namai"

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt