Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kaip pasirinkti nuotekų valymo įrenginį?
2021-10-26 Šaltinis: ValymoIrenginiai.lt

Šiuo metu kalbant apie nuotekų tvarkymą vietovėse kur nėra galimybės prisijungti prie centrinių nuotekų šalinimo sistemų, dažniausiai kalbama apie biologinius nuotekų valymo įrenginius


Kaip pasirinkti nuotekų valymo įrenginį? title=

Dažniausiai jie pasirenkami kai:

• norima sumažinti savo paliekamą taršos gamtai pėdsaką,
• norima sumažinti elektros kaštus,
• norima efektyvesnio, našesnio įrenginio užtikrinančio maksimalų nuotekų išvalymą,
• norima atsikratyti nemalonaus kvapo, kurį skleidžia seni, atitarnavę įrenginiai,
• norima tyliai veikiančio įrenginio.

Realybėje šie norai tampa svarbiausiais kriterijais renkantis nuotekų valymo įrenginius.

Skaitydami informaciją apie nuotekų valymo įrenginius rasite daugybę nesuprantamų žodžių ir trumpinių. Neišsigąskite. Dažniausiai kitame straipsnyje jau rasite tą pačią informaciją paprastesniais žodžiais. O dėl trumpinių, štai keletas dažniausiai sutinkamų, ypač kalbant apie biologinius valymo įrenginius:

• BNVĮ – biologinių nuotekų valymo įranga,
• NVĮ – nuotekų valymo įranga,
• NVS – nuotekų valymo sistema,
• BNVS – biologinių nuotekų valymo sistema.
• GE – gyventojų ekvivalentas.

Nors dažnai naudojami skirtingi trumpiniai, visi jie iš tikro apibūdina nuotekų valymo įrenginius ir atlieka tą pačią funkciją - išvalo nuotekas.

 Kriterijai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį

Kaip pasirinkti nuotekų valymo įrenginį, nepasirinkus kriterijų? Tai sunkiai įmanoma! Specialistai teigia, jog renkantis, šie kriterijai yra svarbūs ir turite į juos atkreipti didžiausią dėmesį.

 Įrenginio našumas

Lyginant įrenginius turėtumėte matyti, kuris įrenginys kiek buitinių nuotekų išvalo per valandą/parą. Pagal nuotekų valymo įrenginių taikymo reglamentą, mažiausia našumo riba įvardijama taip: „vienbučiam namui – paros apkrovimas teršalais 6 GE, valandinis nuotekų debitas – 180 l/h, paros nuotekų debitas – 0,8 m3/d.

Dydis

Įrenginiai skirstomi pagal dydį, kuo didesnis, tuo našesnis ir gali aptarnauti didesnį kiekį žmonių. Šiuo atveju tikrai nerekomenduojama gudrauti ir bandyti 6 asmenų šeimai pirkti 2-4 asmenų šeimai skirtą nuotekų valymo įrenginį. Rinkitės tokį, kuris leis patogiai jaustis ir išvalys visas namų ūkyje susidarančias nuotekas.

Garsas

Nors jis dažnai nėra akcentuojamas, tačiau įrenginiai tikrai skleidžia garsą. Jei gyvenate mieste, galite nepajusti kelių decibelų garso, kuris susimaišys su kaimyno šuns lojimu ar gatve važiuojančio automobilio garsu. Tačiau jei gyvenate atokiau nuo civilizacijos, greičiausiai nenorėsite, jog paukštelių čiulbėjimą ryte nustelbtų burzgiantis motoriukas valymo įrenginyje.

Kvapas

Gamintojų aprašymuose greičiausiai nerasite informacions ar įrenginys skleidžia kvapą, tačiau šį klausimą svarbu užduodant ieškant rekomendacijų, kurį įrenginį pasirinkti.

Iš kitos pusės, sertifikuoti, kokybiški įrenginiai neturi skleisti nemalonaus kvapo, tad jei įsigijus jaučiate aplinkoje blogą kvapą, kreipkitės į įmonę, iš kurios įsigijote nuotekų valymo įrenginį, greičiausiai jis netinkamai sureguliuotas ir reikia sutvarkyti.

Išvalymo efektyvumas

Iš tikrųjų šis kriterijus yra pats svarbiausias. Kuo didesnis nuotekų išvalymo efektyvumas, tuo yra geriau aplinkai. Daugelis geriausiai žinomų nuotekų valymo įrenginių gamintojų Lietuvoje deklaruoja, jog išvalo nuotekas iki 96-98 proc. Tai yra pakankamas išvalymo efektyvumas, jog tokias išvalytas nuotekas būtų galima išleisti atgal į aplinką.

 

 

Paprastai, priklausomai nuo to kokios galimybės ir prieinamumas, išvalytos nuotekos išleidžiamos į vandens telkinius, melioracijos griovius ar infiltracijos šulinius. 2020 metais sukurtas ir sertifikuotas BioTornado nuotekų valymo įrenginys nuotekas išvalo net iki 98% ir viršija Lietuvos ir Skandinavijos nuotekų valymo reikalavimus. BioTornado esminiai nuotekų valymo rodikliai: bendrasis azotas siekia vos 16,3mg/l, (leistinas kiekis yra 25mg/l); bendrasis fosforas - tik 1,6mg/l, kai nustatyta riba - 5mg/l!

 

Sužinokite daugiau kaip pasirinkti nuotekų valymo įrenginį paspaudę čia.

Pabaigai, nuotekų valymo įrenginiai yra įsigyjami ne metams ir ne dviems, todėl nežiūrėkite pro pirštus į įrenginio pasirinkimo procesą. Taupyti ir rinktis blogesnį variantą, taip pat ne išeitis. Tikimės, jog šie paminėti kriterijai nukreips dėmesį tinkama linkme, kuomet rinksitės naują valymo įrenginį savo namams. 

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt