Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kaip kovoti su drėgme? Kaip namuose išvengti pelėsių ir grybelių?
2018-12-05 Šaltinis: Stokker.lt

Ekspertų teigimu, vidutinis drėgmės lygis namuose turėtų būti apie 45-55%. Bet koks nukrypimas nuo šio standarto gali sukelti diskomfortą. Dėl per žemos drėgmės oras yra per sausas. Per aukšta, ilgą laiką išsilaikanti drėgmė gali ne tik sunaikinti sienas, pelėsiams ir grybeliams plintant, bet ir sukelti rimtų sveikatos problemų.


Kaip kovoti su drėgme? Kaip namuose išvengti pelėsių ir grybelių? title=
Nuotr. OroSprendimai.lt

Taigi, kaip turėtume kontroliuoti tinkamą drėgmės lygį namuose? Pirmiausia, reikia žinoti, iš kur atsiranda drėgmė ir kaip pašalinti jos perteklių. Daugiausiai drėgmės paprastai yra pastatuose, kurie neturi tinkamos izoliacijos arba naujai pastatytuose objektuose, kurių sienose dar yra daug vandens po neseniai baigtų apdailos darbų. Dažnai per didelės drėgmės priežastimi yra prasta buto ventiliacija (arba jos nebuvimas). Sandariai uždaryti plastikiniai langai ir durys lemia tai, kad į vidų patenka nedaug gryno oro, o nepakankama ventiliacija negali užtikrinti reikiamos oro apykaitos.

Be to, nepamirškite, kad drėgmės lygis padidėja taip pat atliekant pagrindinius namų ruošos darbus. Tokie kasdieniniai darbai, kaip skalbimas, valgio gaminimas, lyginimas, gali padidinti oro drėgmę net iki 80-90%! Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį, kaip atrodo vonios kambarys po karštos vonios ar dušo. Maži, dažnai be langų vonios kambariai, kuriuose džiūsta daugybė skalbinių, arba net gi prastai šildomos drabužinės – tai patalpos, kurioms ypač gresia grybeliai ir pelėsiai. Paprastai prie to prisideda dar ir nemalonus kvapas.

Dažnai stebimės, vonios kampe matydami vietoj balto plytelių plyšių užpildo pasirodančią juodą dangą. Tas pats atsitinka, kuomet rimtesnio kambarių tvarkymo metu nuo sienos atstumiame spintą, už kurios mūsų nuostabai pasirodo juodai-žalia danga. Grybeliai, pelėsiai ir dulkės mėgsta didelę drėgmę bei tamsias, blogai vėdinamas vietas.

 Aišku, su didžiausia problema susiduria tie, kurie „pelėsių" problemos atsiradimui jau nebeturi įtakos. Jiems, deja, lieka gelbėtis cheminėmis priemonėmis arba kapitaliniu buto remontu. Giliai sienose „įsišaknijusius“ grybelius labai sunku pašalinti.

Jei didelės drėgmės priežastimi nėra tinkamos pastato izoliacijos trūkumas, verta laiku apsisaugoti nuo grybelių bute augimo, dėmesį pagrinde skiriant efektyviai ventiliacijos sistemai bei dažnam patalpų vėdinimui. Mums taip pat gali padėti oro sausintuvai.

Buitiniai sausintuvai puikiai tinka mažesnėse patalpose, pavyzdžiui, voniose, garažuose ar džiovyklose. Jų patraukli išvaizda neturi įtakos interjero estetikai, todėl jie sėkmingai gali būti naudojama net ir labiausiai reprezentacinėse namų vietose. Paprastai jie yra mažo dydžio, lengvi ir lengvai transportuojami, o tylus jų darbas netrukdo normaliam gyvenimui. Kai kurie sausintuvai, modelis turi papildomai įrengtą UV lempą, pašalinančią bakterijas ir mikrobus. Dauguma jų taip pat turi nemalonius kvapus sugeriantį aktyviosios anglies filtrą.

Daug lengviau yra išvengti pelėsių ir grybelių plėtros, išlaikant atitinkamą drėgmės lygį. Verta nepamiršti tinkamos ventiliacijos, dažno langų atidarymo (jei išorėje nėra didelės drėgmės), o taip pat įrenginių, kurių reguliarus naudojimas yra labai veiksmingas. 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt