Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kaip įsirengti pirtį savo namuose?
2020-02-17 Šaltinis: Siauliu.info

Kadangi saulėtų dienų mūsų šalyje ne tiek jau ir daug, daugumai iš mūsų visada malonu pasikaitinti pirtelėje. Pirtys naudojamos ne tik nusiprausti. Karšto vandens procedūros padeda gydyti negalavimus, prapuola nuovargis, pagerėja nuotaika. Tai taip pat puiki viena pasibūti su draugais ar artimaisiais, smagiai pabendrauti. Tie kurie turi žinių, tinkamų medžiagų ir kantrybės, pasirūpina, kad savomis rankomis statytos pirtys, įrengtos savo namuose džiugintų nuolat. 


Kaip įsirengti pirtį savo namuose? title=
Nuotr. Sanilux.lt

Geriausia, kad ji būtų lauke, atskirame pastate. Jei tokios galimybės nėra, nedidelę pirtelę galima įsirengti ir name, tačiau ne kaip įprasta rūsyje, o pirmame aukšte.

Pirtys – tai garinimosi patalpos, priepirčiai, dušai, tualetai ir poilsio kambariai. Labai džiugu, jei yra galimybė įrengti baseiną bei nedidelę virtuvėlę su baru. Jei vis dėlto nusprendėte statyti pirtį kieme, pasirinkite tam pamiškę, upės arba ežero pakrantę. Tuomet išėjus iš karštos patalpos bus galima greitai atsigaivinti ir atsipalaiduoti.

Rengiant pirtį būtina pasirūpinti įvairiausiais aspektais. Prieš statant krosnelę, reikia grindis iškloti plytelėmis, po kuriomis būtinas hidroizoliacijos sluoksnis. Labai gerai, jei įrengiamas grindinis šildymas, kadangi jis padeda išgaruoti susikaupusiai drėgmei ir išlygina temperatūrų skirtumą.Ten, kur stovės krosnelė, reikia atvesti elektros kabelį ir izoliuoti jį lanksčia žarna.

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „sauna home“

Taip pat svarbu pasirūpinti tinkama, saugia elektros instaliacija apšvietimui.Vonios kambaryje visada turi būti atskiras ventiliacijos kanalas, o kitose patalpose jį reikėtų įsirengti papildomai. Atveskite vandentiekį ir kanalizaciją, pastarąją, jei tik yra galimybė reikėtų įrengti grindyse, tačiau tokiu atveju grindys turi būti su nuolydžiu. Pirtyje reikėtų įrengti ir priešgaisrinę signalizaciją.

Pirtys statomos jų karkasui naudojant gerai išdžiovintą pušies ar eglės medieną arba metalinius profilius. Prie vidinės karkaso sienos sudedamas 10 cm mineralinės vatos sluoksnis, o prie išorinės – 20 cm.

 

Tarp sienos ir saunos konstrukcijos paliekamas oro tarpas ir izoliuojama polimerine membrana. Iš vidinės konstrukcijos pusės pritvirtinama drėgmės izoliacija su aliuminio paviršiumi, ir tik tada kalamos drebulės ar alksnio dailylentės. Norint, kad mediena beveik neįkaistų, reikėtų naudotis specialų egzotišką medį. Karkasas ir garo izoliacija sienose ir lubose turi būti vientisi, o grindų ir sienų hidroizoliacijos turi būti sujungtos perklojus vieną per kitą apie 20 cm.

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „sauna home“

Būtinai išlaikykite sienų ir lubų vertikalumą ir horizontalumą, bei statmenus kampus, priešingu atveju kalant dailylentę, sujungimo juostos bus įstrižos, o tai gadins visą estetinį vaizdą. Dažnai naudojamas specialus pirties lakas, kuriuo ištepus medieną, ją prižiūrėti tampa daug lengviau. Didelį dėmesį reikėtų skirti pirties vėdinimo sistemai. Ją rengti rekomenduojama pasitarus specialistais.

Net ir visai mažytėje pirtyje turi tilpti dviaukštis, ne siauresnis kaip 60 cm suolas, ant kurio būtų galima laisvai atsigulti. Viršutinis suolas turi būti tokiame aukštyje kad ant jo sėdint virš galvos liktų bent 20 cm iki lubų. Kitu atveju, tai sukeltu nepatogumų lipant ant jo ir nulipant.

 

Suolai gali būti iš įvairiausio medžio, o kad jie nesiteptų ir būtų lengviau prižiūrėti, siūloma juos nutepti specialiu aliejumi arba skystu parafinu. Priepirtis įprastai būna du kartus didesnis nei pati kaitinimosi patalpa.

Krosnelės galingumą ir funkciją paprastai nurodo gamintojai, tačiau reikia ir patiems atidžiai ją rinktis. Jeigu pirtyje yra stiklo paviršių, juos reikia pridėkite prie tūrio skaičiaus. Jeigu bent viena lauko siena neapšiltinta, jos plota taip pat reikia pridėti prie tūrio. Reikėtų rinktis 10–30 % didesniam tūriui skirtą krosnelę, kadangi gamintojų skaičiuojamas galingumas skirtas pasiekti 70ºC karštį, bet juk ne kiekvienam tiek pakanka.

Krosnelei reikia naudoti kuo daugiau specialių akmenų, nes nuo jų inertinės šilumos priklauso pirties kaitra.


Įsirengus gerą pirtį, reikia pasirūpinti ir jos aplinka. Juk kaip smagu po pirties malonioj vietoj atsipalaiduoti, kai nereikia rūpintis vietos ar jaukumo stoka. Ieškant vietos pirčiai, specialistai pataria pagalvoti apie galimybę šalia įrengti vandens telkinį, nes po kaitinimosi visada norisi atsigaivinti.

Pasirūpinkite ir bene svarbiausiu pirties akcentu – vanta, kuri skirta ne tik žmogaus pėrimui, bet ir karštam orui pritraukti prie kūno. Kuriant pirtį, svarbu nepersistengti ir pasirūpinti, kad jos temperatūra būtų maloni, o ne tokia, nuo kurios pasidaro silpna ar kenkia sveikatai.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt