Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kaip efektyviai suplanuoti vonios kambario remontą?
2019-05-29 Šaltinis: Senukai.lt

Nusibodo tos senos galbūt nuo sovietinių laikų likusios sienų plytelės jūsų vonioje? Laikas rimtai renovacijai. Vonios kambario remontas pavers jūsų seną vonią visiškai kitokia. Bet nuo ko pradėti? Į ką labiausiai atkreipti dėmesį? Štai keletas pasvarstymų ir idėjų.


Kaip efektyviai suplanuoti vonios kambario remontą? title=
Nuotr. eliteshowerrepairs.com

Planavimas – pirmas ir svarbiausias darbas

„Rytoj lupame plyteles nuo sienų, poryt ateis elektrikas, o šeštadienį galėsime dažyti lubas“ – tai pats blogiausias planas, koks tik gali būti. Taip neturėtų vykti darbai, nes jie baigsis tragedija šeimoje ir kivirčais artimiausius keletą metų su priekaištais, kad viskas buvo padaryta „ne taip“... Atsisėskite su visa savo šeima prie stalo, pasiimkite kompiuterį atsiverkite statybinių medžiagų el. parduotuvės puslapį ir pradėkite planavimą.

Pirmiausia, išsiaiškinkite, ko norite – vonios ar dušo kabinos? Bendro vonios kambario su tualetu ar atskiro? Daug spintelių ar minimalistinio interjero? Taip pat nuspręskite, kur visa šeima valys dantis vakarais, galbūt katytės tualetas irgi tilps vonios kambaryje... Svarbu, kad būtų išgirsta visa šeima. Kiekvienoje šeimoje sprendimų priėmimas vyksta skirtingai, tačiau išklausyti visų norų būtina.

Kai visi norai išklausyti ir surašyti, pradėkite žiūrėti, kokių prekių jums reikės: naujos vonios, unitazo, baldų, elektrinio rankšluosčių šildytuvo, 3 veidrodžių, kėdutės pasilipimui, praustuvės, galbūt naujos skalbimo mašinos. Susirašykite ant popieriaus, tada skirkite pora valandų apytikslėms kainoms susirinkti iš el. parduotuvės. Rinkitės ne pačius brangiausius, bet ir ne pačius pigiausius produktus. Juk darote sau, be to ten gyvenate, o ne atvažiuojate kartą į mėnesį.

Taip po truputį pamatysite, kokio biudžeto reikia. Viskas, pirmai dienai užteks. Būtent čia rekomenduojame sustoti planuoti, nes mintis, kad remontui prireiks bent 5000-10000 eurų gali išmušti iš vėžių. Kitą dieną pratęsite planavimą ir jau kitaip žiūrėsite į biudžetą.

 Daryti patiems ar samdyti profesionalus?

Vieni žmonės viską mėgsta daryti patys. Kiti, priešingai, nusamdo apdailos specialistus ir jiems patiki visus darbus. Treti samdo tam tikrus profesionalus, bet kai kuriuos darbus atlieka patys.

Patiems daryti kai kuriuos darbus tikrai nėra kažkas smerktino. Tiesiog kai kurie darbai reikalauja specifinių žinių ir patirties, tad be profesionalų pagalbos neapsieisite.

Pavyzdžiui, elektrikas, santechnikas ir plytelių klojėjas turėtų būti profesionalai. Visus kitus darbus galite atlikti ir patys. Jei ryšitės kloti plyteles patys, atminkite, kad dėl broko galėsite kaltinti tik patys save ir savo nepatyrimą...

Prie elektros lįsti nebaigus specialių mokslų iš viso nerekomenduojama. Net jei tai galite padaryti mėgėjiškai. Atminkite, kad tai vonia, o prastai sujungti laidai drėgnoje aplinkoje gali atnešti bėdos. Tada teks daužyti sienas ir perdarinėti elektros instaliaciją. Santechnikos darbai taip pat svarbūs, nes blogai suvedžioti vamzdžiai gali baigtis kaimynų užliejimu arba sugadintu turtu.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt