Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kaip apsaugoti vaikus nuo netinkamo turinio internete?
2019-10-08 Šaltinis: Pranešimas spaudai

Internete pilna šlamšto ir baisybių... Deja, bet tai tiesa ir nieko čia nepadarysi. Nors suaugę gali patys rinktis, ką žiūrėti, iki kol asmuo nepasiekia pilnametystės arba brandaus amžiaus, nuo neigiamos informacijos jį reikėtų apsaugoti. 


Kaip apsaugoti vaikus nuo netinkamo turinio internete? title=

Z kartos vaikų tėvai užaugo ir subrendo tuo metu, kada internetas buvo visiškai naujas reiškinys ir daug kas tiesiog nežinojo, kaip jame elgtis.

 

Dabartiniame pasaulyje internete galima rasti tiek daug nereikalingo, kenksmingo ir blogą įtaką darančio turinio, kad be tinkamos jūsų priežiūros, sunku tikėtis, kad mažamečiai sava iniciatyva ar su draugų pagalba nepamatys kažko, kas juos sukrės ar neramins. Būtent dėl šios priežasties verta pasidomėti galimybėmis apsaugoti vaikus nuo netinkamo turinio internete. Kaip tai padaryti?

Visų pirma – vaikų švietimas

Norite to, ar nenorite, vaiką būtina auklėti ir elgesio internete temomis. Turite jam paaiškinti, kad interneto platybėse yra daug gerų ir blogų žmonių. Jis arba ji turi rasti savus metodus, kaip vienus atskirti nuo kitų. Jūs negalite jam arba jai uždrausti bendrauti, tačiau vaikas turi suprasti, kad visiems veiksmams bus pasekmės.

Spaudimas ant nepatikimų nuorodų gali atsiliepti ne tik virusais kompiuteryje ar telefone, tačiau ir asmeninių duomenų praradimu, finansiniais nuostoliais ar nepageidaujamų vaizdų matymu. Jauno, besivystančio ir augančio žmogaus matomi vaizdai gali giliai įsirėžti į atmintį. Dėl šios priežasties vertėtų su vaiku atvirai ir nepaliaujamai kalbėtis apie saugų naršymą internete. Vaikas, kuris turės savo nešiojamą kompiuterį ir tinkamą tėvų švietimą – tikrai išliks saugus internete! Padėkite savo atžalai išlikti laimingam(-ai) ir sėkmingam(-ai) su nešiojamu kompiuteriu - https://www.varle.lt/nesiojami-kompiuteriai/nesiojami-kompiuteriai/ .

Antra – puslapių blokavimas

Yra tam tikros programos, kurios leis blokuoti patekimą į įvairius interneto puslapius. Tai nebūtinai gali būti besąlygiškas blokavimas. Pvz. galite uždėti 30 min per dieną limitą Facebook arba Instagram naršymui. Nors tam, kad tai įgyvendintumėte galbūt reikės kažkiek pastangų bei tikriausiai kils kivirčų, visgijeigu vaikui aiškiai bei paprastais argumentais išaiškinsite kodėl tai darote, problemos bus tik minimalios.

Tie naršyklių įskiepiai arba programos veikia labai paprastai. Jūs tiesiog įvedate tą puslapį, į kurį nenorite, jog atžala patektų ir jis iškart užblokuojamas jų naudojimo metu.

Trečia – programos, kurios stebi vaikų veiklą internete ir blokuoja netinkamus puslapius

Taip pat yra ir programos, kurios stebi tai, ką vaikai veikia internete. Nors paaugliai, sužinoję, kad jūs taip darote – labai supyks, tačiau mažamečiui vertėtų palaikyti šiokią tokią kontrolę. Dabar, kada net ir nekaltai vaikiški kompiuteriniai žaidimai turi didžiulę realios prekybos rinką (vadinamuosius RWT (real-world trading) arba virtualių prekių pardavimą už realius pinigus), reikia stebėti atžalos elgseną.

Žaidimai greitai gali išvilioti jų santaupas arba net paskatinti slapčia paimti mamos ar tėčio banko kortelę. Iki kol įgausite pilną atžalos pasitikėjimą, pasinaudokite tokia galimybe, vėliau ją išjunkite. Šios programos taip pat turi automatiškai nustatytus pornografinių bei suaugusiems skirtų puslapių (lošimai, alkoholiniai gėrimai, tabakas t.t.) sąrašus ir stabdo prieigą prie jų.

Ketvirta – žaidimai

Jau šiek tiek palietėme žaidimų aspektą. Stebėkite su kuo vaikas žaidžia, ar jis nebūna nelaimingas po to, kai pažaidžia (patyčios internete – realus ir pavojingas reiškinys). Taip pat pavojų kelia ir prekyba virtualiomis valiutomis, žaidimo kreditais. Vaikai yra pasiruošę išleisti nemažus pinigus tam, kad jų valdomas veikėjas atrodytų kietesnis ar labiau išsiskirtų. Padėkite jiems suprasti, kad tai nėra tikrai ir tam reikėtų išleisti labai nedaug pinigų, dėl to nesivaržyti ir galbūt išvis net pamiršti tokias išlaidas.

Galiausiai – privatumo samprata

Kada vaikas ūgteli ir tampa paaugliu, jam ir jai reikia gyvenimiško pokalbio apie internetą ir naršymą jame. Nė vienas turbūt nesame šventas ir esame arba parsisiuntę dainą nelegaliai, arba žiūrėję piratinį filmą, bendravę su nepažįstamaisiais arba ėję į susitikimą iš tik internete pažįstamo žmogaus. Gyvenime pasitaiko įvairių dalykų ir svarbu tik tai, kad jūsų atžala elgtųsi saugiai bei atidžiai. Padėkite jiems atrasti VPN, kurie apsaugos privatumą naršant, paaiškinkite, kad merginai susitikti su daug vyresniu vaikinu visada bus šiek tiek pavojinga, kad vykti į nepažįstamų žmonių organizuojamą vakarėlį irgi yra nesaugu ir t.t.

 

Dalinkitės gyvenimiška patirtimi, spinduliuokite meile, rūpesčiu ir vaikai visada atsakys tuo pačiu!
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt