Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 

Kaip apsaugoti namus nuo gaisro pasekmių?
2020-05-08
Kaip apsaugoti namus nuo gaisro pasekmių?

Į klausimus atsako Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas.

Kokios priežastys dažniausiai lemia gaisrus namuose?

Kalbant apie gaisrus pastatuose, daugiausia jų kyla gyvenamuosiuose namuose. Didžioji dauguma žmonių žūsta būtent gyvenamosios paskirties pastatuose (daugiau kaip 80 proc.).

Gaisrai gyvenamuosiuose namuose gali kilti dėl įvairių priežasčių, tačiau pagrindinės priežastys nesikeičia jau daug metų, tai yra:
- krosnių, židinių ir dūmtraukių įrengimo, eksploatavimo pažeidimai arba gedimai (apie 42 proc.)
- elektros įrenginių, prietaisų ir instaliacijos gedimai (apie 15 proc.)
- neatsargus žmonių elgesys (apie 15 proc.)

Žinoma, daugiausia žmonių aukų pareikalauja neatsargus rūkymas. Vien per šiuos metus gaisruose jau žuvo 20 rūkiusiųjų lovoje.

Ar yra būdų ir priemonių, padedančių apsisaugoti nuo gaisro?

Apsaugos nuo gaisro priemonių ir būdų yra įvairių, pirmiausia tai perspėjimo apie gaisrą priemonės (autonominiai dūmų detektoriai), pirminės gaisrų gesinimo priemonės (gesintuvai, nedegūs audeklai), saugūs išėjimo keliai ir pan. Tačiau atsakant į šį klausimą reikėtų paminėti, kad ne vien tik priemonės lemia žmonių saugumą, ne mažiau reikšmingas yra žmonių požiūris į saugą, todėl turime pasiekti tam tikrą saugos kultūrą, kad žmonės geranoriškai priimtų informaciją, kaip apsisaugoti nuo gaisro, suprastų, kam reikalingos gaisrinės saugos priemonės, ir žinotų, kaip jomis naudotis.

Automatiniai dūmų detektoriai. Ar jie privalomi? Kokius rekomenduotumėte rinktis?

Autonominiai dūmų detektoriai visuose gyvenamuosiuose būstuose privalomi nuo 2018 m. gegužės 1 d. Šio reikalavimo atsiradimą iš esmės lėmė gaisrų statistika ir užsienio šalių patirtis. Kaip minėta, daugiausia gaisrų įvyksta gyvenamuosiuose pastatuose, dažniausiai naktį. Gaisruose žmonės žūsta dažniausiai ne dėl temperatūros ar ugnies poveikio, o apsinuodiję toksiškais dūmais, todėl būtina laiku aptikti dūmus patalpose ir perspėti jose esančius žmones. Autonominio dūmų detektoriaus paskirtis yra būtent tokia – patalpose aptikus dūmus skleisti garsinį signalą apie pavojų.

Kaip parinkti tinkamiausią vietą dūmų detektoriui?

Autonominis dūmų detektorius yra gana paprastas, nesudėtingai įrengiamas prietaisas. Norint įrengti detektorių, tereikia jį pakabinti ant lubų ir įjungti. Nereikia tiesti laidų ar kitų komunikacijų, nes šis prietaisas turi maitinimo šaltinį (bateriją).

Pagal reikalavimus ir gamintojo rekomendacijas, autonominiai dūmų detektoriai turėtų būti įrengiami ant patalpų lubų, arčiau patalpos centro. Gyvenamajame bute privalomas bent vienas autonominis dūmų detektorius, kurį geriausia montuoti koridoriuje ar bendroje erdvėje, arčiau miegamųjų kambarių. Suprantama, statybinės konstrukcijos ir durys riboja dūmų plitimą tarp patalpų, todėl rekomenduojame juos įsirengti kiekvienoje patalpoje, kurioje žmonės miega, ir koridoriuje.

Nerekomenduojama automatinių dūmų detektorių įrengti tose vietose, kur gali būti garų ar dulkių, nes prietaisas gali klaidingai suveikti. Neretai žmonės juos įsirengia virtuvėje ar šalia krosnies ir skundžiasi, kad gaminant maistą ar įkuriant krosnį jie be reikalo suveikia.

 Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis dūmų detektorių?

Renkantis dūmų signalizatorių, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jis būtų kokybiškas ir sertifikuotas pagal Europos standartą EN 14604:2005/AC:2008 ir paženklintas CE ženklu.

 

Žaibolaidis ant namo

Žaibolaidžiai. Kaip jie saugo nuo gaisro?


Žaibai kiekvienais metais uždega apie 50 pastatų, dažniausiai nukenčia atokiau stovintys gyvenamieji namai, ūkiniai pastatai. Norint apsisaugoti nuo žaibo, būtina numatyti prevencines priemones, įsirengti žaibolaidžius, apsaugos nuo viršįtampių prietaisus, patikimą įžeminimą ir potencialų išlyginimo sistemą. Jei žaibolaidis įrengtas, patikrinti žaibolaidį, kontaktinius sujungimus, įžeminimo varžas ir kitus apsaugos nuo žaibo elementus.

 

Žurnalas "SUPERNAMAI"

 

 Komanda.lt siūlo efektyvią apsaugą ne tik nuo vagių, bet ir gaisro. Apsilankykite: https://komanda.lt/

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt