Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Kada grindinis šildymas veikia efektyviai?
2019-07-11 Šaltinis: UAB TECE Baltikum

Kuo toliau, tuo dažniau statant bet kurios paskirties namus jų šildymui renkamės grindinį šildymą. Tai tobulas sprendimas, kai norima susikurti malonų, komfortišką mikroklimatą ir taupyti energiją. Tačiau ekspertai perspėja – grindinis šildymas yra sudėtingas inžinerinis įrenginys. Kad jis veiktų maksimaliai efektyviai, reikalingas projektas. Vokiečių vandens inžinerinių tinklų kūrėja ir gamintoja, kompanija TECE grindinio šildymo sistemą tobulina daugiau nei 30 m.


Kada grindinis šildymas veikia efektyviai? title=

TECE techninių sprendimų ekspertas Aurimas Valatka grindinio šildymo įrengimą rekomenduoja pradėti būtent nuo projekto parengimo ir skaičiavimo: „Iš tiesų grindinis šildymas yra sudėtingas įrenginys. Kad jis veiktų efektyviai, reikia atsižvelgti į labai daug faktorių. Deja, bet mūsų statybose dažnai skaičiavimai vyksta „iš akies”. Santechnikai visuose objektuose vamzdelius kloja tuo pačiu 10-15 cm žingsniu, save ir užsakovus ramindami, kad jei bus per karšta, atsidarysi langą. Taip šildomas oras ir švaistomi pinigai”.

TECE grindinio šildymo sistema apima visą sudedamųjų dalių spektrą, nuo vamzdžių iki matomų detalių – stiklinio kolektoriaus dangčio, termostato ir programinės įrangos, padedančios kiekvienam konkrečiam objektui parengti individualiai pritaikytą grindinio šildymo projektą.

Kiekviena patalpa yra ypatinga, jai reikalingas šilumos kiekis gali skirtis kartais! Pasak specialisto, vamzdžių klojimo žingsnis, arba tankis, priklauso nuo to, koks šilumos kiekis reikalingas sušildyti vienam konkrečios patalpos kvadratiniam metrui. Reikia atsižvelgti į pastato architektūrą, patalpos aukštį, orientaciją pasaulio šalių atžvilgiu, langų dydį ir kiekį, sienų ir pertvarų šiluminę varžą, galų gale – numatomą grindų dangą. Medis, keramika, kiliminė danga, laminatas, kiekviena medžiaga turi savo šilumos laidumo koeficientą.

 Šilumos kiekį taip pat sąlygoja vandens cirkuliacijos sistemoje greitis. Jis nustatomas cirkuliacinio siurbliuko pagalba, kuris varinėja vandenį. Siurbliukas būna sumontuotas arba katile, arba šilumos siurblyje, arba pamaišymo mazge. Vandens cirkuliacija, t.y. tėkmės greitis vamdeliais, reguliuojamas balansiniais ventiliais, esančiais prie kolektoriaus. A. Valatka atkreipia dėmesį, kad norint turėti šiltas ir optimaliai šilumos energiją naudojančias patalpas, įsirengiant grindinį šildymą reikia ne tik turėti projektą, bet ir jo laikytis.

 Kartais klaidingai manoma, kad kuo šiltesnės yra grindys palietus, tuo grindinio šildymo sistema geresnė, patalpos bus šiltos. Tačiau iš tiesų yra priešingai. „Jei siekiame, kad šildomos aplinkos temperatūra būtų apie 22 laipsniai, palietus grindų paviršius irgi turėtų būti nežymiai šiltesnis. Įsirengiant komfortišką ir efektyvų grindinį šildymą reikėtų siekti, kad grindų paviršiaus temperatūra nebūtų daug šiltesnė nei aplinkos, nes pernelyg šiltos grindys nėra sveika. Ne veltui statybos reglamente yra užfiksuota maksimali šildomų grindų temperatūra – 29 laipsniai”, - sakė A. Valatka.

Ekspertas pataria taip atkreipti dėmesį į pagrindą, prie kurio yra tvirtinami šildymo vamzdžiai. Yra keletas skirtingų inžinerinių sprendimų, kurie pritaikyti skirtingiems poreikiams. Populiariausias ir pigesnis būdas yra vamzdelius rišti prie tinklo, bet tai užima daugiau laiko. Statybose, kur aktualu laiką taupyti, labiau tinka sistema, kai vamzdeliai prie pagrindo yra prišaudomi kabėmis, kai nereikia prie kiekvieno mazgo susilenkti.

 Pagrindas su aliuminio reflektoriumi vienais atvejais yra tinkamas, kitais – ne. Jis nėra toks inertiškas, kaip betoninis. Patalpa, kur grindinio šildymo vamzdeliai pakloti ant aliuminio reflektoriaus, įšils per trumpą laiką, bet greitai ir atvės. Toks sprendimas tinka ten, kur reikia greitai reguliuoti patalpų temperatūrą – viešbučiuose, biurų pastatuose, tinka ir gyvenamosios paskirties namuose, jei norima labiau kontroliuoti šilumą.

„Kiekvienas atvejis yra individualus. Kalbant apie grindinį šildymą sunku duoti kokių nors universalių rekomendacijų, nes tai yra sudėtinga inžinerinė sistema. Profesionaliai parinkta ir priderinta ji yra puikus būdas šildytis šaltuoju metų laiku, ir vėsintis – karštuoju”, – sakė ekspertas.

Grindinio šildymo klausimais visada galima pasitarti su TECE specialistais nuolat veikiančiame kompanijos gamyklinės produkcijos ekspoziciniame centre Vilniuje, Verkių g. 34B.

 

Projektų rengimo programinė įranga yra pasiekiama kompanijos interneto svetainėje https://www.tece.com/lt/tarnyba/tarkvara/tece-instal-system

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt