Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Ką reikia žinoti renkantis malkinę krosnelę
2010-08-27 Šaltinis: 'Geras garas'

Ką reikia žinoti renkantis malkinę krosnelę? Aišku, papraščiausia nusipirkti brangiausią modelį, tinkantį pagal pirties dydį. Jeigu taip neišeina, reikėtų atkreipti dėmesį į tris parametrus: pirma, kiek ir kaip akmenų ši krosnelė šildo, antra, kiek ilgai ši krosnelė tarnaus, trečia, kiek malkų ji naudos.


Ką reikia žinoti renkantis malkinę krosnelę title=
gerasgaras.lt

Pirtyje svarbūs tik karšti akmenys, geriausi apie 300 - 350 C temperatūros, tačiau tiek įkaista tik akmenys, esantys tarp pakuros kanalų arba uždarame akmenų konteineryje (krosnelės su dangčiais). Užpylus vandenį ant tokių akmenų susidaro geras sausas rusiškos pirties garas, šildantis pirtį. Viršutiniai atviro akmenų konteinerio akmenys, o ypač akmenys, sudėti už tinklo aplink degimo kamerą, įkaista daug mažiau, o kai kurie net neįkaista tiek, kad užpylus vandens, susidarytų garas.

Kaip ilgai tarnaus krosnelė priklauso nuo trijų priežasčių: iš kokio metalo pagaminta krosnelės degimo kamera, koks šio metalo storis ir kaip krosnelė bus kūrenama. Krosnelę reikia kūrenti taip , kad pakuros metalas būtų raudonas, o ne žaižaruojančiai oranžinis. Jeigu kūrensite per silpnai, neįkais akmenys, jeigu per stipriai, greitai pradegs pakura, be to deguonis, susilietęs su iki oranžinės spalvos įkaitusiu metalu, virsta neįsisavinamu O3 ir pirtyje būna sunku kvėpuoti. Žmogui kenksmingi ir nuo taip įkaitusio paviršiaus sklindantys infraraudonieji spinduliai. Kad šių problemų nebūtų, krosnelę reikia pasirinkti pagal galingumą, per silpnoje krosnelėje greitai pradegs degimo kamera, per galinga -greitai sušildys pirties orą, bet nespės sušildyti akmenų. Normaliai parinkta ir tvarkingai kūrenama krosnelė pirtį turi įšildyti per valandą. Ypač reikia kontroliuoti degimą, kol naujas kaminas ir labai stipri trauka, kartais traukos reguliavimui net būtina įmontuoti sklendę. Labai ilgaamžės Narvi Steammaster serijos krosnelės su šamotinėm plytom išdėta pakura.

Gaila, tačiau kiek krosnelė sunaudos malkų nėra jokiame kataloge. Pirties krosnelės iš esmės yra neekonomiškas įrenginys lyginant su centrinio šildymo katilais, bet ir čia yra lyderiai bei autsaideriai.
Firminė pirties krosnelė nėra statinė su kaminu ir durelėmis, kaip dar gaminama Lietuvoje, joje yra sukonstruota konstrukcijų ir kanalų sistema, kad ugnis kuo ilgiau išbūtų krosnelėje, kad kuo daugiau įkaistų akmenys ir mažiau šilumos išeitų į kaminą. Labai svarbios proporcijos tarp pakuros ir degimo kameros bei oro padavimo kiekio ir vietos. Būna tokių nevykusių mėgėjiškų krosnelių, kur pagrindinis degimas vyksta kamine. Malkų sunaudojimas aukšto lygio krosnelėje ir statinėje gali skirtis 5, o gal net ir 10 kartų.
Paprasčiausios konstrukcijos krosnelėse pakuros viršuje yra pertvarėlė, ugnį grąžinanti link pakuros, nuo kur degimo kameros paviršiumi ji patenka į kaminą. Čia akmenys kaista tik iš apačios. Tokios konstrukcijos yra lietuviškos gamyklinės krosnelės ir pigieji importuojamų estiškų ir suomiškų krosnelių modeliai. Jei daug daugiau šildo orą negu akmenis, sauso garo gaunasi nedaug, akmenys greitai užpilami.

Sudėtingesnėse konstrukcijose pakuros priekyje ugnis kyla į viršų ir krosnelės šonais, apgaubdama akmenis, išeina į kaminą. Tokios konstrukcijos yra brangesnių estiškų Skamet ir suomiškų Harvia krosnelių modelių pakuros. Skamet S krosnelės su tinklu, Skamet S tunel krosnelės su tinklu, Skamet S krosnelės ir Skamet S tunel krosnelės.

Dar efektyvesnė Helo krosnelių pakura. Čia ugnis ne tik praeina akmenų konteinerio šonais, bet, prieš patekdama į kaminą, ugnis praeina per patį akmenų vidurį. Tokia konstrukcija daugiau šilumos atiduoda akmenims, negu pro pakurą cirkuliuojančiam orui ir galima gauti daugiau garo.

Dar didesnę dalį šilumos akmenims atiduoda Narvi krosnelės. Čia iš pakuros ugnis patenka į du vamzdžius, kurie iš visų pusių apdedami akmenimis. Narvi Greenline ir Seammaster serijų ir krosnelėse panaudoti naujausi techniniai sprendimai, gauti iš specialiai atliktų degimo proceso tyrimų, kurių rezultate degimo procesas tapo efektyvesnis, sumažėjo malkų sąnaudos ir į aplinką išmetamų kenksmingų medžiagų kiekis.

Ko gero didžiausią dalį šilumos akmenims perduoda Hello Ukkotonttu krosnelė. Trimis aukščiais sumontuoti šilumos nuėmimo kanalai išdėstyti taip, kad akmenys uždarame konteineryje šildomi iš visų pusių ir iš vidurio. Minimali oro cirkuliacija pro degimo kamerą ir akmenis mažai sušildo ir jonizuoja pirties orą, o didelis kiekis karštų akmenų leidžia gauti daug gero sauso garo, kuris šildo pirtį.
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt