Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Ką reikia žinoti apie skalbimo mašinas?
2013-02-06 Šaltinis: Neriba.lt

Kiekvienas rimtas skalbiamųjų mašinų gamintojas gali pasiūlyti trijų tipų mašinas: standartines, siauras ir mažagabarites. Standartinė laikoma skalbiamoji mašina, kurios aukštis 85 cm, plotis – 60 cm, gylis – 58 cm. Tokios mašinos statomos erdviose patalpose ir nepriglaudžiamos prie sienos. Jei skalbiama virtuvėje, tinkamesnės yra siauresnės (maždaug 32 cm gylio) mašinos.


Ką reikia žinoti apie skalbimo mašinas? title=
Nuotr. imk.lt

Mažose patalpose puikiai dera mažagabaritės mašinos (67x50x40), kurias galima pakišti net po kriaukle.


Prekyboje siūlomos įkraunamos per priekinę dalį ir viršutinę dalį skalbyklės. Kraunamos per priekinę dalį skalbyklės dažniausiai būna 60 cm pločio. Į tai reikėtų atkreipti dėmesį turintiems mažus vonios kambarius ar skalbimo patalpas. Per viršutinę dalį pakraunamos skalbyklės gaminamos ir 40, 50, 60 cm pločio, tačiau paprastai jos būna aukštesnės ir gali kiek pakoreguoti patalpų planavimą. Pastaruoju metu ypač populiari plati 60 cm pločio, bet nedidelio gylio technika (30–40 cm). Jos ypač paklausios tarp tų pirkėjų, kurie šią techniką įsirengia virtuvėje tarp spintelių ar po indaplove.

Talpa


Standartinėmis laikomos tos skalbyklės, į kurias telpa 5 kg skalbinių. Šiandien mašinos, kuriose telpa 6-7 kg skalbinių, sunaudoja ne daugiau elektros energijos ir vandens nei mažesnės talpos skalbyklės. Be to, didesnes skalbykles reikia rečiau įjungti, jose audiniai mažiau glamžomi. Mažos skalbimo mašinos sunaudoja beveik tiek pat vandens ir energijos, kiek ir standartinio dydžio modeliai.


Vienišiems žmonėms ir šeimai iki trijų žmonių turėtų užtekti skalbiamosios mašinos, į kurią galima sukrauti iki 3 kg skalbinių. Keturių–šešių asmenų šeimai reiktų pagalvoti apie mašiną, kurioje tilptų 4,5–5 kg skalbinių. Mašinos, kuriose telpa 6–7 kg, tinkamiausios didesnei negu septynių asmenų šeimai.


Taupumas (skalbimas,gręžimas ir energijos suvartojimas, energijos klasės)


Pagal energijos sąnaudas ir skalbimo kokybę skalbyklės skirstomos į klases: A, B, C, D, E, F, G. Ekonomiškiausios yra A klasės skalbimo mašinos. B ir C klasių modeliai joms nedaug kuo nusileidžia. Žinoma, švariausiai skalbia A klasės mašinos. Tad jei dažnai tenka skalbti labai suteptus drabužius, rinkitės A skalbimo ir B ekonomiškumo klasių modelį. Verta pasidomėti ir vandens sąnaudomis: šiuolaikinės skalbyklės sunaudoja tik 35-70 l vandens (tai priklauso nuo programos).


Skalbyklių gręžtuvai (džiovintuvai) paprastai sukasi nuo 400 iki 1800 apsukų per minutę greičiu. Šis rodiklis lemia išgręžimo klasę ir gręžimo kokybę, taip pat žymimą raidėmis. Populiariausi yra B (iki 1300 aps./min.) ir C klasių (iki 1000 aps./min.) gręžtuvai. Tiesa, paprastai gręžtuvai turi kelis greičių režimus: nuo 400 aps./min. iki didžiausio.


Dabar beveik visi gamintojai siūlo skalbykles su įmontuota džiovykle. Tokio tipo skalbyklės išsprendžia ne vieną problemą: nebereikia džiauti skalbinių, po trijų valandų galima turėti nešiojimui paruoštą norimą rūbą. Reiktų nepamiršti: jei skalbyklė skalbia 5 kg skalbinių, ji išdžiovins tik 2,5 kg. 400 apsisukimų per minutę išgręžtus skalbinius teks dar patiems kiek pagręžti – liekamoji drėgmė čia būna ~70%. Specialistų teigimu, optimalus variantas 800 – 1000 aps/min skalbyklės.


Taip pat nereiktų tikėti, kad džiovinimo funkcija išgelbės nuo lyginimo. Paprastai rekomenduojama ne iki galo išdžiovinti drabužius, kad būtų lengviau liginti. Be to, skalbyklėje džiovinami skalbiniai trumpiau tarnauja. Ne visada medžiaga išdžiovinama lygiai, kai kuriuose vietose daiktas perdžiovinamas ir audinys sensta. Beje, šiais laikais galima nusipirkti atskirą džiovinamąją mašiną, tačiau ji kainuoja panašiai kaip ir nauja skalbyklė. Visgi reiktų pastebėti, kad šiandieninės skalbiamosios mašinos daro tai, ką visada darydavo skalbėjos: drėkina, skalbia, skalauja, gręžia.

Funkcijos (programos)

Neseniai buvo manoma, kad daugiau skalbimo programų turinti mašina geresnė. Dabar režimų atsirado tiek, kad eiliniam vartotojui sunku juos suskaičiuoti. Galime stebėti atvirkštinį procesą. Naujo modelio mašinos teturi vos keturias skalbimo programas skirtingo tipo skalbiniams ir kelias papildomas, kurios skiriasi, priklausomai nuo modelio, pvz.: papildomo skalavimo režimas, skirtas alergiškiems žmonėms arba mažus vaikus auginančioms šeimoms; mirkymo, dėmių šalinimo ir intensyvaus skalbimo režimas labai nešvariems skalbiniams; greito skalbimo režimas nelabai suteptiems skalbiniams; pusės įkrovos režimas ir režimas, neleidžiantis skalbiniams susiglamžyti. Perkant mašiną reiktų žinoti, kurios programos gali būti reikalingos.


Skalbiant pasirinkus vieną iš programų nustatoma vandens temperatūra, gręžimo greitis ir skalavimų skaičius. Tuo pat metu elektroninės mašinos smegenys stebi, kad pasirinkta programa atitiktų audinio tipą ir, pastebėjusios klaidą, atitinkamai pakoreguoja procesą. Pastaruoju metu gamintojai atsisako besisukančių mechaninių reguliatorių, kuriais anksčiau buvo nustatomi skalbimo parametrai. Juos sėkmingai keičia mygtukai. Tai ilgina mašinos eksploatacijos laiką, nes sumažėja judančių dalių ir mechaninių mazgų skaičius.

Valdymas

Skalbimo mašina gali turėti mechaninį (sukamos rankenėlės) ar elektroninį (valdymo mygtukai) valdymą. Kartais pasitaiko kombinuotasis variantas. Šioje vietoje reikėtų atkreipti dėmesį ir į valdymo panelį. Kaip jis atrodys, nėra skirtumo, svarbiausiai, kad jis būtų aiškus ir suprantamas, kad skalbiant nereiktų naudotis instrukcija.

Gamintojai

Šiuo metu populiariausios yra standartinės skalbiamosios mašinos, įkraunamos per priekį. Kai kurių ekspertų nuomone, tokios mašinos patikimesnės už siauras, nes mažinant mašinos matmenis tenka mažinti ir detalių skaičių, trumpinti jungtis ir pan. Tai turi įtakos skalbimo kokybei ir mašinos patikimumui. Visos mašinos priskiriamos standartinėms A–G klasėms, ir, kaip buvo minėta, skalbia maždaug vienodai. Iš bendros masės išsiskiria tik nedidelė dalis aukštesnės klasės mašinų, kurias gamina „Miele“ ar „ELECTROLUX“. Jos kainuoja gerokai brangiau.


Visos kitos mašinos (BEKO, GORENJE, ZANUSSI, BOSCH, SIEMENS, ARDO, VIDO ir pan) skiriasi tik skalbimo programomis. Sudėtines mašinų dalis visoms bendrovėms gamina tik koks ketvertas gamyklų. Kiekvieną mašiną sudaro bakas, variklis ir skalbimo programas nustatanti programuoklė. Pirkėjas dažniausiai moka už bendrovės prekių ženklą ir mašinos dizainą. Skalbimas priklauso nuo pasirinkto režimo ir naudojamo skalbimo priemonių. Tarkim, jei medvilniniai audiniai bus skalbiami kaip vilnoniai, skalbimo kokybė sumažės maždaug per pus.

Patikimumas ir ilgaamžiškumas


Kita svarbi savybė – patikimumas. Šiuo atveju reiktų atkreipti dėmesį į šalį, kurioje mašina buvo surinkta. Kai kurių specialistų nuomone, Italijoje rinkta skalbyklė turėtų tarnauti 5–8 metus, Vokietijoje – 10–15 metų. Korėjoje surinktos mašinos tarnauja iki 5 metų, Kinijoje – 3–5 metus. Išsiskiria švedų ir austrų mašinos, kurios gali tarnauti net iki 20 metų.


Taip pat labai svarbus ir rankinis skalbyklių rinkimas. Tarkim, Turkijos BEKO gamyklose jas renka automatai. Tai sutrumpina tarnavimo laiką, bet sumažina savikainą. Visiškai patikimai detales gali pritvirtinti tik žmogus. ASKO ir „Bosh“ gamyklose yra cechų, kur skalbykles baigia rinkti rankomis. Skalbyklių surinkimas rankomis neturi įtakos skalbimo kokybei, nes ir gamintojai pripažįsta, kad kokybė nepriklauso nuo surinkimo vietos.

Skalbimo mašinų techniniai parametrai


Pusinės įkrovos skalbimo funkcija – galimybė užpildyti tik pusę skalbimo mašinos būgno (skalbimo mašina suvartos tik pusę vandens).


Elektros suvartojimo klasė – elektros suvartojimo efektyvumas, Pagal atliktus testus skalbimo mašinos klasifikuojamos mažėjančia tvarka nuo A iki G.


Talpa – kokį kiekį skalbinių (sausų) vienu metu gali išskalbti skalbimo mašina.


Energijos suvartojimo lygis – elektros energijos kiekis, kurį suvartoja skalbimo mašina vieno skalbimo metu.


Vandens suvartojimo lygis – vandens kiekis, kurį vidutiniškai skalbimo mašina suvartoja vieno skalbimo metu.


Gręžimo greitis – apsisukimų skaičius, kurį pagal standartą atlieka būgnas vieno skalbimo metu.


Skalbimo programos – skalbimo programų, kurias galima naudoti skalbiant drabužius, skaičius ir rūšys.


Matmenys – skalbimo mašinos gabaritai (aukštis x plotis x gylis).

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt