Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 

Ką daryti, kad namai kasdien būtų švarūs
2019-10-02
Ką daryti, kad namai kasdien būtų švarūs

Siekiant draugiško santykio su namais svarbu ugdytis tam tikrus įpročius, pavyzdžiui, praktikuoti „clean as you go“ – kalbėtis telefonu ir sykiu kažką tvarkyti. Ką dar daryti, kad namai kviestų užeiti, o ne būtų it vakarykštės dienos pratęsimas, ir kodėl juos tvarkyti pradėti nuo rankinės – apie tai LRT RADIJO laidoje „Laimės dieta“ pasakojo tvarkos specialistė Giedrė Bagdonienė.

G. Bagdonienę kalbina LRT RADIJO laidos „Laimės dieta“ vedėja Rimantė Kulvinskytė.

– Tvarkingi namai – tvarkinga galva?

– Aplinka turi įtakos mūsų vidui, o vidus – išorei. Tai galime suprasti tada, kai atmerkiame savo akis ir pastebime, kas yra mūsų aplinkoje ir kaip aš dėl to jaučiuosi. Tai nuolatinis santykis ir poveikis. Jeigu mano vidus harmoningas, tai tikrai atsispindės namuose ar aplinkoje, kuriose esu. Ir atvirkščiai.

– „Ne moterys išrado dulkes, lipni masė, besikaupianti ant virdulio, radosi ne iš moterų vaginų. Tai ne estrogenas ištepa vakarienės lėkštes pomidorų padažu, žuvies pirštelių trupiniais ir bulvių koše. Mano gimda nenubėgo į antrą aukštą ir neišmėtė ant žemės vaikų drabužių (…). Ir tai ne mano papai iškreipė pasaulinę ekonomiką taip, kad visa namų ruoša tenka moterims.“ Tai rašytojos Caitlin Moran citata iš Vaivos Rykštaitės straipsnio LRT.lt skiltyje „Nuomonės“. Dabar yra dvilypumas: moterys-fėjos arba moterys-lygios teisės. Kur aukso vidurys?

– Manau, kiekvienai savaip. Tiesa yra būsenoje – jeigu aš savo namuose jaučiuosi gerai, laiminga, mane tenkina situacija, sugebu nebambėti, būti moterimi su visais jausmais, bet ta, prie kurios gera prisiglausti, su namais viskas gerai, net jeigu kitiems jie atrodo chaotiški.

Ir atvirkščiai – galime ateiti į namus, kuriuose iki pedantizmo švaru, tyku, aidi nuo daiktų nebuvimo, bet jaučiame įtampą. Toje tvarkos idilėje – kažkas negerai.

– Ritualai ir įpročiai, kurie padeda susikurti laimę gyventi tvarkingai. Rytas ar vakaras – kas protingesnis?

– Vakare labai svarbu pasiruošti rytui, ypač, jeigu yra keli šeimos nariai. Labai rekomenduoju vakare pasirūpinti viskuo, kas padėtų rytą sutikti kuo lengviau. Tai labai paprasti dalykai, pavyzdžiui, po vakarienės 15 minučių apsitvarkyti – tegul tai žino visi šeimos nariai.

Mes nesiekiame idealumo, kad viskas blizgėtų, bet per 15 minučių įmanoma sutvarkyti visą virtuvę, svetainėje sudėti daiktus į vietas. Kad ryte erdvė, kurioje gaminsi pusryčius, pasitiksi dieną, tave įkvėptų, kad nebūtų vakarykštės dienos pratęsimas.

Daugumai moterų padeda ritualas pasiruošti savo, vaikų rūbus. Galime pastebėti, paeksperimentuoti, kad vakare tai padaryti daug lengviau, atrodo, be pastangų. Ryte kažkodėl jų reikia.

Ryte penkias minutes prieš išeinat iš namų reikėtų apsidairyti ir sudėti į vietas tai, ką galiu greitai, kad rastume vaizdą, kuris yra malonus, kviečiantis.

 – Kas yra mūsų netvarkos kūrėjas?

– Santykis su daiktais. Jis, vadinasi, neteisingas. Persistengiu, kažko nepripažįstu. Jeigu jaučiate, kad nežinote, nuo ko pradėti tvarkytis, tai indikatorius, kad šiuose namuose per daug visų kategorijų daiktų: ir rūbų, ir indų, ir maisto produktų. Generalinė revizija buvo daryta labai seniai. Chaosas arba ilgas tvarkymasis, kuris mus alina, atsiranda dėl to, kad yra per daug daiktų ir per mažai energijos.

– Rankinukas – pirmas dalykas, kurį, pasak jūsų, moterys turėtų susitvarkyti.

– Taip, nes jį sutvarkyti lengva, jis riboto tūrio. Jeigu moteris vaikščioja po miestą, zuja, dirba, rankinuke atsiranda visko. Šis patarimas atsirado tada, kai rankinuke radau supuvusių mandarinų. Rankinuko nebegalėjau išplauti. Nors jis buvo geras, turėjau jo atsisakyti.

Kasdienė rankinės peržiūra labai svarbi. Moterys apskirtai savęs netausoja, nešiodamos per didelį kiekį daiktų, pradedant rankinuku. Buvo atlikti ir tyrimai – moteris kas dieną su savimi nešiojasi vidutiniškai apie 10 kg.

Svarbu ir nuolatinį rūpinimąsi vienu daiktu perkelti į buitį, kurti įpročius, kurie kartojasi nuolatos. Kai man skambina mama ar sesė, su kuriomis ilgiau paplepame, visada einu kažką susitvarkyti, padaryti. Tai irgi įprotis – „clean as you go“.

Dažnai atidėliojame ir galvojame – savaitgalį iš peties susitvarkysiu. Tvarkymasis šeštadienio pusdienį tampa toks sekinantis...

– Trys patarimai, ką žmonės, grįžę namo, turėtų padaryti?

– Pažvelgti į savo koridorių – ar viskas, kas yra koridoriuje, turi ten būti. Mus pirmoji erdvė turi pasitikti svetingai išskėstomis rankomis.

Įėjus į namus atsisėsti ant sofos ir pažvelgti svečio akimis. Kas iš karto kliūna? Kas mane erzina ir tikrai neįkvepia? Pasiimti popieriaus lapą ir susirašyti.

Dar vienas patarimas – tvarkytis gaminant. Pagrindinė netvarkos zona yra virtuvė.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

 

Reklama: lagaminaivisiems.lt

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt