Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Išmanūs unitazai: jau išmušė jų šlovės valanda
2019-10-08 Šaltinis: Vaidotas Norkus

Sutinku, kad kalbėti apie unitazus, net ir išmanius vis dar kažkaip... nepatogu. Taip, tai ne telefonai, apie kuriuos galima rašyti išsamias apžvalgas, pačiam išbandyti ir vėliau dalintis savo asmeniniais įspūdžiais ir emocijomis... Vis dėlto vonios kambaryje ko gero būtų sunku rasti kitą prietaisą, kuris per dešimtmetį būtų taip technologiškai patobulėjęs ir, drįsčiau teigti, formuojantis naujus žmonių higienos įpročius ir požiūrį.


Išmanūs unitazai: jau išmušė jų šlovės valanda title=
Cleanet NAVIA

Ir tos emocijos, kalbant apie šiuolaikinius unitazus, ne toks jau iš piršto laužtas reikalas...

 

Pamenu, kaip vienas žinomas dizaineris gal prieš dešimtmetį neformaliame pokalbyje pasakojo apie unitazus su apiplovimo funkcija, su kuriais pirmą kartą susidūrė Japonijoje. Šioje šalyje tokie unitazai jau prieš kelis dešimtmečius buvo ne išskirtinės prabangos, bet įprastinės higienos standartas, todėl masiškai montuojami ne tik namuose, bet ir viešbučiuose.

 

Būtent jis ir paleido sparnuotą frazę, kad naudojimasis unitazu išties gali kelti teigiamas emocijas. Ir ne tik nuostabą. Kurgi ne, kai apiplovimui gali reguliuoti vandens temperatūrą, srovės stiprumą, dangtis automatiškai sušyla, o pat unitazas netgi turi integruotą radijo imtuvą... Ir nors tokie unitazai dėl masiškumo iki šiol laikomi japonišku fenomenu, mažai kam žinoma, kad pirmieji tokie įrenginiai dar šeštojo dešimtmečio pabaigoje buvo sukurti...

 

Šveicarijoje. Ir šiandien Šveicarija išlieka didžiausia šių prietaisų rinka Europoje, nors jie sparčiai populiarėja ir kitose šalyse, ypač Vokietijoje. Bet iki japonų europiečiams vis dar toli – 1995 metais šioje šalyje buvo parduota... 900 000 unitazų su apiplovimo funkcija, o 2017 metais – 4,7 milijono. 2017 metų duomenimis daugiau kaip 83 proc. visų unitazų šioje Azijos šalyje yra su apiplovimo funkcija.

Apskritai šiuolaikiniams unitazams jau taikomi žymiai aukštesni higienos, vandens taupymo standartai. Galbūt šiam prietaisui skirtos technologijos tobulėja sparčiau nei keičiasi žmonių požiūris, įpročiai ir prioritetai, ypač Lietuvoje, tačiau visada atsiras žmonių, ir jų tikrai daugės, kurie norės investuoti į vieną prietaisą su unitazo, bidė funkcijomis ir įvertins tą išskirtinį komfortą. Tad ką jiems būtų galima pasiūlyti?

 

Flagmaną...

 

Šveicarų santechninės įrangos kompanijos „Laufen“ išmanusis unitazas „Cleanet RIVA“ tikrai nusipelno flagmano statuso. Ko gero nėra geresnio varianto tiems, kurie apie išmanius unitazus jau yra girdėję, gal ir norėtų įsigyti, bet vis dar abejoja, ar tokia investicija apskritai gali pasiteisinti. „Laufen“ šį modelį kūrė su kita šveicarų technologijų įmone „Noventa“ ir dizaineriu Peteriu Wirzu.

 

Dizaino autorius akcentavo, kad Europos vartotojai nenori išmanaus unitazo, kuris atrodytų lyg sudėtingas, pačių įvairiausių, dažnai ir nelabai reikalingų funkcijų prifarširuotas prietaisas. Šveicarai labai kritiškai ir kruopščiai atrinko, kas būtina ir svarbu asmeninei higienai, sveikatai. Tad šiame prietaise tokių perteklinių funkcijų, kaip, tarkim, radijo imtuvas, čia tikrai nerasite.

 

Visos „Cleanet RIVA“ inovacijos meistriškai integruotos į keraminį dubenį. Šiame unitaze reguliuojamas vandens srovės intensyvumas ir temperatūra, veikia automatinė oro gaiviklio sistema, pritaikyta visiškai naujo lygio higienos koncepcija, kai sistema reguliariai praplaunama 70 laipsnių temperatūros vandeniu ir tokiu būdu užtikrinama švara ir higiena ne tik keraminio puodo paviršiuje, bet ir visoje vandens cirkuliacinėje sistemoje.

 

Keramikos paviršius padengtas specialia nešvarumams atsparia glazūra LCC („Laufen Clean Coat“), ir, žinoma, „Cleanet RIVA“ įdiegta „Rimless“ technologija su specialiu vandens paskirstymo žiedu, kuris ne tik maksimaliai apsaugo nuo nešvarumų, palengvina priežiūrą, bet ir padeda ženkliai taupyti vandenį. Unitazas maksimaliai apsaugotas ne tik nuo bakterijų, nešvarumų, bet ir kalkių – sistema nuolat nukalkinama. Ir viskas itin aiškiai ir paprastai valdoma elegantiška nerūdijančio plieno valdymo rankenėle prie dangčio. Taip, aš irgi kažkodėl pagalvojau apie „Apple“ telefoną...

 

„Cleanet RIVA“ (dizainas – Peterio Wirzo, gamintojas – „Laufen“)

...ir jo mažesnį brolį...

Susipažinus su „Cleanet RIVA“, atrodo, belieka giliai atsidusti – velnias, šis daikčiukas lyg kosminis laivas, tai greičiausiai ir kainuoja kosminius pinigus. Tačiau šveicarai nepamiršo savo pažado sukurti išmanų unitazą, įperkamą didesniam vartotojui skaičiui. „Cleanet NAVIA“ – lyg jaunesnysis tos pačios šeimos brolis, kuris, perėmęs geriausius vyresniojo bruožus, turi ir savų pliusų.

 

Šis modelis žymiai kompaktiškesnis (vos 58 x 36 cm), bet dizaino autorius tas pats Peteris Wirzas, o prietaisas turi visas pagrindines į keramiką integruotas funkcijas kaip ir „Cleanet Riva“, tokias kaip nešvarumams atsparią glazūrą LCC, nukalkinimo sistemą, aiškų valdymą ir kitas. Palyginimui – jei „Cleanet Riva“ turi apie 30 skirtingų funkcijų, susijusių su higiena, valdymu ir komfortu, tai „Cleanet Navia“ sąraše jų yra apie 20, bet tai labiau privalumas nei trūkumas.

 

Ne kiekvienam tiek funkcijų tikrai reikia. Su šiuo modeliu šveicarai siūlo kompaktiškesnį variantą su šiek tiek mažiau funkcijų, konkurencingesne kaina ir nenuginčijamu pranašumu prieš vyresnėlį mažose vonios kambario erdvėse.

 

„Cleanet NAVIA“ (dizainas – Peterio Wirzo, gamintojas – „Laufen“)

Pastatomą išmanų unitazą arba išmanų... dangtį

 

Ispanų kompanijos „Roca“ dar vienas Europos santechnikos gigantas, į kurio išmanius unitazus taip pat verta atkreipti dėmesį. Tik neskubėkite su ispanų gamintoju neturėti nieko bendro. Ši kompanija sukūrė nemažai inovacijų vonios kambariui.

 

Tarkim, prieš šešerius metus „Roca“ pristatė pirmąją pasaulyje revoliucinį integruotą praustuvo ir unitazo modelį „W+W”, kuriame iš praustuvo vanduo panaudojamas ir unitazo nuplovimui, o išmanių unitazų (r)evoliuciją „Roca“ pradėjo dar 1997 metais, diegdama ir tobulindama įvairias technologijas, o 2016 metais pristatė dėmesio vertą „In-Wash Inspira“.

 

Nuo šveicariškų analogų jis pirmiausia skiriasi tuo, kad išmanios funkcijos integruotos ne tik į keramiką, bet ir dangtį. Be to, šis modelis turi ne tik pakabinamo, bet ir pastatomo unitazo versiją, kas tampa labai rimtu privalumu, jei potinkinio rėmo vonios kambaryje nėra galimybių įrengti. Unitazo dangtis gaminamas iš patentuotos SUPRALIT® medžiagos, kuri žymiai atsparesnė cheminiam poveikiui, pageltimui, yra higieniškesnė, lengviau prižiūrima dėl lygaus paviršiaus ir suapvalintos formos. „In-Wash Inspira“ turi visas pagrindines funkcijas, kad naudojimasis būtų patogus ir komfortiškas: pradedant reguliuojamomis vandens temperatūros, džiovinimo funkcijomis ir baigiant LED naktiniu pašvietimu.

 

„In-Wash Inspira“ (gamintojas – „Roca“)

O ieškantiems išties ekonomiško sprendimo „Roca“ siūlo išmanų dangtį „Multiclean“, su apiplovimo funkcijomis. Šį dangtį galima montuoti ant jau turimo unitazo, reikalingos tik vandens padavimo ir elektros šaltinio jungtys. Pačiame dangtyje sumontuotas reguliuojamas bidė antgalis, judesio jutiklis, elektros energiją taupančios technologijos.

 

Ekspertai sako, kad tai tikrai ekonomiškiausias variantas norintiems turėti unitazą su bidė funkcija. Tad rinktis tikrai yra iš ko. Esminis klausimas – ar įsirenginėjant vonios kambarį išmanūs unitazai jau turėtų atsidurti prioritetų sąraše. Kai rinkoje jau yra tokių variantų, būtų pats laikas.
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt