Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis

news
Naujienos

 

Įsibėgėjusi renovacija gyventojams kelia siaubą
2015-09-18 Šaltinis: 15min.lt

Renovacija, apie kurios naudą nuolat kalba valdininkai, ne visiems kelia pačias geriausias emocijas. Štai Vilniuje, Žirmūnų g. 86 name, ne visi gyventojai džiaugiasi jų daugiabutyje vykstančiais procesais. Esą statybininkai koreguoja darbų planus, atsižvelgdami į savo poreikius ir nesilaikydami nei investicinio plano, nei techninio projekto. Darbus atliekanti bendrovė ką nors komentuoti atsisako.


Įsibėgėjusi renovacija gyventojams kelia siaubą
Nuotr. Juliaus Kalinsko/15min.lt

Dvylikos aukštų daugiabutis Žirmūnų g. 86 jau po mėnesio turėtų būti visiškai renovuotas. Preliminariai buvo suskaičiuota, kad visų darbų sąmata sieks beveik 3 mln. Lt (per 868 tūkst. eurų), o trijų kambarių buto šeimininkai vidutiniškai kas mėnesį privalės mokėti apie 130 Lt (37,6 euro). Ir taip 20 metų. Suma nėra itin didelė tik todėl, kad namas gavo 40 proc. kompensaciją renovacijai.

Ne tas tinkas

Tačiau bent jau kai kurie namo gyventojai nepatenkinti darbų kokybe. Kaip 15min.lt pasakojo čia gyvenantis Vladimiras, viskas vyksta ne visai taip, kaip buvo numatyta investiciniame projekte ir už ką gyventojai įsipareigojo susimokėti.

„Pirma problema, kuri daugiausia kainuos, yra fasado šiltinimas ir atnaujinimas. Renovuojant fasadą naudojamas visai kitas tinkas, investiciniame projekte buvo numatytas savaime nusiplaunantis tinkas, o jie naudoja paprastą, vos ne pigiausią silikoninį tinką. Kainų skirtumas – beveik keturi kartai“, – vieną iš nepasitenkinimo priežasčių įvardijo Vladimiras.

Gyventojo teigimu, statybininkai savo pasirinkimą irgi aiškina kainų skirtumu, esą tai ir yra priežastis, kodėl naudotas kitoks tinkas.

„Dar yra problemų su elektros instaliacijos darbais. Buvo numatyta investiciniame projekte, pagal kurį mes mokėsime, kad tokių darbų bus padaryta už 60 tūkst. Lt (17,37 tūkst. eurų), bet skelbiant konkursą jau buvo nurodoma vos 14 tūkst. Lt (4 tūkst. eurų) suma. Todėl rangovas atsisako daryti tuos darbus, siūlo vos ne vien lemputes pakeisti visame name“, – dėl nekeičiamos elektros instaliacijos piktinosi Vladimiras.

Atpigimo nesitiki

Gyventojai liko nusivylę ir sprendimu keisti ne visų balkonų rėmus, esą statybininkai patikrino ir nusprendė, kad dalis jų dar yra geros būklės, tad keisti jų nebūtina. Žadėta statyti ir naujas duris į bendro naudojimo balkonus bei koridoriuose, tačiau galų gale apsispręsta keisti tik dalį durų prie liftų.

Visi šie darbai turėtų projektą bent šiek tiek atpiginti, tačiau gyventojai tuo netiki.

Dalis gyventojų pretenzijų, išsakytų renovacijos techninę priežiūrą vykdančiai bendrovei, buvo išgirsta. Kaip pasakoja Vladimiras, statybininkams teko nulupti putplastį, kuris buvo priklijuotas tiesiai ant plytų, nors pirmiausia reikėjo pašalinti ištrupėjusias plytas, užtinkuoti, tik tada šiltinti putplasčiu.

Gyventojai nepatenkinti ir montuojamais radiatorių ventiliais, esą jie pigūs ir nepatvarūs, stipriau pasukus galima ir nulaužti, o tuomet butas bus šildomas maksimaliai – iki 28 laipsnių, nors pagal reikalavimus maksimali temperatūra turėtų būti žemesnė. Todėl, Vladimiro teigimu, dalis gyventojų net neįsileidžia statybininkų tuos įrengimus sumontuoti.

Statybininkai – nekalbūs

Pagal techninį projektą buvo numatyta šiltinti ir nutinkuoti namo fasadą, sutvarkyti stogą, įrengti butuose automatinius radiatorių ventilius ir automatinius balansinius ventilius rūsyje. Be to, planuoti ir elektros instaliacijos darbai, bet neaišku, ar jie bus vykdomi. Taip pat turi būti sutvarkyta ventiliacijos sistema, rūsiuose izoliuoti šildymo sistemos vamzdžiai, pakeistos durys bendro naudojimo patalpose.

Darbų generalinė rangovė yra bendrovė „Magirnis“. Susisiekus su šios įmonės atstovais, administratorė pirmiausia pažadėjo perduoti klausimus atsakingam asmeniui, kuris perskambins ir apie viską informuos. Tačiau kitą dieną bendrovės atsakymas buvo paprastas – jokių komentarų nebus. Tad paklausti, ar tikrai tinkas pakeistas keturis kartus pigesniu, ar butuose ant radiatorių statomi nekokybiški ventiliai, o elektros instaliacijos niekas nekeis, paklausti neturėjome progos.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt