Kada jums reikalingi vandens filtrai namuose?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Jei namas senas ir vanduo į jį ateina senais vamzdžiais, greičiausiai galima pajausti šiokį tokį skonį ar net kvapą. Tai geležies skonis. Iš esmės jis mūsų organizmui labai nekenkia, tačiau buitinei technikai ir santechnikai tai mirtinas ingredientas.

Dažnai užkalkėja arbatinukas, reikia remontuoti skalbimo mašinos termostatą? Mūsų vandenyje greičiausiai yra padidėjęs chloro jonų kiekis. Mūsų organizmas choro pakankamai gauna iš druskos, kurios dedame gana daug į savo maistą, tad papildomi jo kiekiai iš vandens nėra reikalingi. Taip, chloras gerai baseinuose, tačiau vengiame gerti baseino vandenį, tiesa?

Jei vanduo kietas, padidėja magnio ir kalcio jonų kiekis. Šie du elementai mūsų organizmams yra reikalingi, tačiau buitinei technikai kenkia. Juos pašalinę naudojame minkštą vandenį, kuris turi ir savų pliusų ir minusų. Dėl to reiktų pasitarti su profesionalais, kiek tas vanduo turėtų būti minkštinamas.

Jei vanduo iš čiaupo bėga rudas, bet neturi jokio kvapo, tai gali būti tiesiog smėlio ir molio priemaišos. Taip nutinka, kai vanduo tiekiamas iš senų šulinių ar gręžinių. Beveik kiekviename kaime ant kalnelio stovėdavo vandens bokštas. Kai kurie bokštai iki šiol veikiantys ir kaimo vietovėms sėkmingai tiekia vandenį. Deja, jų technologijos ir santechnika yra pasenusi ir kartais gali tiekti nelabai švarų vandenį.

Išgėrę vandens jaučiatės lyg išgėrę laisvinamųjų? Diagnozė gali būti šokiruojanti – jūsų vandenyje apsigyveno pavojingos bakterijos, sukeliančios ne tik viduriavimą, bet ir kitas ligas. Vandenį būtina virinti, kad galėtumėte jį gerti… Arba išvalyti.

Visas šias minėtas problemas gali sutvarkyti vandens filtrai.

 

Kokie vandens filtrai jums reikalingi

Pirmiausia atminkite, spėlioti apie vandens kokybę jūs nelabai galite. Jei jis turi tam tikrą prieskonį ar kvapą, dar nereiškia, kad jums reikalingas filtras. Gal pakaks pakeisti keletą vamzdžių? Dėl to visada rekomenduojame atlikti vandens tyrimą. Jis kainuoja, tačiau žinosite visu šimtu procentų, kas su jūsų vandeniu yra negerai. Tokį vandens tyrimą galite parodyti specialistams, kurie padės nuspręsti, kokio filtro reikia.

Mechaniniai filtrai

Visų filtrų veikimo principas yra labai panašus – vanduo iš išorės pereina per specialią talpą, kurioje įstatyta tam tikra kasetė. Ji išvalo vandenį ir teikia jau gerą, kurį galima drąsiai naudoti. Mechaniniai filtrai valo tik smėlį ir kitas priemaišas. Jei vanduo rudas, toks filtras turėtų padėti ir vanduo pradės bėgti švarus. Jei nešvarumų yra daug, kasetę keisti gali tekti dažniau, nei kartą į pusmetį.

Filtrai nuo geležies

Jei vanduo „kvepia“, reiktų įdėti specialią nugeležinimo filtro kasetę. Ją taip pat reiktų keisti kas 2-3 mėnesius. Paprastai ji būna rūdžių spalvos, kai ištraukiate iš filtro. Jei geležies kiekis jūsų vandenyje didelis, gali prireikti rimtesnių filtrų, skirtų profesionaliam naudojimui. Dėl to pasikonsultuokite su profesionalais prieš įsigydami filtrus „Senukų“ parduotuvėje (įvairių kasečių rasite santechnikos skyriuje).

Filtrai nuo vandens kietumo

Specialūs anglies filtrai sumažina kalio ir natrio kiekius vandenyje tokiu būdu taip suminkština vandenį. Jie visiškai nepašalina natrio ir kalio, o taip pat ir chloro, nes vandens distiliavimui naudojama kita technologija. Be to, ar tikrai jums reikalingas beveik grynas H20 – distiliuotas vanduo?

Filtrai nuo bakterijų

Yra specialūs filtrai, kurie sunaikina bakterijas. Jie veikia skleisdami intensyvią šviesą, todėl vadinami UV filtrai. Nuo tokios šviesos vandenyje esančio bakterijos žūva akimirksniu.

Minėtieji filtrai yra mechaniniai. Visiems, išskyrus UV filtrus, elektros energija nereikalinga.

Yra ir kita filtravimo technologija, vadinama atbuline osmoze – Reverse osmosis. Ji naudoja specialų itin smulkų filtrą, kuriuo teka elektra ir taip sunaikinama net 98 proc. visų kenksmingų medžiagų. Tokie prietaisai montuojami namo rūsyje arba tiesiog spintelėje po kriaukle.

Beje, filtrai statomi tik šaltam vandeniui. Dauguma jų efektyviai dirba su vandeniu, kurio temperatūra siekia 40 laipsnių. Didesnės temperatūros vanduo yra karštas. Centralizuotoje karšto vandens sistemoje jis paprastai būna 50-60 laipsnių, o dezinfekuojant padidinamas ir dar daugiau, kad būtų sunaikinami mikrobai (jie neatsparūs 60-70 laipsnių temperatūrai ir žūva).

Taigi, kam jums reikalingas vandens filtras?

Jei jūsų namas – naujos statybos daugiabutis ir vanduo teikiamas centralizuotai, jokių filtrų greičiausiai nereikia. Jums tiekiamas geros kokybės vanduo kurio kokybė tikrinama labai dažnai atsakingų institucijų.

Jei turite savo gręžinį, greičiausiai filtras irgi nereikalingas, nes 40-70 metrų gylyje esantis vanduo yra švarus. Gali būti tik padidėjęs geležies kiekis, todėl pasidarius gręžinį būtina padaryti ir tyrimą. Jei geležis atitinka nustatytas normas, jokių filtrų nereikia.

Jei vandenį gaunate iš šulinio, rekomenduojame vandenį išsitirti ir pasižiūrėti, ar ten nėra bakterijų. Šulinys gali būti užterštas netyčia (arba tyčia) įvairiomis bakterijomis ir cheminėmis medžiagomis, nes dažnai jis surenka tik paviršinį vandenį. Jei jis negilus, vanduo tiesiog natūraliai nespėja išsifiltruoti per gruntą.

Jei įsigijote jau pastatytą namą su vandentiekiu, taip pat atlikite vandens tyrimą. Niekada nežinote, kokį palikimą palieka prieš tai gyvenę žmonės. Kartais jų išsikraustymo priežastis būna kvapas, sklindantis iš čiaupo. Bet kokiu atveju vandens filtras vandens tikrai nepablogins, o tik jį pagerins. Protinga filtravimo sistema padės sutvarkyti vandenį ir juo mėgautis.