Ar žinote kokie vandens filtrai reikalingi Jūsų namui?

Geriant vandenį, burnoje… metalo skonis

To, įsikėlę į naują namą, tikrai nenorės patirti nė vienas. Kaip ir po kurio laiko vonioje bei ant plytelių, kriauklėje ar unitaze pastebėti rūdžių dėmes. Taip jau yra, kad geležies randama beveik visuose vandens šaltiniuose.

Tačiau kartais pasitaiko, kad šios priemaišos koncentracija vandenyje yra didesnė nei turėtų. Vartojant itin geležingą vandenį, vėlgi, nukenčia ne tik buities prietaisai ar santechnika, toks vanduo gali pakenkti ir sveikatai. Taigi, reikalingas vandens nugeležinimas.

Renkantis vandens filtrus, pirmiausia būtina išsiaiškinti tikslią vandens būklę. Jei vandenyje geležies yra nedaug, tokiu atveju gali pakakti modifikuoto vandens minkštinimo filtro, kuris veikia dvejopai: valo iš vandens geležį ir tuo pačiu metu minkština vandenį. Jeigu vandenyje papildomai randama arseno, sieros vandenilio, rekomenduojama namuose įsirengti atskirą vandens nugeležinimo filtrą, kurį specialistai parinks individualiai pagal atliktų vandens tyrimų rezultatus.

Vandens nugeležinimo filtrai gali būti oksidaciniai arba regentiniai. Juos, įsirengus nuosavą gręžinį arba jei vandentiekio vanduo yra itin geležingas, renkamasi dažniausiai.

Jei vanduo pernelyg kietas

Vandens kietumas – tai, ko gero, pati dažniausia lietuvių įvardijama vandens problema. Jei ji nesprendžiama, kenčia tiek namų buitis, tiek žmogaus sveikata.

Naudojant kietą vandenį, ilgainiui baltomis kalkių nuosėdomis pasidengia virdulio vidus, vonios, kriauklių, dušo kabinos sienelės, trumpiau tarnauja buitinė technika bei santechnika, pernelyg išsausėja oda. Vandens minkštinimas nėra sudėtingas dalykas. Pakanka namie įsirengti specialius vandens minkštinimo filtrus.

Priklausomai nuo to, ar vanduo yra tik kietas, ar jame dar yra ištirpusių ir kokių nors kitokių elementų bei junginių, vandens minkštinimo procesas gali šiek tiek skirtis. Atsižvelgiant į vandens būklę, tiesiog bus įrengti skirtingi geriamo vandens filtrai. Tuo atveju, jeigu vandenyje yra geležies, tačiau vanduo bekvapis, pakaks modifikuoto vandens minkštinimo filtro, kuriuo galima išvalyti geležies kiekius, viršijančius higienos normas.

Vandens minkštinimas namui gali būti suplanuotas ir kitaip –vandens filtrai tuo pat metu gali valyti ir nitratus arba, pasinaudojant specialia įkrova, galima valyti ir vandenyje esančius organinių medžiagų perviršius. Nežinote, kokio galingumo vandens minkštinimo filtras reikalingas Jūsų namui? Atlikite tikslius vandens tyrimus laboratorijoje – jų rezultatai padės apsispręsti.

Tiesiog geresnis ir skanesnis vanduo

Norint geriamąjį vandenį tiesiog pasigerinti, pakanka įsigyti specialius vandens filtrus, kurie geba iš vandens pašalinti sunkiuosius metalus, kalkes ar kitus teršalus. Tokios valymo sistemos yra komplektuojamos kartu su mineralizatoriais. Rezultatas? Ne tik tinkamai išvalytas vanduo, bet ir praturtintas mineralinėmis medžiagomis. Tokį vandenį drąsiai galima naudoti net kūdikių maistui ruošti.