Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Įrankių gamybos ir naudojimosi technologijos
2012-07-05 Šaltinis: Vygintas Čeikauskas, Žurnalas „Super Namai“

Statybų aikštelėje visoms be išimties operacijoms reikia ne tik rankų darbo, asmeninių darbuotojo gebėjimų, bet ir elektrinių įrankių. Jie – ne tik pagrindinė darbo priemonė, bet ir praverčia atliekant pagalbinius darbus. Plytelių klojėjas neapsieis be elektrinio suktuvo klijams maišyti, be to, jam nuolatos reikia naudotis plytelių pjaustymo staklėmis, sienų glaistytojui padeda mechaninis šlapiojo glaisto purškiklis ir sausojo paviršiaus šlifuoklis. O baldų gamintojo ir surinkėjo pagrindinis darbo įrankis – patogus elektrinis arba akumuliatorinis gręžtuvas.


Įrankių gamybos ir naudojimosi technologijos title=

Taigi pasiaiškinkime, be kurių įrankių neapsieisime dirbdami namų ūkio darbus, pasidomėkime, kokių atsiranda naujų, kokybiškesnių daugiafunkcių įrankių.

 

Įrankių penketukas


Namų ūkyje kiekvienas turime nemažai įrankių. Namuose nusprendę sutvarkyti išklibusį baldą, pakabinti lentyną ar prikalti atsilupusią grindjuostę tikrai neapsieisime be paprastų mechaninių įrankių. Tačiau sumanius atlikti nedidelį kambario remontą, tikrai teks įvertinti esamus elektrinius įrankius. Norint ką nors nupjauti, pragręžti ar prisukti, tikrai neverta lėkti į įrankių nuomos punktą. Anot UAB „Teronis“ įrankių pardavimo konsultanto Romualdo Kurapkaičio, atsakingas šeimininkas namų įrankių spintoje būtinai privalo turėti bent penkis kokybiškus, paruoštus darbui elektrinius įrankius.

 

Svarbiausi jų – suktuvas, smūginis gręžtuvas ir kampinis šlifuoklis. Bendrovės „Bosch“ prekybos atstovas Ramūnas Zinkevičius dar prideda du rečiau naudojamus įrankius, tačiau ne mažiau svarbius ir gerokai palengvinančius remonto darbus – universalų šlifuoklį ir siaurapjūklį.


Specialistų nuomone, šių įrankių penketukas – tai tik maža dalis svarbių tiek buityje, tiek statybų aikštelėje naudojamų įrankių. Atliekant specifinius darbus, praverčia ir skeliamieji plaktukai, stacionarūs diskiniai pjūklai, frezavimo įrankiai, poliravimo mašinos, dulkių  siurbliai ar techniniai džiovintuvai. Kai kuriais įrankiais galima atlikti universalius veiksmus – gręžimas keičiamas sukimu, galima pjauti tiek tiesiai, tiek įvairius ornamentus ir kita. Įrankių gamybos rinkoje įsivyrauja kita svarbi tendencija – stengiamasi, kad įrankiai atliktų kelias sistemines operacijas. Pavyzdžiui, naudojant įvairius antgalius ir jungtis galima susirinkti kampinį šlifuoklį arba oblių, iš kurio darbo metu bus nusiurbiamos dulkės.


Akumuliatorinių įrankių era


Įrankių gamintojai nurodo vieną svarbią tendenciją – rinkoje pradeda dominuoti akumuliatoriniai įrankiai. Tai svari atsvara laidiniams elektriniams įrankiams. Tobulėjant akumuliatoriams, jau galima ilgą laiką dirbti net ir su galingais akumuliatoriniais perforatoriais.


Taikant naujovišką ličio jonų technologiją, akumuliatoriniai įrankiai tampa vis galingesni, jie gali itin ilgai veikti neprijungus prie elektros tinklo. „Bosch“ sukurta patentuota skyrių apsaugos sistema ECP apsaugo ličio jonų akumuliatorius nuo visų kenksmingų veiksnių ir garantuoja net iki keturių kartų ilgesnį akumuliatorių naudojimo laiką, palyginti su kitų gamintojų prietaisais. Šiandien „Bosch“ gali pasiūlyti bet kurį elektrinį įrankį, maitinamą 10,8 V, 14,4 V, 18 V arba 36 V ličio akumuliatoriaus, – pradedant suktuvu ir baigiant grandininiu pjūklu.


Galingi akumuliatoriniai įrankiai


Gręžiant skyles sunkiai prieinamose vietose, ten, kur nėra elektros tinklo lizdo, nepamainomas prietaisas – akumuliatorinis perforatorius. Šiemet „Bosch“ akumuliatorinių perforatorių asortimentą papildė dar du modeliai: „GBH 14,4 V-LI compact“ ir „GBH 18 V-LI compact“, skirti lengviems ir vidutinio sunkumo betono gręžimo darbams. Jie – patys kompaktiškiausi savo klasės įrankiai (ilgis – tik 278 mm) ir sveria vos 1,9 kg kartu su akumuliatoriumi. Šiais prietaisais galima ne tik gręžti iki 12 mm skersmens skyles betone, bet ir – naudojant reverso funkciją – sukti iki 6 mm skersmens varžtus į medieną. Sunkesniems betono gręžimo ir net kirtimo darbams profesionalai jau seniai renkasi galingiausius šio tipo „Bosch“ perforatorius „GBH 36 V-LI compact“ arba „GBH 36 VF-LI“. Šie įrankiai našumu visiškai prilygsta iš tinklo maitinamiems prietaisams (gręžiamų skylių skersmuo – iki 28 mm).


Nauji betono apdirbimo prietaisai


Nuo seno bendrovė „Bosch“ pateikia itin pažangių betono apdirbimo srities sprendimų – „SDS-plus“ ir „SDS-max“ perforatoriai ir skeliamieji plaktukai jau seniai tapo šios įrankių grupės kokybės etalonu. Pirmojo „Bosch“ elektrinio kūjo 80-ojo jubiliejaus proga bendrovė šiemet pristato rinkai tris naujus betono apdirbimo prietaisus – galingiausią pasaulyje 11 kg klasės „SDS-max“ skeliamąjį kūjį „GSH 11 VC“, 8 kg klasės perforatorių „GBH 8-46 DV“ ir pirmąjį pasaulyje „SDS-plus“ klasės perforatorių su aktyviąja vibracijų slopinimo sistema „GBH 2-28 DFV“.


Naujasis skeliamasis plaktukas „GSH 11 VC“ savo klasėje išsiskiria geriausiu galios ir svorio santykiu – išvysto net 22 J smūgio jėgą, o sveria tik 11,4 kilogramo. Jo našumas kertant betoną net iki
45 proc. viršija pagrindinių konkurentų tokios pačios paskirties prietaisų našumą, o žemas vibracijų lygis leidžia dirbti su šiuo įrankiu gerokai ilgiau, neviršijant normose nustatytų leistinų vibracijų.
Naujasis „SDS-max“ perforatorius „GHB 8-45 DV“ turi galingą 1 500 W variklį ir išvysto iki 11 J smūgio jėgą. Juo galima išgręžti iki 45 mm skersmens skyles betone naudojant spiralinius grąžtus ir iki 150 mm skersmens skyles – naudojant gręžimo karūnas. Šis prietaisas ypatingas dėl mažiausio vibracijos lygio savo klasėje, o tai reiškia, kad darbuotojas gali daug ilgiau naudotis prietaisu neviršydamas leistinos vibracijos.


Tik pernai rinkoje pasirodęs bendrovės „SDS-plus“ klasės perforatorius „GBH 2-28 DFV“ jau spėjo sulaukti puikių profesionalių statybininkų vertinimų. Jis pakeitė iki tol geriausiu savo klasės perforatoriumi laikytą „GBH 2-26 DFR“ ir ne tik paveldėjo visas geriausias pirmtako ypatybes, bet ir tapo dar galingesnis (850 W), greitesnis gręžiant ir kertant betoną (smūgio energija – net 3,2 J), o svarbiausia – gerokai patogesnis. Pirmą kartą šioje perforatorių klasėje pritaikyta aktyvi vibracijų slopinimo sistema sumažina rankoms perduodamą vibracijos lygį iki 11 m/s2.

 

Tai – net trečdaliu geresnis rodiklis, palyginti su pagrindinių konkurentų prietaisais. Negana to, bandymų metu įvertintas „GBH 2-28 DFV“ naudojimo laikas – net 25 proc. ilgesnis nei artimiausio konkurento. Tai reiškia, kad pagal prietaiso kainos ir naudojimo laiko santykį vienos šiuo perforatoriumi išgręžtos skylės savikaina yra atitinkamai mažesnė, o tai itin aktualu profesionalams, kuriems per dieną tenka išgręžti šimtus skylių betone.


Matavimo įrankiai


Naujausi rinkai pateikti „Bosch“ matavimo prietaisai (anksčiau žinomi kaip „CST/Berger“ prekių ženklas) – lazerinis atstumų matuoklis su skaitmeninio gulsčiuko funkcija „GLM 80“, leidžiantis atlikti netiesioginius aukščio ir atkarpų matavimus iš bet kurio taško, bei akumuliatorinė patikros kamera „GOS 10,8 V-Li“ su skystųjų kristalų ekranu ir 122 cm ilgio kameros kabeliu. Ji padeda įvertinti situaciją net ir neapšviestose bei itin sunkiai prieinamose vietose (vamzdžiuose, ventiliacijos šachtose, siauruose plyšiuose ir pan.).Parengta pagal „Bosch“ informaciją

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt