Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 

IQ Therm - pažangi pastatų apšiltinimo sistema
2011-03-07
IQ Therm - pažangi pastatų apšiltinimo sistema

Atsižvelgdami į besikeičiančius energijos taupymo poreikius Remmers specialistai sukūrė apšiltinimo sistemą, kuri ne tik padės sutaupyti, bet ir išsaugos vertingą istorinį fasadą bei padės daugiabučių namų gyventojams rasti individualius būsto apšiltinimo sprendimo būdus. Pastatų apšiltinimas, atliekamas ant išorinio fasado, yra plačiausiai naudojamas ir, statybiniu atžvilgiu, paprasčiausias šilumos izoliavimo būdas. Tačiau maždaug 40-čiai procentų visų pastatų, to padaryti tiesiog neįmanoma. Didžiausios kliūtys tam – architektūrinių paminklų apsauga, vertingas natūralus akmuo ar plytiniai fasadai, kurių negalima sugadinti. Tokiais atvejais vienintelis būdas sutaupyti šilumos energiją – tai vidinių pastato sienų apšiltinimas. Svarbiausi jos privalumai – pastato apsauga nuo drėgmės ir jos sukeltų padarinių, tokių kaip sienų grybelis ar pelėsis, kurie ne tik gadina pastato išvaizdą, bet gali būti kenksmingi netgi žmogaus sveikatai. Apie pasaulinę naujovę - IQ therm pastatų šiltinimo sistemą kalbiname UAB „Restauracijos medžiagos“ fasadų restauravimo ir išsaugojimo vadybininką Darių Beinoravičų.

1. Gal galėtumėte apibūdinti IQ Therm sistemą?
IQ Therm – vidaus sienų apšiltinimo sistema. Tai aukštos kokybės sanavimo sistema, pralaidžių kapiliarų pagalba reguliuojanti šilumą ir drėgmę pastato viduje. Šią sistemą galima naudoti ne tik architektūriniuose, kultūros paveldiniuose objektuose, bet ir naujoje modernioje statyboje.


2. Kokios medžiagos sudaro šią šiltinimo sistemą, bei kokia jos šiluminė varža?
IQ Therm sistemą sudaro šios medžiagos: 1. IQ Fix plokščių klijai; 2. IQ Therm poliuretaninė apšiltinimo plokštė; 3. IQ Top – šilumą izoliuojantis glaistas; 4. IQ Tex armavimo tinklelis; 5. IQ Fill išlyginamasis glaistas; 6. IQ Paint – dažai su sidabro dulkėmis, užkertantys kelią pelėsio susidarymui.


IQ Therm apšiltinimo plokštės yra 5 cm ir 8 cm storio. Medžiagos termoizoliacines savybes nusako šilumos laidumo koeficientas Λ. Kuo šilumos laidumas mažesnis, tuo geresnė termoizoliacija. Šilumos laidumo koeficientas IQ Therm plokstės 5 cm storio yra Λ=0,028, o 8 cm storio Λ=0,031. Šilumine varža apskaičiuojama pagal formulę: R= IQ Therm plokštės storis/IQ Therm plokštės laidumo koeficiento. Taigi 5 cm storio plokštės varža yra: R = 1,79 m2 *K/W, o 8 cm storio plokštės šilumine varža yra R = 2,58 m2 *K/W.


3. Šiltinimo medžiagų pasiūla yra ganėtinai didelė, kokie yra IQ Therm apšiltinimo plokštės pranašumai prieš kitas apšiltinimo medžiagas? Kodėl verta rinktis būtent šią apšiltinimo sistemą?
IQ Therm sistema yra pasaulinė naujovė. IQ Therm yra poliuretaninė, tvirta plokštė, su kuria lengva dirbti. Paaiškinsiu šios IQ Therm poliuretaninės plokštės veikimo principą. Dėl vandens garų, temperatūrų skirtumų ar nuo išorinės pastato sienos dėl lietaus ir kitų oro sąlygų atsiradusi drėgmė, tarp IQ Therm plokštės ir pastato sienos, perkeliama ant vidinės sienos paviršiaus. Plokštėje esantys aktyvūs kapiliarai turi savybę nukreipti vandenį į atviras poras. Į kambario vidų nukreipti kapiliarai reguliuodami oro drėgmę patalpoje, grąžina vandens garus atgal į paviršių. Bendroje sistemoje veikiantis specialus tinkas visą kambario oro drėgmę sugeria, išsaugo ir ją reguliuodamas grąžina atgal. Tokiu būdu užtikrinamas gaivus ir sveikas oras patalpoje. Ši sistema yra visiškai nekenksminga aplinkai ir ypač rekomenduojama alergiškiems žmonėms. IQ-Therm sistemos dėka išvengiama pelėsio, grybelio ir panašių sienų pažeidimų, kadangi sienos laisvai „kvėpuoja“ ir gali reguliuoti vandens garų kiekį paviršiuje.


4. Dažnai kyla taip vadinama rasos taško problema, kai kaupiasi kondensatas, pelėsis, drėgmė. Kur susidaro rasos taškas ir kaip yra išsprendžiama ši problema?
Kalbant apie vidaus šiltinimą, daugumai statybos įmonių iškyla klausimas apie rasos tašką. Specialistai puikiai žino rasos taško pasekmes: kondensato kaupimasis, pelėsis, nuolatinė drėgmė. Vokietijos gamintojas Remmers išsprendė šią problemą. IQ Therm sistemoje rasos taškas susidaro IQ Fix medžiagoje, arba kitaip tariant plokštės klijuose. IQ Therm plokštė savo aktyviųjų kapiliarų pagalba visą drėgmę iš klijų perkelia į patalpos vidų. Taip išsaugoma sausa siena.


5. Dabar labai aktuali tema daugiabučių renovavimas, nes, kaip žinoma sumos už šildymą yra išties didelės. Ar Jūsų siūloma šiltinimo sistemos naujovė išspręstų šią problemą ir padėtų sutaupyti gyventojams šildymo išlaidas?
Išlaidos už šildymą šiomis dienomis yra skaudi tema. Vienas iš variantų gyventojams yra daugiabučių namų renovacija. Tačiau ne visi gyventojai turi tiek daug sukaupę santaupų. Jie yra priversti imti paskolas ir renovuoti visą namą, nesvarbu ar visi daugiabučio gyventojai sutinka ar ne. Dauguma statybos įmonių pasirenka išorinį fasado apšiltinimą - tai yra plačiausiai naudojamas ir, statybiniu atžvilgiu, paprasčiausias šilumos izoliavimo būdas. Mūsų siūloma IQ Therm šiltinimo sistema yra kiekvieno daugiabučio gyventojo asmeninis reikalas. Nebūtina renovuoti visą namą, užtenka norinčiam buto gyventojui apšiltinti vidines sienas ir rezultatas bus akivaizdus jau kitą mėnesį, kai sąskaitos už šildymą bus 40 % mažesnės.


6. Kokia yra IQ Therm 1m2 darbų atlikimo kaina?
Šios sistemos darbų atlikimo kaina priklauso nuo keleto elementų: ar siena, ant kurios bus klijuojamos plokštės yra lygi (ar nereikia papildomai glaistyti), ar nėra susidaręs pelėsis, priešingu atveju reikia numušti tinką. IQ Therm plokštės darbų atlikimo kaina gali svyruoti nuo 60 Lt/m2 iki 100 Lt/m2.


7. Ar šias plokštes galima dengti paprastais dažais, ar reikėtų naudoti specifinius dažus?
Kaip ir minėjau ankščiau, į IQ Therm sistemą įeina ir specialūs dažai su sidabro dulkėmis, kurie užkerta kelią pelėsio susidarymui. Jei bus naudojami kiti dažai, nėra garantijos kaip visa sistema veiks. Jei dažų vandens garų pralaidumo koeficientas yra per mažas, plokštė gali atšokti nuo sienos. Todėl reikia griežtai laikytis gamintojo technologinių nurodymų.


8. Kokios šios plokštės panaudojimo sritys ir kokie objektai jau yra apšiltinti?
IQ Therm sistemą galima naudoti daugiabučiuose, privačiuose manuose, visuomeninės paskirties objektuose, kultūros paveldiniuose objektuose ir t.t. Ši plokštė yra naujovė Lietuvoje, tačiau jau yra padaryta keletas objektų. Vienas garsiausių būtų Kauno Pažaislio Kamaldulių vienuolyno pietinė oficina. Taip pat yra apšiltinta nemažai privačių namų, butų Vilniaus senamiestyje.

 

Edvinas Vinkšnaitis, supernamai.lt

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt