Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Gyvenimas daugiabučiuose vis brangyn
2010-12-23 Šaltinis: Neringa Martinkutė, panbalsas.lt

Netrukus miesto daugiabučių gyventojams šilumos punktų priežiūra kainuos dar daugiau. Šildymo sistemų prižiūrėtojai dėl to trina rankas, mat ankstesni tarifai jiems nešė vienus nuostolius ir vertė eiti nemokamų atostogų.


Gyvenimas daugiabučiuose vis brangyn
Nuotr. edomus.lt

Šią žiemą miesto daugiabučių gyventojų piniginę plonins ne tik mokesčiai už šilumą, bet ir šoktelėję šildymo bei karšto vandens sistemų eksploatavimo įkainiai.

 

Padidino dar vasarą
Sutartis dėl šių sistemų priežiūros, tarkim, su Panevėžio butų ūkiu pasirašiusiuose daugiabučiuose mokestis vienam buto kvadratiniam metrui vidutiniškai padidės 2,5 cento. Mažiau paslaugos brangs didesniuose, palyginti naujuose, techniškai tvarkinguose namuose, daugiau – mažuose, senuose, prastos būklės daugiabučiuose. Sprendimą daugiabučiuose didinti maksimalius šildymo bei karšto vandens sistemų priežiūros tarifus miesto Taryba priėmė dar birželio mėnesį, jie įsigaliojo nuo liepos 1 dienos.

 

Pravers ir derybų menas
Savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojos Nadieždos Stragienės teigimu, įkainiai buvo padidinti vadovaujantis Energetikos ministerijos parengtu nauju šilumos punktų eksploatavimo aprašu, numatančiu prižiūrėtojams daugiau įpareigojimų. Naujus didesnius priežiūros tarifus apskaičiavo savivaldybių asociacijos pasamdyta įmonė, jie jau yra įsigalioję ir daugelyje kitų šalies miestų.

Anot N. Stragienės, maksimalus šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros įkainis miesto daugiabučiuose išaugs nevienodai, priklausomai nuo namo šildymo ir karšto vandens tiekimo tipo, namo dydžio, jo amžiaus. „Kiek jis padidės viename ar kitame daugiabutyje, priklausys ir nuo gyventojų derybų su savo prižiūrėtoju, tačiau jis negalės viršyti Tarybos nustatyto maksimalaus dydžio“, – teigė Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Be to, tarnautoja įspėjo daugiabučių bendrijas, kad su savo šilumos punktų prižiūrėtojais pasirašydamos naujas sutartis reikalautų ir sąrašo darbų, kuriuos eksploatuotojai įsipareigoja padaryti.Iki šių metų liepos maksimalus daugiabučių šildymo bei karšto vandens tiekimo sistemų eksploatavimo tarifas siekė 11,3 cento už kvadratinį metrą. Šis įkainis nesikeitė septynerius metus.

Su kiekvienu atskira kalba
Panevėžio butų ūkio bendrovės direktorius Gintaras Ruzgys dienraščiui teigė, jog įmonė nuo gruodžio 1-osios įsigaliojusias naujas šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros sutartis jau yra pasirašiusi su keliomis daugiabučių bendrijomis. „Mūsų eksploatuojamuose namuose šios paslaugos vidutiniškai pabrangs pustrečio cento, taigi 50 kvadratinių metrų buto šeimininkui tai atsieis 1,5 lito daugiau“, – sakė įmonės vadovas. G. Ruzgio teigimu, su daugiabučių bendrijomis, nesutiksiančiomis mokėti didesnį tarifą, bus tariamasi dėl papildomų mokamų paslaugų.

„Pavyzdžiui, pagal senąsias sutartis mūsų darbininkai prižiūrimų namų šilumos punktuose turėdavo apsilankyti vieną kartą per savaitę. Jei bendrijos sutiks apmokėti ir už papildomus specialisto iškvietimus, jis atvyks ir dažniau“, – sakė Panevėžio butų ūkio direktorius.

 

Tikisi išlipti iš duobės
Dienraščio pašnekovas tvirtino, kad ilgus metus nesikeitę šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros tarifai bendrovei jau nešė didelius nuostolius. „Juos nuolat buvome priversti kompensuoti kitomis pajamomis. O juk gera šilumos punkto priežiūra – tai pirmiausia ir mažesni mokesčiai už šildymą“, – teigė G. Ruzgys.

Įmonę į duobę stūmė ne tik per maži tarifai, bet ir išaugusi darbo valandos kaina, taip pat net iki 625 tūkstančių litų padidėjusi gyventojų skola. „Esant tokiai sudėtingai situacijai netgi turėjome savo darbuotojus varyti nemokamų atostogų. Vis dėlto tikimės, kad mūsų reikalai pagerės ir metus baigsime be nuostolių“, – teigė Panevėžio butų ūkio vadovas G. Ruzgys.

 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt