Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Gruntas. Ką reikia žinoti?
2012-02-08 Šaltinis: Dauksta.lt

Gruntas. Ką reikia žinoti? Norint pasiekti geriausią dažymo rezultatą, prieš dažant dažniausiai būtina naudoti gruntą arba giluminį gruntą. Tačiau nuspręsti kada reikalingas gruntas ar giluminis gruntas (kartais ir abu) ir parinkti tinkamus dažus būna sudėtinga daugeliui klientų, ypač gyvenamų namų savininkams, nusprendusiems dažyti patiems.


Gruntas. Ką reikia žinoti? title=
Nuotr. pasidarykpats.lt

Patardami naudoti ir parduodami tinkamą gruntą, jūs užsitikrinate: geriausią dažymo rezultatą, pirkėjų palankumą ir teigiamas rekomendacijas. Tai  ir padės jums padidinti parduotuvės pardavimus.

 

Kaip tai pasiekti? Paprastai, pabrėžkite gruntų naudą ir padėkite klientui pasirinkti. Patirtis ir žinios, kaip gruntas arba giluminis gruntas gali paveikti dažų išvaizdą, dažymą ir ilgaamžiškumą, labai vertingas prekiautojo turtas. Būti įsitikinusiam, kad siūlote geriausią, moderniausią – jūsų darbo pagrindas.

 

Gruntų nauda

 

Gruntai – specialios sudėties padengimai, kurie atlieka keletą vertingų funkcijų:

 

Pirma, jie padeda dažams geriau sukibti su dažomu paviršiumi. Gruntuotas paviršius vienodesnis ir labiau tinkamas dažymui – dažai geriau kimba prie gruntuoto paviršiaus.

 

Antra, dažant gruntuotą paviršių dažai lengviau liejasi, todėl spalva ir blizgesys atrodo žymiai patraukliau. Tai labai svarbu dažant porėtus arba nevienodai porėtus paviršius.

 

Trečia, kai kurie gruntai sulaiko (blokuoja) dėmių skverbimąsį per dažų plėvelę iš dažomo paviršiaus, t.y. išsaugo gerą vaizdą. Tai labai svarbu dažant lateksiniais dažais, kurie, deja, yra pažeidžiami įvairių prasiskverbiančių dėmių (rūdžių, grafito, pelėsio ir kt.). Todėl prieš parduodant gruntą reikėtų išsiaiškinti, ar tai dėmes ir kokias dėmes sulaikantis (blokuojantis) gruntas.

 

Giluminiai gruntai

 

Labai artimi gruntams yra giluminiai gruntai. Kaip taisyklė, visus gruntus galima spalvinti, giluminius gruntus dažniausiai ne.

 

Pagrindinė giluminių gruntų paskirtis – „surišti“, sutvirtinti porėtus paviršius: oro sąlygų paveiktą tinką ar betoną, kreiduotus paviršius tam, kad nudažius susiformuotų vienodo blizgesio dažų plėvelė. Giluminiu gruntu nugruntavus tinką, dažų plėvelė apsaugoma nuo dūlėjimo ir šarmo poveikio. Kai kurie giluminiai gruntai padeda izuoliuoti drėgmę, tuo atveju tinkas dažniausiai paliekamas nedažytas.

 

Kada naudojamas gruntas

 

Kad klientas pasiektų geriausią dažymo rezultatą visada rekomenduokite gruntą kai:

 

  • bus dažomas naujas medis, sauso tinko plokštės (GKP) ir visi anksčiau nedažyti paviršiai;
  • perdažomi nelygūs ir stipriai pažeisti paviršiai;
  • perdažomi atsilupę ar nusidėvėję iki pagrindo paviršiai.

 

Kaip prieš dažymą, taip ir prieš gruntavimą visi paviršiai turi būti tinkamai paruošti. Kokį gruntą benaudotumėte, gruntuojamas paviršius visada turi būti švarus ir be dulkių, purvo, nešvarumų, suodžių, atsilupusių ar besilupančių dažų ir kitų teršalų.

 

Gruntų rūšys

 

Klientui nusprendus naudoti gruntą, labai svarbu rekomenduoti tinkamos rūšies produktą. Kaip dažai, taip ir gruntai yra skirstomi į dvi pagrindines grupes: lateksiniai ar vandens pagrindo produktai ir alkidiniai ar aliejų pagrindo produktai. Abi grupės dar skirstomos į lauko ir vidaus produktus. Dar būna šelakas – alkoholio pagrindo gruntas.

 

Dažniausiai naudojami ir geriausiai savo funkciją atlieka lateksiniai gruntai. Tačiau, dengiant labai sakingą medį ar stipriai kreiduotą paviršių, alkidinis gruntas geriau prilips ir blokuos dėmes.

 

Gruntavimas lauke

 

Grunto naudojimo būtinybė ir produkto rūšies pasirinkimas – tai variacijos atliekant vieną darbą po kito. Kelios bendros nuorodos dažant:

 

Naują nedažytą medį. Jeigu medis nesakingas, rekomenduokite arba kokybišką lateksinį arba alkidinį lauko medžiui tinkamą gruntą. Jeigu medis vietomis sakingas, rekomenduokite kokybišką dėmes blokuojantį alkidinį gruntą. Jeigu sakingų vietų nedaug, jas galima nugruntuoti alkidiniu gruntu, o visą paviršių – lateksiniu. Nuogą medį svarbu nugruntuoti ir nudažyti per dvi savaites, kad apsaugoti paviršių nuo sugedimo ir pasiekti geriausia sukibimą.

 

Oro sąlygų paveiktą ir nedažytą medį. Rekomenduokite kokybišką lateksinį arba alkidinį lauko medžiui tinkamą gruntą. Patarkite klientui nušlifuoti ar nugrandyti medį prieš gruntuojant, kadangi pažeistas medžio plaušas gali būti prasto grunto prilipimo priežastis. Taip pat svarbu gruntuoti nedelsiant po paviršiaus paruošimo.

 

Anksčiau dažytą medį. Visus atšokusius dažus būtina pašalinti, grubius paviršius ir nuogas dėmes nušlifuoti, nuvalyti dulkes. Prieš gruntavimą pašalinkite kreidą. Jeigu seni dažai labai kreiduoja ir pašalinti kreidos neįmanoma, rekomenduokite gruntuoti alkidiniu (aliejiniu) gruntu. Jeigu sena dažų plėvelė yra geros kokybės ir tvirtai prilipusi, nugruntuoti būtų idealu, nors nebūtina.

 

Betoną ir tinką. Naujam tinkui ar senam, labai porėtam paviršiui rekomenduokite lateksinį tinko gruntą ar giluminį gruntą. Remontuojant gruntuoti giluminiu gruntu reikėtų tik tas vietas, kur buvo pašalinti dažai paruošimo metu ar veikiant oro sąlygoms.

 

Aliuminį ir galvanizuotą metalą. Visas baltas, oksiduotas vietas reikia nušveisti naudojant plieno vilną ar kitokias šveitimo priemones. Įsitikinus, kad neliko jokių laisvų metalinių dalelių, rekomenduokite korozijai atsparų metalo gruntą.

 

Metalą. Vieliniu šepečiu pašalinus visas rūdis, nuskalavus ir išdžiovinus reikėtų gruntuoti lateksiniu ar aliejiniu rūdims atspariu gruntu. Du grunto sluoksniai labiau apsaugos paviršių nuo rūdijimo ateityje.

 

Gruntavimas viduje

 

Daugelis vidaus gruntų gaminami labai specifiniam naudojimui. Pasirinkimas yra gana platus, jie būna lateksiniai ar aliejiniai. Dirbant viduje svarbu, kad produktas būtų kuo mažiau smirdantis, todėl labiau tinkantys yra lateksiniai gruntai.

 

Pateikiame keletą gruntų rūšių, kuriuos reikėtų naudoti viduje:

 

Sauso tinko plokščių gruntai. Tai gruntai padedantys geriau prilipti, lengviau ir tolygiau susiformuoti dažų plėvelei.

 

Dėmes blokuojantys gruntai. Tai gruntai apsaugantys naują dažų plėvelę nuo atsirandančių iš dažomo paviršiaus dėmių: purvo, rašalo, spalvotų pieštukų ar kreidelių, dūmų ar suodžių liekanų ir kitokių vandenyje tirpstančių medžiagų. Gaminami tiek lateksiniai, tiek alkidiniai gruntai. Alkidiniai gruntai efektingesni blokuojant dėmes atsirandančias dėl vandens kaltės.

 

Garus sulaikantys gruntai. Tai gruntai naudojami voniose, dušo kabinose, virtuvėse ir kitose drėgnose patalpose tam, kad iki minimumo išvengti garų prasiveržimą ir apsaugoti nuo pažeidimų kitoje sienos pusėje esančius padengimus. Žiemos metu šie gruntai padeda palaikyti jaukų vidaus patalpos drėgnumą.

 

Lateksiniai emalių gruntai (Enamel Undercoaters). Naudojant šiuos gruntus prieš dažant pusiau blizgančiais ar blizgančiais dažais galima užsitikrinti, kad dažų plėvelė susiformuos tolygi ir vienodo blizgesio. Kai kurie gamintojai rekomenduoja gruntą lengvai pašlifuoti prieš dažant.

 

Sunkiai įgeriamų paviršių gruntai. Tai specialūs gruntai, gaminami labai slidiems ir blizgantiems paviršiams (stiklui, keramikinėms plytelėms, laminatui) gruntuoti. Dėl geresnio sukibimo rekomenduokite gruntuojamą paviršių pašlifuoti (220 grubumo aliuminio oksido šlifavimo popieriumi).

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt