Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 

Grindų lyginimas skiediniu
2010-02-20
Grindų lyginimas skiediniu


Lyginamųjų skiedinių naudojimo žinovai, statybos bendrovių techniniai konsultantai Egidijus Augutavičius (Sakret LT) ir Valdas Mozūras (Knauf)
atsako į klausimus.

Klausimai:
 1. Ar būtina gruntuoti pagrindą? Kokį gruntą reikia naudoti įvairiems pagrindams?
 2. Ar galima lieti savaime išsilyginantį, greitai džiūstantį mišinį ant medinių grindų (ne plaukiojančių), ar reikia, prieš liejant, užtaisyti plyšius ir duobutes?
 3. Koks gali būti mažiausias savaime išsilyginančio mišinio sluoksnis?
 4. Ar sustingęs mišinys yra elastingas, ar netrūkinės, natūraliai judant namo konstrukcijoms?
 5. Per kiek laiko reikia atlikti darbus?
 6. Ar galima liejimo plotą skirstyti į zonas, liejant ne tą pačią dieną – ar sukibs skirtingu laiku išlietos dangos?
 7. Ar būtina pašalinti statybines dulkes, jei jos yra to paties pagrindo kaip ir mišinys (pvz., atsiradusias šlifuojant cemento ir kalkių tinku glaistytas sienas)?
 8. Ar galima dirbant kontroliuoti stingstančio skiedinio lygumą?
 9. Koks turi būti išlieto pagrindo drėgnumas, prieš klojant grindis, klijuojant linoleumą ar klojant plyteles?


>> Egidijus Augutavičius, UAB SAKRET LT technologas

 1. Išlietų savaime išsilyginančių mišinių danga yra plonasluoksnė, todėl ji ilgai atliks savo funkciją, tik jai gerai sukibus su pagrindu. Todėl visada akcentuojamas tinkamas pagrindo paruošimas, taip pat ir būtinybė gruntuoti. Tinkamai nugruntavus ne tik užtikrinamas sukibimo su pagrindu ilgaamžiškumas, bet ir palengvinamas savaime išsilyginančio mišinio liejimas bei mažiau oro burbuliukų iš pagrindo medžiagos patenka į skiedinį.
 2. Ant medinių (ne plaukiojančių) grindų savaime išsilyginančius mišinius galima lieti, jei tokia jų panaudojimo galimybė yra nurodyta gaminio specifikacijoje, nes tokioms grindims skirti savaime išsilyginantys mišiniai savo sudėtimi skiriasi nuo tų, kurie skirti lieti tik ant mineralinių pagrindų. Prieš liejant, duobutes ir plyšius būtina užtaisyti. To nepadarius, yra labai didelė tikimybė, kad šie defektai rasis ir savaime išsilyginančio mišinio sluoksnyje.
 3. Koks turi būti mažiausias savaime išsilyginančių mišinių sluoksnio storis, lemia mišinio užpildo stambumas. Paprastai jis būna kelių milimetrų. Pvz., mūsų gaminamų savaime išsilyginančių SAKRET HDA ir SAKRET NSP mažiausias sluoksnio storis – 3 mm.
 4. Sukietėjęs savaime išsilyginantis mišinys nėra toks elastingas, kad netrūkinėtų natūraliai judant pastato konstrukcijoms, todėl jame būtina pakartoti visas pagrinde įrengtas deformacines siūles. Susijungimo su sienomis, kolonomis vietose būtina naudoti kompensacines juostas, − taip ši danga atskiriama ir nuo šių konstrukcijų.
 5. Laikas, per kurį reikia atlikti darbus, nurodomas ant savaime išsilyginančių mišinių pakuotės ir paprastai tai yra keliolika ar keliasdešimt minučių. Į nurodytą darbų atlikimo laiką būtina atsižvelgti, nes ilgiau dirbant su savaime išsilyginančiu mišiniu, gali nutikti taip, kad anksčiau lietas mišinys bus tiek sustingęs, jog nepavyks su juo sujungti naujai išlieto mišinio.
 6. Jei nėra galimybės išlieti viso ploto per vieną dieną, būtina patalpą suskirstyti į zonas, bet geriausia tai atlikti formuojant geometriškai tvarkingas sandūros linijas, kurios būtų tokiose pat vietose, kokiose yra ir deformacinės pagrindo siūlės. Patalpose, kuriose deformacinių siūlių nėra, paprastai spėjama išlieti savaime išsilyginančius mišinius per vieną dieną, nes jos nėra didelės.
 7. Ruošiant pagrindą savaime išsilyginantiems mišiniams lieti, būtina nuo jo pašalinti visas statybines dulkes, kurios, kaip ir bet kokie senų dangų likučiai ant pagrindo, mažina sukibimą su pagrindu. Dulkes reikėtų išsiurbti, o ne iššluoti.
 8. Ruošiant vienodos konsistencijos mišinius, naudojami atitinkami dygliuoti voleliai. Iš patirties galiu pasakyti, kad, laikantis technologinių nurodymų, lygų paviršių galima gauti net ir dirbant su šiuo skiediniu pirmą kartą.
 9. Jeigu abejojate dėl sukietėjusio savaime išsilyginančio mišinio dangos drėgnumo, neverta skubėti kloti grindų. Ant savaime išsilyginančių mišinių pakuočių visada yra nurodymai dėl likutinės drėgmės. Didžiausia leidžiama paviršiaus drėgmė cementiniam paviršiui – 2 proc


>> Valdas Mozūras, UAB Knauf  techninis konsultantas
 1. Būtina gruntuoti visus pagrindus. Gerai įgeriančius pagrindus − giluminiais gruntais grindims (pvz., Knauf Estrichgrund), o silpnai įgeriančius pagrindus, tokius kaip sutankintas betonas, − kibumo emulsijos tipo gruntais (pvz., Knauf Haftemulsion).
 2. Mediniams pagrindams naudojami specialūs mišiniai su armuojančiu plaušu, prieš tai senas grindis sustiprinus, kad jos būtų stabilios, užtaisius plyšius tarp lentų. Seną dažų sluoksnį reikėtų nuimti, tačiau jei jis gerai prilipęs − galima palikti. Nuo tokio paviršiaus būtina pašalinti riebalus specialiomis priemonėmis.
 3. Koks turi būti mažiausias sluoksnis, priklauso nuo mišinio rūšies. Gali būti plonasluoksniai − nuo 2 iki 10 mm (pvz., Knauf Nivellierspachtel), storų sluoksnių − nuo 8 iki 35 mm (pvz., Knauf Nivello).
 4. Jei namas pastatytas laikantis visų reikalavimų, savaime išsilyginantys mišiniai netrūkinėja.
 5. Paruoštą ir išpiltą mišinį galima apdoroti per 40−60 minučių, atsižvelgiant į tai, kokia yra oro temperatūra ir pagrindo įsigėrimo laikas.
 6. Skirstyti į zonas galima: reikia iš anksto suskirstyti liejamus plotus dienai deformacinėmis siūlėmis. Liejant grindų išlyginamuosius mišinius, atskirti plotus užkardomis, kurias geriausia statyti ten, kur yra pagrindo deformacinės siūlės (praėjimuose arba didesnių plotų suskaidymo vietose).
 7. Prieš gruntuojant pagrindus, būtina išsiurbti, antraip gruntas suriš dulkes, o į pagrindą neįsigers, taigi ant pagrindo liks beveik neprikibęs dulkių sluoksnis, kuris trukdys sukibti liejamam mišiniui su pagrindu.
 8. Lygis kontroliuojamas specialiais aukščio niveliavimo trikojais. Liejama ant lygaus pagrindo, norint tolygiai pakelti grindų aukštį skirtingoms grindų dangoms, o neturint trikojų, galima išsisukti kartkartėmis į mišinį įkišant medinį metrą (taip galima kontroliuoti, kad liejamo mišinio sluoksnio storis išliktų toks pat).
 9. Gipso mišiniams likutinė drėgmė garui laidžiai dangai (plytelėms) turi būti 1 proc., garui nelaidžiai dangai (parketas, linoleumas) turi būti 0,5 proc., cemento mišinių likutinė drėgmė gali būti 1 proc. didesnė nei gipso.
   

Raktiniai žodžiai: Grindys, Grindų danga, Grindų lyginimas, Skiedinis, Grindų lyginimas skiedinių, Išlyginamasis sluoksnis.- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.


 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt