Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Grindų lakavimas
2011-03-16 Šaltinis: spalvupasaulis.lt

Grindų lakavimas. Lakuotos grindys, priklausomai nuo to, kaip intensyviai jos eksploatuojamos, natūraliai dėvisi. Gerai prižiūrimos grindys išlieka gražios ne vieną dešimtmetį.


Grindų lakavimas title=
Nuotr. floorsandingexperts.co.uk

Parengiamieji darbai
Prieš lakuodami grindis ištuštinkite patalpą – išneškite visus baldus, kilimus ir kitus daiktus, kurie trukdytų dirbti. Nuimkite grindjuostes. Jei parkete yra plyšių, užpildykite juos specialiu parketo glaistu, seną grindų laką ir dėmes pašalinkite šlifuodami šlifavimo mašina.


Kad nekvėpuotumėte šlifavimo dulkėmis, dirbkite su kauke. Po šlifavimo kruopščiai nuvalykite dulkes nuo grindų, radiatorių, palangių ir kitų vietų, kur jų galėjo susikaupti, nes dulkėms patekus ant lakuojamų grindų, parketo paviršius bus šiurkštus. Dulkes patartina valyti siurbliu, drėgna šluoste ir šepečiu.

Gruntavimas
Ieškodami tinkamo lako įdėmiai skaitykite gaminių aprašus, kad išsiaiškintumėte, kaip konkretus lakas reaguos su lakuojamo parketo mediena.  Ir naują, ir anksčiau lakuotą parketą prieš lakuojant rekomenduojama nugruntuoti vienu sluoksniu. Norint grindims suteikti atspalvį, prieš gruntavimą grindis galima apdoroti pinoteksu, o paskui lakuoti vandeniniu laku.


Aliejingų ir dervingų rūšių medieną (pvz., tikmedžio) rekomenduojama pradėti gruntuoti iš karto po šlifavimo. Gruntavimas padidina apdailos lako atsparumą dilimui ir buitiniams chemikalams bei sumažina apdailos lako sąnaudas.

Jei bus lakuojama skiedikliniu laku, gruntuoti reikia skiedikliniu gruntu, o jei pasirinktas vandeninis lakas, gruntuoti reikia vandeniniu gruntu. Patikrinkite, kad grindys prieš pradedant lakuoti būtų sausos, ne didesnio kaip 15% drėgnio.

Lakavimas
Prieš lakuodami pirmiausia paruoškite laką – gerai išmaišykite ir palikite maždaug 15 min. pastovėti, kad į paviršių iškiltų maišant atsiradę oro burbuliukai ir lako temperatūra susilygintų su patalpos temperatūra. Nedideliais kiekiais išpilkite laką iš indo ant paviršiaus ir ilgais tolygiais judesiais lakavimo teptuku, voleliu arba mentele padenkite juo paviršių. Stenkitės išvengti lako sankaupų, nes dėl jų medienos atspalvis gali pasidaryti netolygus. Nulakuokite visą paviršių iš karto, neleiskite, kad atskiruose plotuose lakas išdžiūtų. Žiūrėkite, kad lako sluoksniai nepersidengtų ir leiskite paviršiui gerai išdžiūti. Kol lakas neišdžiūvęs, geriau grindimis nevaikščioti. Lakuoti rekomenduojama su apsauginiais akiniais ir pirštinėmis. Po gruntavimo grindis lengvai pašlifuokite smulkiagrūdžiu švitriniu popieriumi (grūdėtumas 120-150), kad dėl medienos plaušelių pakilimo lakuotas paviršius nepasidarytų šiurkštus.


Laku arba vandeniniu laku paviršių lakuokite 2-3 kartus, panašiai kaip ir gruntavimo laku. Kad sukibimas būtų geresnis, o parketo lakas lygesnis, prieš kiekvieną kitą lako sluoksnį grindis švelniai pašlifuokite ir nuvalykite dulkes. Lakuodami patalpą vėdinkite, bet venkite skersvėjo ir saugokite lakuojamą paviršių nuo tiesioginių saulės spindulių, nes tai turi neigiamos įtakos lakuojamo paviršiaus kokybei. Rekomenduojama, kad lakuojamų grindų temperatūra būtų 15...25°C, santykinis drėgnis 5-15%, oro temperatūra 20±2°C, o santykinis oro drėgnis 50%.


Grindų lakas paprastai sukietėja per savaitę. Todėl lengvus daiktus ant grindų galima dėti ne anksčiau kaip po 24 valandų, o kilimus, sunkius daiktus ir stipriai grindis spaudžiančias konstrukcijas rekomenduojama statyti ne anksčiau kaip po savaitės.

Priežiūra
Suteptas lakuoto paviršiaus vietas valykite švariu vandeniu, tinka ir neutralūs arba silpnai šarminiai (pH<8) valikliai. Valikliu nuvalytą paviršių kruopščiai perplaukite švariu vandeniu, nes nuo ilgai paviršių veikiančio šarminio valiklio lako paviršius gali pasidaryti matinis. Šiltu vandeniu paviršių nuvalyti lengviau. Valykite minkštu šepečiu arba kempine. Nepatartina naudoti stiprių šarminių valiklių.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt