Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Grindinis šildymas
2010-02-15 Šaltinis: Uponor, Super namai

Šiuolaikinių šildymo grindimis, kitaip ( grindinis šildymas ) vandeniu sistemų pradžia Europoje siekia 1970 metus – būtent tada prasidėjo lanksčių PEX vamzdžių pramoninė gamyba Švedijoje. Skandinavai ir vokiečiai turi didžiausią šildymo ir vėsinimo grindimis, sienomis ir lubomis patirtį.


Grindinis šildymas title=
Nuotr. Corbis

Lietuvoje tokio šildymo sistemų įrengimo patirtis daug mažesnė (pradžia buvo apie 1994 metus). Tačiau aiškinantis apie šios sistemos eksploatacinius dalykus, dar pasitaiko elementarių nesupratimų. Keista, tačiau net ir šiais laikais dar yra žmonių, tikinčių gandais apie šildymo grindimis keliamas dulkes, kojų tinimą bei mitais, kad negalima įrenginėti tokio šildymomiegamuosiuose ar patalpose, kur yra medinės grindų dangos. Pasinaudodami bendrovės Uponor patirtimi bandysime šiuos mitus sutriuškinti.

Pirmas mitas. Šildymą grindimis gali sumontuoti tik specialistai
Visus darbus turi atlikti specialistai, tačiau turint grindų šildymo sistemos projektą, kuriame pavaizduoti kontūrų vyniojimo būdai ir žingsniai (atstumai tarp vamzdžių) bei konkretus suderintas tvirtinimo būdas, vamzdžius grindų konstrukcijoje tvirtinti gali nebūtinai santechnikas. Čia nereikia specialių įrankių (prijungti prie kolektoriaus dažniausiai naudojamos srieginės jungtys). Kitus specifinius darbus – magistralinius vamzdžius, jų prijungimą prie šilumos šaltinio ir kontrolės sistemos įdiegimą − būtina patikėti specialistams, – čia reikia patirties, kvalifikacijos, specialių įrankių.

Antras mitas. Šildymo grindimis sistemos veiksmingos tik esant žemos temperatūros geoterminiam šilumos šaltiniui
Tinka beveik visi standartiniai šilumos šaltiniai. Patalpose 2 laipsniais sumažinus temperatūrą, apie 12 proc. sumažės šildymo sąnaudos (palyginti su konvenciniu šildymu), šilumos nuostoliai magistralėse (žemesnės vandens temperatūros), per pastato konstrukcijas (nėra radiatorių prie lauko sienų) ir ventiliaciją (tūriai nėra peršildomi aukštai). Geoterminiai šilumos šaltiniai (kaip ir dujiniai kondensaciniai katilai) puikiai tinka įrengti šildymą grindimis, nes šių šaltinių naudingumo koeficientas didžiausias, kai šildymo sistemos dirba esant žemai temperatūrai.

Trečias mitas. Šildymo grindimis sistema netinka medinėms tarpaukštinėms perdangoms

Sausos konstrukcijos šildymas grindimis (kai vamzdis neįbetonuotas) dėl mažesnio inžinerinės įrangos svorio tam puikiausiai tinka.


Ketvirtas mitas. Sistemos sudedamosios dalys nepatvarios, lūžinėja vamzdeliai, dažnai genda kolektorių jungtys
Jei tai kokybiški vamzdžiai (ne besivystančių šalių ar neaiškios kilmės), suderintos jungtys, kvalifikuotai atliktas tvirtinimas ir montavimas – sistemos, atitinkančios LST EN ISO standartus, eksploatacijos laikas vamzdynams yra 50 metų! (Plieninio radiatoriaus ar konvektoriaus − apie 10 metų.)


Penktas mitas. Šildymo grindimis sistemą sudėtinga subalansuoti

Kai nėra projekto, sistemos subalansuoti praktiškai neįmanoma, kaip ir bet kokios kitos šildymo sistemos. Esant skaičiavimams ir aiškiems reguliuojamiems kolektoriams, žinant balansavimo metodiką – tai kelių minučių darbas.


Šeštas mitas. Problemiška sureguliuoti šildymo grindimis sistemą visuose kambariuose
Vandens kiekiai, kaip minėta, balansuojami pagal projekte nurodytus hidraulinius skaičiavimus, o patalpose reikiama temperatūra palaikoma naudojant kontrolės sistemą (laidinę ar valdomą radijo bangomis) – patalpose esantys termostatai valdo pavaras kolektoriuose, − taip įvertinami šalutiniai šilumos šaltiniai (saulė, židinys, krosnelės, buitiniai prietaisai, žmonės).


Septintas mitas. Šildymas grindimis nešildo didelių patalpų
Nėra jokių apribojimų šildomam plotui šildymu grindimis. Reikia tik teisingai suplanuoti vamzdžių skersmenį, žingsnį, kontūro ilgį, jų paskirstymą. Paskaičiuota, kad didinant šildymo plotą, veiksmingumas tik didėja – didėjant plotams / tūriams šildymo sąnaudos mažėja, įrengimo kaina 1 kv. m taip pat mažėja.
Šildymą grindimis galima įrengti 100, 1 000, 10 000, 100 000 kv. m patalpose – ribų praktiškai nėra! Bendrovės Uponor įgyvendinti projektai kalba patys už save – 122 000 kv. m šildymas grindimis BMW Dynamic centre Dingolfinge (Vokietija) ir 150 000 kv. m vėsinimas grindimis Bankoko oro uoste.


Aštuntas mitas. Įrengus šildymą grindimis renkasi dulkės, todėl toks šildymo būdas netinka miegamiesiems kambariams
Įrengus šildymą grindimis patalpose galima užtikrinti reikiamą temperatūrą. Šis šildymo būdas populiarus ir dėl to, kad dulkių nuo grindų paviršiaus kyla mažiau, nes oro konvekcija yra beveik 2 kartus mažesnė už įprasto radiatorinio ar konvekcinio šildymo. Oro judėjimas, esant šildymui grindimis, dėl mažo temperatūrų oro ir grindų zonoje skirtumo yra minimalus, dėl mažesnės oro cirkuliacijos susidaro blogesnės sąlygos kilti dulkėms ir alergenams. Šildymas grindimis ne tik leidžia džiaugtis šiltomis, bet ir sausomis grindimis, − tai yra nepalankios sąlygos veistis erkutėms.
Beje, Skandinavijoje ikimokyklinių įstaigų mikroklimato studijų išvadose pateikiama rekomendacija vaikų darželių žaidimo kambariuose įrenginėti šildymą grindimis kaip privalomą.


Devintas mitas. Šildymo grindimis sistema nesuderinama su medinėmis lentomis, parketu, laminatu
Pagal šilumos laidumą su šildymu grindimis galima derinti įvairias grindų dangas – keramines ir akmens masės plyteles, plastikines lentas, laminatą, kiliminę dangą, parketą, storą kilimą. Svarbus ne tik pačios dangos šiluminio laidumo koeficientas, bet ir jos storis bei planuojama konstrukcija. Su sausa šildymo grindimis konstrukcija įmanoma šildyti iki 30 mm medines lentas, esant šilumos poreikiams iki 70W/kv. m, neperžengiant 10 proc. leidžiamų nuostolių į apatinę konstrukcijos dalį. Būtinas projektas ir skaičiavimai – jei kontūrai su skirtingomis dangomis, šilumos poreikiais, ilgiais ir patalpų temperatūra bus balansuojami bet kaip, patalpos šils netolygiai, ir turėsite problemų. Standartiškai priimta, kad jeigu grindų dangos varža yra 0,1 kv. m•K/W – problemų nekils, tačiau 0,15 kv. m•K/W – tai riba!


Taigi, paneigus dažniausiai girdimus mitus, įvertinus ne mažiau svarbų patalpų interjerą, esant šildymui grindimis (nėra matomų šildymo prietaisų, apribojimų baldams išdėstyti), šis šildymo būdas yra vienas patraukliausių šildymo sprendimų šiuolaikiniam namui.

 

Parengta pagal UAB "Uponor" informaciją

 

Raktiniai žodžiai: Grindinis šildymas, Šildomos grindys, Šildymas, Mitai, Grindų dangos, Šiltos grindis.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt