Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis

news

 

Griauname mitus apie čerpinius stogus
2010-08-06
Griauname mitus apie čerpinius stogus

Aprimęs statybų bumas ir mažėjančios darbų kainos – palankus metas seną asbestinio šiferio stogo dangą pakeisti nauja, modernia ir patikima danga. Mitus apie čerpinius stogus griauna UAB "Monier" atstovas Eduardas Jurevičius.

Kokioms medžiagoms teiktina pirmenybė, atnaujinant stogą?
Šiandien siūloma daug įvairių stogo dangų. Dalis jų yra nepriekaištingos kokybės, o kitos – tik laikinas problemos sprendimas. Daugelis mano, kad čerpės yra nepriekaištinga stogo danga. Jos yra ilgaamžės, dailiai atrodo ir yra kokybiškos. Čerpių stogas ypač tinka senam pastatui atnaujinti. Jis papuoš namą, padidins jo vertę. Čerpių stogui, kuris nuo gamtos negandų patikimai saugos kelias kartas, suteikiama 30 metų gamintojo garantija. Pirkėjas neturėtų apsigauti pasiūlymu, kuris dėl kainos iš pradžių atrodo labai patrauklus, nes vėliau paaiškėja, kad žmogus įsigijo tik dalį sprendimo dėl stogo ir didelę problemą ateičiai.

Pirmiausia, ko trokšta bet kuris stogo dangos pirkėjas, – patikimumas. Ir dengiant stogą, ir po juo gyvenant. Bet mes susiduriame su daugybe mitų, kuriuos sukuria ir paverčia problema kitų medžiagų pardavėjai. Jei žmonės žinotų, kurios paplitusios nuomonės yra tiesiog išgalvoti mitai, jie nuspręstų savo namo stogą dengti čerpėmis.


Kokie yra labiausiai paplitę mitai apie čerpes?
Mitų yra labai daug, bet populiariausi yra šie.

1) Čerpių stogas yra sunkus!
Stogo medžiagų svoris neturi didelės reikšmės montuojant stogo karkasą. Esame atlikę įvairių tyrimų, kreipėmės
į įvairius ekspertus. Visų atsakymas buvo vienas: kiekviena stogo konstrukcija gali atlaikyti čerpes. Stogo svoris yra jo pranašumas – esant didelėms audroms, nėra rizikos, kad stogą nuneš ir jis nuskris.
Tačiau stogo nesudaro vien danga. Jei skarda sveria apie 5 kg/kv. m, o čerpės – apie 40 kg/kv. m, tikroji apkrova, įskaičiuojant gegnių, sijų ir laikančiųjų pastato konstrukcijų svorį, yra gerokai didesnė. Pavyzdžiui, remiantis sovietiniais metais galiojusiais standartais, apsnigto stogo apkrova siekė iki 140 kg/ kv. m. Dabar
STR dokumentuose nurodyta sniego apkrova yra didesnė – 160 kg/kv. m ir daugiau. Be to, įskaičiuojamas ir konstrukcijos svoris, vėjo stiprumas bei apkrova vaikščiojant ant stogo. Tad dangos svorio įtaka nėra pernelyg didelė.
Senųjų pastatų laikančiosios konstrukcijos ištisus dešimtmečius patikimai saugojo namus nuo smarkių vėtrų, sunkaus šlapio sniego poveikio ir kitų nepalankų oro sąlygų, tad keliais kilogramais padidindami svorį, mes tikrai nepadarysime stebuklo. Žinoma, visada esama išimčių: abejotinais atvejais galima kreiptis į ekspertizės centrą, kuris atliks įvertinimą ir nustatys, kad norimą atitinkamą statinį galima dengti čerpėmis.

2) Klojant čerpių dangą, laikančiajai konstrukcijai sutvirtinti reikia daug medienos!
Yra mitas, kad čerpėms reikalinga ypatinga stogo konstrukcija, nes architekto ir konstruktoriaus pasiūlytame stogo konstrukcijos sprendime jau numatytos visos galimos apkrovos, pvz., sniego svoris – nuo 160 kg/kv. m, kuris yra 3–4 kartus didesnis nei čerpių dangos.
Dengiant naują stogą, dažniausiai naudojamos 5 x 20 cm skerspjūvio gegnės, toks skerspjūvis parenkamas pagal stogo šilumos izoliacinės medžiagos storį. Gegnės išdėstomos kas 60 cm, pagal izoliacinės medžiagos plotį, todėl jos nereikia pjaustyti. Tokia konstrukcija tikrai atlaikys visas konstruktorių skaičiuojamas apkrovas, tad naujus stogus tinka dengti ir molinėmis, ir betoninėmis čerpėmis.

Atnaujinant stogus, dažnai pasitaiko 5 x 15 cm gegnių. Tada reikia įvertinti atstumus tarp gegnių, pvz., jei atstumai buvo 120 cm, tai dažnai užtenka tarpuose įrengti naują gegnę. Skaičiuojant apkrovas taip pat reikia atsižvelgti į tarpatramio ilgį, stogo nuolydžio kampą, medienos būklę.
Kaip jau buvo minėta, čerpės, be jokios abejonės, yra sunkesnės už ploną skardą ir tik šiek tiek sunkesnės už šiferį. Bet šis skirtumas yra be galo mažas ir nereikšmingas, renkantis konstrukciją. Skaičiuojant stogo apkrovą, kai šlaito nuolydis – 15 laipsnių, vienam kv. m skaičiuojama visa apkrova bus: dengiant skarda – 189 kg/kv. m, dengiant dideliais šiferio lakštais – 207 kg/kv. m, dengiant mažais šiferio lakštais – 214 kg/kv. m, dengiant čerpėmis – 224 kg/kv. m. Taigi, kaip matyti, medienos sąnaudos visai nepriklauso nuo to, kokia stogo danga pasirinkta.

3) Čerpių stogas yra brangus!

Tai viena labiausiai paplitusių nuomonių apie čerpių stogą. Tikrovė tokia, kad čerpės yra viena pigiausių stogo dangų. Dabar Zanda Elegant pilkos spalvos betoninių čerpių galima įsigyti vos už 13,52 Lt. su PVM už 1 kv. m, o populiariausios Zanda Lux, kurios gaminamos 7 spalvų, balandžio–gegužės mėnesiais per akciją kainuoja tik 20,47 Lt. su PVM už 1 kv. m. Pateiktos kainos yra su PVM ir pristatymo išlaidomis, kai čerpių sąnauda – 8,9 vnt/kv. m, esant 50 laipsnių stogo nuolydžiui. Paklausę statybininkų apie stogo dengimo kainas sužinosite, kad nėra skirtumo tarp skardinio ir čerpių stogo. Darbas juk toks pat: gegnių ir grebėstų tvirtinimas bei medžiagų klojimas.

4) Čerpėmis sunku dengti stogą!
Dengiant stogą bet kokia medžiaga, reikia labai tiksliai įrengti stogo karkasą (gegnes ir grebėstus). Čerpėmis galima paslėpti karkaso konstrukcijos netikslumus. Kai stogo šlaito įstrižainės skiriasi, galima čerpių eiles pastumti 2–3 mm, taip per visą šlaitą. Pastumiant 30–50 čerpių eilių, išeitų
10–15 cm. Dengiant kitomis medžiagomis, to padaryti negalima. Jeigu stogas su daug šlaitų, dengiant čerpėmis liks mažiau atliekų, nes pjaustant didelius dangos gabalus, pvz., skardos, nupjautas dalis ne visada galima pritaikyti kitoje vietoje. Čerpių klojimą galima palyginti su kaladėlių dėliojimu. Dengiant stogą čerpėmis, Jūs lengvai paslėpsite stogo konstrukcijos plokštumos nelygumus.

Stogo dengimas, pučiant stipriam vėjui, daugeliui statybininkų yra problema. Su čerpėmis šios bėdos nėra, nes čerpių dangos plotas mažas. Tai viena iš nedaugelio medžiagų, kurias galima naudoti visais metų laikais ir bet kokiu oru. Čerpių stogą gali dengti bet kas! Kadangi kiekvienos čerpės atskirai tvirtinti nereikia, pagrindinis darbas yra sudėti čerpes. Prieš pradedant kloti čerpių dangą, pirmiausia reikia apskaičiuoti atstumą tarp grebėstų. Instrukcijas galima gauti čerpių prekybos vietose, mūsų atstovybėse ir, žinoma, susirasti interneto svetainėje. Beje, 2004 metais su čerpių dengimo

5) Čerpių danga lengvai lūžta!
Iš tiesų betoninės čerpės yra viena tvirčiausių stogo dangų. Pagrindinis tai nulemiantis veiksnys – betonas, kurio patvarumas, laikui bėgant, tik didėja; to nepasakysi apie kitas medžiagas. Kuo senesnės betoninės čerpės, tuo jos patvaresnės. Pagal EN normas čerpės atlaiko
200 kg apkrovą, tai užtikrina, kad Jūs galėsite saugiai vaikščioti stogu.
Čerpių stogai Europoje dominuoja jau daugelį amžių – Vakarų Europoje ir Skandinavijoje čerpėmis uždengta net
80 proc. šlaitinių stogų. Didelė dalis šių stogų uždengta koncerno Monier gamyklose pagamintomis čerpėmis, mat šiam vienam didžiausių pasaulyje šlaitinių stogų gamintojų priklauso net 106 betono čerpių ir 21 keraminių čerpių gamyklos 4 žemynuose.

Daugelis namų, pastatytų nuo penktojo iki aštuntojo dešimtmečio, yra dengti asbestiniu šiferiu arba metaline danga. Asbestinę dangą veikia irimo procesai, kurie tik prasidėję greitai apima visą stogą. Skardiniai stogai turi vieną trūkumą – kai ant jų lyja, namuose girdėti barbenimas. Daugelis mano, kad neįmanoma pakeisti skardos ar šiferio stogo dangos keraminių ar betoninių čerpių danga. Bet jie neteisūs. Pavyzdžiui, pažvelkite į šį namą. Jis buvo pastatytas penktajame dešimtmetyje ir nuo to laiko daug kartų keistas bei atnaujintas.

2006 metais namas pradėtas atnaujinti. Siekta užtaisyti nesandarų stogą. Savininkas nusprendė keisti namo stogą – vietoj seno šiferio kloti naują čerpių stogą. Be to, namo savininkas norėjo pasinaudoti proga ir sumažinti stogo dangos keliamą triukšmą. Su stogdengiu jis patikrino stogą ir apskaičiavo konstrukcijos apkrovas. Paaiškėjo, kad papildomas čerpių svoris nesukels problemų. Šis stogas, kaip ir dauguma kitų, buvo sukonstruotas taip, kad atlaikytų sniegą ir stiprų vėją.


Parengta pagal UAB "Monier" informaciją

 

Raktiniai žodžiai: Stogas, Stogo dangaStogų technologija, Čerpinis stogas, Čerpės, Čerpiniai stogai.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.


 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt