Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Erdvus Antakalnio butas – sielai, ieškančiai ramybės ir jaukumo
2021-01-06 Šaltinis: Aruodas.lt

„Antakalnio namai ypatingi: jauki triaukštė jų statyba, greta namų žalios medžių oazės ir meniškų kaimynų bičiulystė traukia naujakurius kaip magnetas. Išsprogus medžių lapijai, namų terasose jaučiamės lyg Vilniaus senamiesčio, o gal Skandinavijos stogų prieglobstyje“, – prasitaria ilgiau nei dešimtmetį su šeima šiame rajone gyvenusi buto šeimininkė.


Erdvus Antakalnio butas – sielai, ieškančiai ramybės ir jaukumo title=
Nuotr. T. Serket

Ji neabejoja, komfortabiliai ketverių kambarių buto erdvėje jaustųsi bet kuri šeima: tiktų jis ir porai, ir individo bohemai. Vaikų kambarius pavertus darbo ar meno studijomis įkvepiančiai erdviuose apartamentuose jaustųsi bet kuris kuriantis žmogus.

Apie klasikinę pasaką su Provanso užuomina


„Pro šio buto langus ištisus metus stebime medžių gyvenimą (senas liepas ir karklus); jų pumpurų ir lapijos virsmą, o žiemą, iškritus sniegui, žvelgiame į juos apsnigtus, tarsi į gražią miško pasaką“, – pasakoja Klinikų gatvėje esančio buto savininkė. Vasaromis, pasak jos, namuose gerai gelbsti įrengta kondicionavimo sistema. Butas kiek pridengtas medžių, todėl saulė jo neprikaitina, nors palėpėje jos visad daugiau nei pirmajame aukšte.

 

B.Šileikos nuotr./Antakalnyje, mažaaukštės statybos bute, gyventojams apie ramybę ir laimę už lango šlama senos liepos

Taigi, visuomet galima pasirinkti, šilumos daugiau ar mažiau norisi. Rinktis šiame bute įprasta ir tarp šurmulio, ir ramybės zonų. Skelbimas apie šį parduodamą unikalų butą įdėtas lankomiausiame nekilnojamojo turto portale Aruodas.lt pagal šią nuorodą. Pirmojo aukšto erdvė skirta bendram šeimos laikui: buvimui drauge, maisto gaminimui, žaidimams, grojimui pianinu, knygų skaitymui, vakarojimui su svečiais. Antrojo aukšto zona dedikuota poilsiui ir ramybei. Joje esančio niekas netrukdo, tad galima kuo ramiausiai miegoti.

 

T. Serket nuotr. /„Patekus šio buto vidun jautiesi lyg Alisa stebuklų šalyje: erdvė didelė, lubos aukštos, vien jaukumo ir šviesos momentas kiek vertas”, – vaizdžiai keturių kambarių erdvę apibūdina „Capital“ agentūros brokerė Domantė Padleckaitė

Tuo metu pirmajame aukšte gali vykti ir aktyvesnis veiksmas, tinkama garso izoliacija neleis miegančių prikelti.

 

Sename namo rėme – naujo gyvenimo tėkmė


Jauki klasikinė buto baltuma itin dera su minkštomis Provanso detalėmis: margomis plazdančiomis užuolaidomis, staltiese, antro aukšto sienų tapetais, prie pat prieškambario sutinkančiais išraiškingais laiptais.

 

B.Šileikos nuotr./Harmoningas ir jaukus Antakalnio butas

„Kadangi namas senas, dar 1958-ųjų metų statybos, įsigiję jį keitėme viską iš pagrindų, net ir laiptų vietą. Galima sakyti, jog seno namo rėme įsirengėme naują butą. Investavome į jį daugiau nei už jį patį mokėjome. Bet dar prieš įsigydami matėme čia tekėsiančio gyvenimo viziją”, – aprodydama išties autentišką būstą kalbėjo šeimininkė. Ji atskleidė, kad dar prieš juos šioje erdvėje dvidešimtį metų gyvenę žmonės mylėjo gyvūnus, buvo natūralistai.

 

„Gal tai ir prisidėjo prie ypatingos, meditatyvios buto auros? Aplinka mums buvo be galo svarbi, juk pakeisti to, ką matai už lango, ar to, ką jauti buto viduje, nelabai gali. Pirmą kartą čia apsilankę smagiai pasijautėme: buto šviesa ir šalia augantys medžiai pakerėjo visą šeimyną”, – apie galutinius svertus, nulėmusius pirkti nekilnojamąjį turtą Antakalnyje, užsiminė pašnekovė.

 

Apie erdves: palėpėje ir prie židinio


Ramybe ir jaukumu alsuojančiame trečio aukšto bute suplanuoti trys miegamieji, du vonios kambariai, bendra virtuvės ir svetainės erdvė.

Pirmajame aukšte, vos pravėrus lauko duris, pasitinka nedidelis prieškambaris, kuriame erdvę plečia veidrodis per visą sieną, toliau – bendra virtuvės ir svetainės erdvė. Joje jaukiai ir šiltai spragsi biožidinys, pro medinius langus sklinda dienos šviesa. Pietvakarinėje pusėje jos visad gana. Buto išplanavimas stebina aukštomis lubomis. Jos suteikia ypatingą jausmą ir neaprėpiamą erdvės pojūtį. Pakilus laiptais į palėpinį, antrąjį buto aukštą, patenkama į ramybės ir miego zoną.

 

B.Šileikos nuotr./Antakalnio ramybę ir jaukumą žada būstas su židiniu

Čia pagrindinis miegamasis, iš kurio durys – į šviesią vonią su stoglangiu ir šildomomis grindimis, taip pat šalia du mažesni miegamieji kambariai ir dar vienas vonios kambarys (svečiams ar vaikams). Maloniai stebina palėpės erdvė, žemiausias taškas joje – 2 metrai 10 cm. Iš vieno miegamojo durys veda į lauko terasą (vidinėje kiemo pusėje), kurioje ir staliukas, ir minkštas kampas. Su kava ar vakariniu gėrimu šeimos nariai, kaip ir jų svečiai, mėgsta užsukti čia pavakaroti. Skelbimas apie šį išskirtinį butą įdėtas lankomiausiame nekilnojamojo turto portale Aruodas.lt pagal šią nuorodą.

 

B.Šileikos nuotr./Balta virtuvės erdvė itin tinkama naujai pradžiai

„Buto erdvėje įrengtos dvi pagalbinės patalpos, 8 kv.m. rūsys, automobilių stovėjimo vietos šalia namo arba šalia esančioje aikštelėje”, – detalizuoja „Capital“ agentūros brokerė Domantė Padleckaitė.

 

Ilgaamžiai sprendimai


Kaip harmoningą ir jaukią Antakalnio buto aplinką apibūdina ir joje viešėjusi D.Padleckaitė: „Nepamatysite joje jokio plastiko, vien natūralus medis. Kur nepavyko panaudoti jo masyvo, šeimininkai naudojo lukštą. Kuo natūralesni sprendimai pasirinkti dėl šių ilgaamžiškumo ir tikrumo.“ ‚,Pro antro aukšto duris patenki į nepaprastai erdvią palėpę. Joje tilps ir kiek aukštesnis žmogus, nes žemiausias taškas joje 2 metrai 10 cm. Būtent dėl jos jautiesi lyg Alisa stebuklų šalyje”, – vaizdžiai palygina pašnekovė.

 

B.Šileikos nuotr./„Kas nesvajoja apie stoglangį buto vonioje ar langą virtuvėje? Visus metus mėgausitės dienos šviesa šiose zonose“, – žada Antakalnyje parduodamo buto savininkė

Daug džiaugsmo šio buto gyventojams teikia balkonai. Įžengus į juos, tarsi teka kitas gyvenimas, šiltuoju metų laiku šeimininkus tarp stogų paslepia medžių lapų laja, jausmas lyg būtum miške. Toks gyvenimo būdas įkvepia keistis. Štai šeimininkė iš šios vietos kasdien keliauja pusvalandį pėstute iki centro, o savaitgalį ar po darbų mielai pėsčiomis siekia Saulės slėnio ar Pavilnių regioninį parką, Sapieginės pažintinį taką. Ji juokauja, kad jokie karantinai ir namų režimai nebaisūs, kai aplink tiek žalių erdvių ir parkų, ypač, jei šeima sportiška.

 

B.Šileikos nuotr./ Jaukumo namams suteikia ir biožidinys

 

T. Serket nuotr./Antakalnio buto laiptų fragmentas

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt