Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Ekspertai apie būsto remontus: kiek kainuoja 1 kv.m.
2017-09-21 Šaltinis: LRT.lt

Jei jūsų būstas paskutinį kartą remontuotas prieš penkerius metus, jam jau reikėtų kosmetinio remonto, o jei prieš dešimt – kapitalinio. Taip pataria LRT.lt kalbinti statybos ir remonto darbų specialistai. Tačiau jei susiruošėte remontuoti namus, nenustebkite darbų ir medžiagų sąmatai išaugus dvigubai, sako statybos ir remonto darbų ekspertas Vytautas Jančiauskas. Pasak pašnekovo, žmonės dažniausiai klysta apskaičiuodami darbų sąmatą.


Ekspertai apie būsto remontus: kiek kainuoja 1 kv.m. title=
Nuotr. resinet.pl

Statybos ir remonto darbų eksperto V. Jančiausko bei įmonės „Deivido statyba“ Kaune vadovo Deivido Radišausko teigimu, kosmetinį būsto remontą rekomenduotina atlikti (ir žmonės dažniausiai jį atlieka) kas penkerius, o kapitalinį – kas 10 metų.

Pasak V. Jančiausko, kartais kosmetinį remontą tenka atlikti ir anksčiau – dėl išlindusio broko ar noro atnaujinti namus, pasikeitus interjero madoms. Kapitalinis remontas neretai atliekamas pasikeitus ne tik madoms, bet ir šildymo, apšildymo bei kitoms technologijoms.

Vasarą remontas – gerokai brangesnis


Pasak Vilniuje dirbančio V. Jančiausko, būsto remontas iš pagrindų arba naujo būsto įrengimas galėtų kainuoti nuo 200 eurų iki 400 eurų už kvadratinį metrą.

„Priklauso nuo to, kaip taupiai norima remontą atlikti, kiek norima į tai investuoti savo laiko. Už 200 eurų/kv. m galėtumėte susiremontuoti būstą, jei pats kontroliuotumėte statybininkus, juos samdytumėte, ieškotumėte pigesnių medžiagų.

 400 eurų/kv. m gali atsieiti remonto darbai, kuomet samdomas viską prižiūrintis darbų vadovas. Galima išleisti ir 500 eurų/kv. m, kai samdomi architektai, priimami prabangesni architektūriniai sprendimai“, – kalba pašnekovas.

Kaune besidarbuojančio D. Radišausko teigimu, kapitalinis, pavyzdžiui, 47 kv. m buto remontas su medžiagomis gali kainuoti apie 10 tūkst. eurų – 200 eurų/kv. m.

„Kosmetinis remontas dviejų kambarių bute, pavyzdžiui, su medžiagomis gali atsieiti apie 3 tūkst. eurų“, – sako D. Radišauskas.

V. Jančiausko teigimu, kosmetinio remonto kaina labai priklauso nuo poreikių. „Esame atlikę kosmetinį remontą 60 kv. m bute už maždaug 4 tūkst. eurų, taigi – už 70–80 eurų/kv. m. Tiek gali kainuoti sienų perdažymas ir, tarkime, parketo atnaujinimas“, – skaičiuoja jis.

Pašnekovai pažymi, kad žiemą remontuoti būstą taip pat galima, nors nėra populiaru, ir jis žiemą – gerokai pigesnis.

„Vasara yra piko metas ir kainos yra 20–30 proc. didesnės nei žiemą. Tačiau žiemą lygiai taip pat sėkmingai galima remontuoti namus, tiesa, medžiagų džiūvimo procesai pailgėja“, – sako V. Jančiauskas.

Pašnekovų teigimu, remonto procesas dėl ilgesnio džiūvimo žiemą gali pailgėti nuo savaitės iki mėnesio, palyginti su remonto procesu vasaros laikotarpiu.

Dažniausios klaidos kainuoja


V. Jančiausko teigimu, dažniausiai būstą atnaujinti norintys žmonės klysta planuodami sąmatą.

„Egzistuoja nerašyta taisyklė, kad jei sąmata išauga dvigubai, tai yra normalu. Išeitys iš tokios situacijos galimos dvi – samdyti specialistą, kuris suplanuos darbų procesą ir sąmatą, arba statybininkams pasakyti, kad turite tam tikrą konkrečią sumą ir nė cento daugiau darbams bei medžiagoms negalite išleisti – jie privalo „sutilpti“ į jūsų nurodytą sumą“, – pataria pašnekovas.

Pasak D. Radišausko, taip pat dažnai suklystama, susiviliojant mažomis darbų kainomis.

„Pavyzdžiui, žmogus suranda skelbimą, kuriame parašyta, kad sienų paruošimas ir dažymas kainuoja 5 eurus/kv. m, tačiau vėliau paaiškėja, kad dalis darbų nėra įtraukta į kainą ir ji išauga dvigubai ar dar daugiau.

Geriausia yra susitarti su darbų vykdytojais, kad jie parengtų sąmatą ir nurodytų galutinę sumą. Nes gudrauja visi, kas tik gali“, – kalba jis.

V. Jančiauskas pritaria, kad geriau sumokėti daugiau ne tik todėl, kad gali paaiškėti, jog kaina apgaulinga, bet ir todėl, kad didesnė kaina tikrai gali reikšti geresnę kokybę.

„Žmonės klysta samdydami meistrus. Tarime, jei vienas meistras už plytelių klojimą prašo 10, o kitas – 15 eurų, paprastai žmogus renkasi už 10. Bet jis nežino, kad už 10 eurų jam plyteles klos stogų dengėjas, kuris ne sezono metu taip uždarbiauja.

Kuomet nesigilinama, koks specialistas atliks darbą, kiek jis turi patirties, susiduriama su problemomis. Kartais geriau sumokėti 15 eurų, bet būti tikram, kad darbai nebus atlikti su broku“, – tikina V. Jančiauskas.

Pašnekovas priduria, kad 8 iš 10 klientų nusivilia pažįstamų meistrų rekomendacijomis, tad geriausia yra kliautis statybos specialisto rekomendacijomis arba pačiam kruopščiai ieškoti meistro.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt