Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Dvylikaaukštyje – šąlančių gyvatukų paslaptys
2013-01-08 Šaltinis: Mantas Lapinskas, Diena.lt

Dvidešimt minučių, kol atbėgs karštas vanduo, ir nuolat ledinis gyvatukas – su tokia kasdienybe nebenorintys taikstytis dvylikaaukščio namo gyventojai įtaria tapę kaimynų aukomis.


Dvylikaaukštyje – šąlančių gyvatukų paslaptys
Nuotr. Tomo Raginos

Šąla jau seniai

„Penkeri metai, kai vonioje nešyla gyvatukas. Kad atbėgtų karštas vanduo, atsuktą čiaupą reikia laikyti, regis, visą amžinybę – kartais laukiame net dvidešimt minučių. O mokame už viską, sąskaitos nemažėja. Tokia pati situacija – visuose dvylikaaukščio butuose po ir virš manęs“, – apie savo bėdas pasakojo Taikos prospekto 36-ojo namo gyventojas Julius Riauka.

Nusprendęs nebenuolaidžiauti namą turinčioms administruoti įmonėms, vyras pakilo į kovą. Kaip jam pavyko išsiaiškinti, problemos prasidėjo tada, kai antrojo aukšto gyventojai kažką padarė gyvatukui.

Dar pavasarį vyras kreipėsi ne tik į namą administruojančią „Būsto valdą“, bet ir į Valstybinę energetikos inspekciją (VEI), prašydamas išaiškinti, ar pagrįstai kas mėnesį už šaltą gyvatuką sumoka apie 70 litų ir kur užsilaiko karštas vanduo.

Į butą neįsileidža nieko

Daugiabučio gyventojas T.Riauka spėja, kad „Būsto valda“ reagavo tik tada, kai jis išsiuntė skundą į VEI. Vis dėlto – reagavo. Bendrovė atsiuntė įspėjimą namo gyventojams, kad bus apžiūrimi gyvatukai visuose butuose, tačiau sutartą dieną atvykusi VEI komisija į vieną antrojo aukšto butą nepateko.

J.Riaukos teigimu, antrojo aukšto gyventojai neįsileidžia ir kaimynų. Vėliau „Būsto valda“ atsiuntė įspėjimą, kad už tai, jog neįsileidžia inpektorių, šiems gyventojams gresia iki 1 tūkst. litų bauda.

„Komisijai nepatekus į tą butą, buvo bandyta paleisti didesniu pajėgumu vandenį per gyvatuką iš namo įvado, tačiau tada pradėdavo semti pirmojo aukšto gyventoją. Ten kažkas padaryta antrame aukšte“, – sakė J.Riauka.

Rado krūvą pažeidimų

VEI komisija namo šildymo sistemoje rado krūvą pažeidimų – reguliariai netikrinama šilumos punkto sistema, neatliekama sunaudoto karšto vandens analizė, taip pat nepasirūpinta nešylančiais gyvatukais.

Visiems pažeidimams ištaisyti buvo sudarytas grafikas – namo sistema turėjo būti sutvarkyta iki birželio pabaigos.

Techninę priežiūrą atliekančiai bendrovei „Šiluminės energijos sistemos“ buvo skirta bauda, o J.Riaukos prašymas dėl per didelės kainos nusiųstas Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai.

Pasak J.Riaukos, dabar, prabėgus pusmečiui, niekas nepasikeitė – gyvatukas vonioje ir toliau šaltas, o šilto vandens vis dar tenka laukti.

Nelegalus komfortas

„Šiluminės energijos sistemos“ šiuo metu šio namo šildymo sistemos jau neprižiūri. Sutartį su bendrove namo administratorė „Būsto valda“ nutraukė lapkritį. Šias pareigas perėmė bendrovė „Santermita“.

„Nesame nei gaisrininkai, nei policija, kurie galėtų laužti duris, jei gyventojas neįsileidžia. Tokių atvejų Kaune – galybė. Akivaizdu, kad taip siekiama išvengti baudų, ir dėl to kenčia visas namas“, – sakė „Santermitos“ vadovas Algirdas Baltušnikas.

Jo teigimu dažniausiai tikrintojų neįsileidžia tie, kurie neteisėtai be projekto įsirengia gyvatukus, naujus radiatorius, šildomas grindis. Nedeklaruodami sunaudotos šilumos, tokie gyventojai mokesčius užkrauna kaimynams.

„Sušaukėme kelis gyventojų susirinkimus, bet priežasties, kodėl kai kuriuose butuose nešyla gyvatukai, nenustatėme, nes negalėjome patekti į kai kuriuos butus – gyventojai neįsileido“, – faktą, kad susidūrė su šio namo gyventojų savivale, pavirtino ir „Būsto valdos“ atstovas Jevgenijus Sakovskis.

Jis mano, kad komisijų kai kurie gyventojai neįsileidžia todėl, kad savavališkai, pažeidžiant projektą, yra įsirengę šildomas grindis. Tai išbalansuoja visą namo šildymo sistemą. Pasak J.Sakovskio, vienintelis būdas patekti į butą ir ištaisyti nelegalių darbų žalą – teismo sprendimas.

Tipiška daugiabučio situacija

„Norint padėti šąlantiems gyventojams reikia pakeisti visą šildymo sistemos stovą, ir tai padaryti reikia aplenkiant butus, kurie neįsileidžia mūsų komisijos. Kita bėda – kai kurie gyventojai pasikeitė gyvatuką elektriniu. Pas juos šilta ir jie nenori nei ką nors keisti, nei mokėti pinigų. Keičiant stovą mokėti turės visi, nes tai bendra nuosavybė“, – aiškino J.Sakovskis.

Kalbėdamas apie pusmetį neištaisytas bėdas J.Sakovskis patikino, kad „Santermita“ bėdas ištaisys per šį mėnesį.

VEI Kauno teritorinio skyriaus vedėjas Arvydas Tranauskas teigė kuo skubiau pasidomėsiantis pusmetį nesprendžiama problema – jis žadėjo išsikviesti pokalbio namo šildymo sistemą administruojančios bendrovės „Santermita“ atstovus.
 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt