Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Dviejų kambarių butas prie Kalvarijų turgaus suspindo už 80 tūkst. litų
2014-12-18 Šaltinis: Lrytas.lt

Senas devynaukštis su juokinga žalia laiptine šalia vis dar žuvimi kvepiančio sostinės Kalvarijų turgaus. Ten esantį jau kone porą dešimtmečių remonto neregėjusį dviejų kambarių butą paveldėję vilnietis iškart visą šį nekilnojamąjį turtą, ir kilnojamąjį - taip pat patikėjo architektūros ir interjero studijai „Casablanca“.


Dviejų kambarių butas prie Kalvarijų turgaus suspindo už 80 tūkst. litų title=
Nuotr. L.Garbačausko

Su architektais Laura ir Eugenijumi Byčenkovais jis niekada nebuvo susidūręs, tačiau su drauge peržiūrėję jų darbus, suprato, kad galės pasitikėti šio dueto skoniu.

„Taip ir atsitiko. Atsivedęs mus į apleistą butą užsakovas tepaprašė įrengti jį moderniai ir viskas. Daugiau reikalavimų nekėlė, o kai Byčenkovai pateikė pirmą eskizą, porai iškart viskas labai patiko. Kone viskas šiame 49 kvadratinių metrų ploto būste buvo išpildyta taip kaip tame pirmame brėžinyje. O taip pasitaiko itin retai“, - sakė Laura.

 Seno buto paversti nauju neįmanoma, tačiau sename galima sukurti naują kokybę, tam Byčenkovai pasitelkė baltą ir juodą spalvas.

 „Vos užsukę į sovietmečiu statyto blokinio namo butą, kuriame, regis nuo įrengimo laikų niekas nedarė remonto, tarsi laiko mašina grįžome į praeitį. Tačiau gerai nuteikė pro langus atsiveriantis vaizdas į vadinamąją architektūrinę kalvą – dešiniojo Neries krano dangoraižius. Iš praėjusio laiko šiame bute norėjosi išsaugoti vienintelę detalę - šeštojo dešimtmečio supamąjį krėslą“, - pasakojo Laura.

 Taip, nedarant sudėtingos rekonstrukcijos, tarp baltų, nepakeistų buto sienų nutūpė naujas vonios ir tualeto patalpų blokas, kuris tapo tarsi buto ašimi. Iš išorės šis blokas buvo nudažytas juodai, o atvėrus jo duris, tiesiai priešais jas sienoje iškirstas langas (stiklas užklijuotas matine plėvele), dėl kurio nedidelėje patalpoje atsiranda natūrali šviesa.

 Buto palangės išplatėjo ir virto patogiais stalais: virtuvėje pusryčių stalu, o svetainėje - darbo vieta. Visi baldai buvo pagaminti iš beržo faneros – Laurai ir Eugenijui teko gerokai pavargti kol rado meistrus, sutikusius dirbti su šia medžiaga.

 Šviesą architektai suprojektavo neutralią, visi apšvietimo sprendimai dieną beveik nepastebimi: tai paslėptas apšvietimas, kuris paryškina viduryje kambario esantį juodą bloką ir koridorių kabantį veidrodį. Pagrindiniai šviestuvai kambariuose - po įtempiamomis lubomis paslėpti LED šviestuvai, kurie dienos metu beveik neišskiria iš lubų plokštumos.

 Seno buto virsmas moderniu jaunai porai pritaikytu būstu užtruko kone metus, o įrengimas su visais baldais bei technika šeimininkui atsiėjo apie 80 tūkst. litų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lrytas.lt

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt