Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Dūmtraukių sistema A plius plius klasės pastatams
2019-05-27 Šaltinis: UAB „Vilpra“

Energiškai ypač efektyvūs namai dažniausiai statomi be kaminų. Pirmiausia dėl to, kad tokių namų šilumos poreikiai yra ypač maži, antra – šilumos šaltinis dažniausiai būna šilumos siurblys. Galiausiai projektuotojai nesiima projektuoti kaminų, kad nereikėtų spręsti sandarumo nuostolių per kaminą klausimo.


Dūmtraukių sistema A plius plius klasės pastatams title=
Nuotr. shutterstock.com

Lietuvoje nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojo reikalavimai, nurodantys naujai statomiems namams turėti suprojektuotą ne žemesnę kaip A+ energinio naudingumo klasę, o nuo 2021 m. pagal ES direktyvą tiek Lietuva, tiek kitos ES šalys turės taikyti dar aukštesnės A++ energinės klasės reikalavimus.

Visgi dažnas gyventojas namuose nori židinio ar krosnelės – ne kaip šilumos šaltinio, bet dėl jaukumo. Geram degimo procesui į ugniakurą būtina patiekti oro. Iki šiol sprendimas buvo paprastas – į židinį ar krosnelę oras įtraukiamas iš kambario. Tokiu atveju neabejotinai nukenčia sandarumo rodikliai.

Kai 2016 m. įsigaliojo reikalavimas projektuoti ir statyti ne žemesnės nei A energinio naudingumo klasės namus, gajus tapo mitas, kad židinys, krosnelė ar kietojo kuro katilas, kuriems reikalingas dūmtraukis, nėra suderinami su reikalavimais pasiekti pastatų A ar aukštesnę energinio naudingumo klasę. Mat dėl dūmtraukio smarkiai suprastėja sandarumo rodikliai. Tačiau šildymo įrangos gamintojai paneigia šį mitą.

Visų pirma krosnelės ir židiniai, tinkami naudoti tokiuose pastatuose, pradėti tiekti į rinką jau gerokai anksčiau, nei įsigaliojo minėtieji įstatymai. Tokie židiniai ir krosnelės yra su uždara degimo kamera, į kurią oro degimui priteka specialiais ortakiais iš lauko ir nėra imama iš patalpos. Taip išlaikomas reikiamas pastato sandarumas.

 Krosnelė arba židinys, degimui naudojantis išorės orą, įrengtas šildomoje patalpoje. Išorės oras tiekiamas per dūmtraukį-ortakį. Tinkama sistema TW 25 dūmtraukis-ortakis. (Įmonės archyvas)

Be to, židiniai ir krosnelės, degimui naudojantys išorės orą, gali būti įrengiami įvairiais būdais kartu su visokiomis dūmtraukių sistemomis iš nerūdijančiojo plieno. Taigi neverta atsisakyti jaukumo, šilumos ir gražaus liepsnos vaizdo namuose, jei tai yra energiškai efektyvu. Juk židinys ar krosnelė gali būti alternatyvus šildymo prietaisas, kai kiti šilumos šaltiniai dėl stichinių nelaimių, elektros tiekimo nutraukimo ar kitokių priežasčių negali pastatui tiekti šilumos.

Pavyzdžiui, Norvegijoje yra įstatymas, griežtai reikalaujantis kiekviename namų ūkyje turėti alternatyvų šildymo prietaisą, nepriklausomą nuo dujų ar elektros tiekimo. Tam dažniausiai įrengiamas šildymo prietaisas, naudojantis medieną ar iškastinį kurą. Lietuvoje irgi nestinga atvejų, kai praūžus stipresniam vėjui tūkstančiai vartotojų lieka be elektros energijos, todėl vertėtų pagalvoti ir apie šildymą, nepriklausomą nuo elektros energijos.

Lietuvoje irgi yra pastatytas bei sertifikuotas ne vienas A bei A+ energinio naudingumo klasės gyvenamasis namas, kuriuose įrengti židiniai, krosnelės ar kietojo kuro katilai su dūmtraukių sistemomis.

Be jau įprastų dvisienių dūmtraukių, siūlo sprendimą, tinkantį ir A+ bei A++ energinio naudingumo klasės namams, – trisienę dūmtraukių sistemą. Ši dūmtraukių sistema gali būti jungiama prie židinių ar krosnelių, kurios yra izoliuotos, o degimui reikalingas oras paimamas ne iš patalpos, bet tiesiai į degimo kamerą paduodamas iš lauko per tiekimo kanalą. Ši nerūdijančio plieno sertifikuota sistema gali būti montuojama tiek pastato viduje, tiek ir išorėje.

Pateikiame jums židinių arba krosnelių kartu su dūmtraukių sistemomis galimus įrengimo būdus energiškai efektyviuose pastatuose.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt