Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Drėgmė namuose, pelėsis, kondensatas ant langų: kaip to išvengti?
2018-10-02 Šaltinis: „www.OROsprendimai.lt“

Šaltasis metų laikas Lietuvoje dažnai sukelia didelių problemų namuose susijusių su drėgme. Langų kondensavimas, ilgai džiūstantys rūbai, nuolatinis drėgno oro kvapas, ant sienų atsirandantis pelėsis – tai tik dalis problemų su kuriomis yra susiduriama dėl padidėjusio drėgmės lygio.


Drėgmė namuose, pelėsis, kondensatas ant langų: kaip to išvengti? title=
Nuotr. Shutterstock

Kodėl namuose atsiranda drėgmė? 

Drėgmės perteklių namuose sukuria žmonės būdami namuose ir normaliai gyvendami: prausdamiesi po dušu ar vonioje, skalbdami drabužius ir po to juos džiovindami, ruošdami maistą, kvėpuodami, grįždami namo lietuje sušlapusiais rūbais ir t.t.

 

Įprastomis sąlygomis 4 asmenų šeima vidutiniškai per parą sukuria apie 12l vandens, o jeigu namuose papildomai yra laikomas didelis akvariumas, tai drėgmės išskyrimas gali padidėti labai žymiai. Taigi, neverta stebėtis iš kur namuose atsiranda drėgmės perteklius.

 

Rezultatas – kondensatas ant langų ir pelėsis

 

Daugiausiai problemų dėl didelio drėgmės lygio atsiranda šaltuoju metų laiku, kada gyventojai laiko užvertus langus. Tuo pačiu drėgmė įstringa namuose be galimybės pasišalinti. Kadangi dėl šalto oro langų ir sienų paviršiai taip pat atvėsta, o drėgmei kontaktuojant su šaltais paviršiais atsiranda kondensatas. Santykiniam drėgmės lygiui viršijus 60 procentų, sudaromos tinkamos sąlygos veistis pelėsiui. Pirmiausia atsiranda pelėsio ir drėgmės kvapas, vėliau, nesiimant jokių veiksmų dėl drėgmės sumažinimo, namuose atsiras jau rimtos pelėsio problemos.

 

Projekto partnerio nuotr./Oro sausintuvas „Woods SW22F“

Namuose nėra ventiliacijos? 

Atidarius langą į patalpą žinoma pateks šviežio oro, o tai gali padėti sausinant orą namuose. Tačiau oras patenkantis į patalpą tikėtina taip pat bus drėgnas, o dažnai netgi drėgnesnis negu tas, kurį jis pakeičia. Lietuvoje šaltuoju metų laiku santykinis drėgmės lygis lauke svyruoja tarp 80% ir 90%. Taip pat dažnai laikant pravirą langą didėja rizika dėl vagysčių ir įsilaužimų.

 

Be to į patalpą patenka lauko triukšmas ir kietosios dalelės, o šildymo sistema įprastai nėra pakankamai galinga, kad galėtų greitai sušildyti šviežią orą. Įrengta ventiliacijos sistema gali dalinai išspręsti perteklinės drėgmės problemą namuose, bet vėlgi tik tuo atveju, jeigu iš lauko įtraukiamas oras nėra drėgnas. Taip pat ventiliacijos įrengimas yra gana brangus, ir ne visuomet techniškai tai įmanomas sprendimas.

 

Projekto partnerio nuotr./Oro sausintuvas „Woods SW38F“

 

Drėgmės perteklių surenka oro sausintuvas Oro sausintuvas (arba drėgmės surinkiklis) yra pagrindinė prevencijos ir gynybos priemonė nuo namuose esančios pernelyg didelės drėgmės. Didžioji dalis drėgmės surinkiklių veikia tuo pačiu principu: oras traukiamas į prietaiso vidų ir labai greitai atvėsinamas, dėl ko drėgmė kondensuojasi, o tada ventiliatorius išsausintą orą išpučia laukan į patalpą. Kai kurie oro sausintuvai turi absorbentą, kuris sugeria iš oro perteklinę drėgmę ir kaitinamas ją gariną. Iš oro išgautas vanduo yra renkamas į tam skirtą indą arba išleidžiamas laukan pro drenažo vamzdį (didžioji dalis drėgmės surinkiklių turi abu variantus).

 

Renkantis drėgmės surinkiklį pagal jo našumą, pasiimti galingesnį prietaisą nėra blogas pasirinkimas, tačiau pirkti silpnesnio nepatartina. Pavyzdžiui patalpose, kurių plotas 60-70 kvadratinių metrų, oro sausintuvas skirtas 40-50 kvadratinių metrų plotui nėra labai geras pasirinkimas. Sausintuvas turės veikti ilgiau ir tikėtina greičiau nusidėvės. Be to, siekiant nuolatos palaikyti pageidaujamą drėgmės lygį ir pastoviai naudojant drėgmės surinkiklį, padidės išlaidos elektros energijai.

 

Geriausias variantas tokiose situacijose pasirinkti kiek galingesnį oro sausintuvo modelį. Prietaisas veiks geriau ir galutinis rezultatas atsižvelgiant į sausintuvo tarnavimo laikotarpį, suvartotos energijos kiekį ir sausinimo efektyvumą tikrai bus geresnis. Renkantis oro sausintuvą taip pat reikia atsižvelgti į konkretaus modelio veikimo triukšmingumo lygį.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt