Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis

news
Naujienos

 

Didmiesčiuose mažėja būsto nuomos kainos
2016-09-21 Šaltinis: Aistė Pagirėnaitė, LRT.lt

Kelerius metus neregėta situacija būsto nuomos rinkoje. Didmiesčiuose padaugėjus nuomojamų butų, ėmė kristi nuomos kainos.


Didmiesčiuose mažėja būsto nuomos kainos
Nuotr. A. Ufarto / BFL

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje išsinuomoti butą ar namą ieškantys gyventojai gali džiaugtis. Rudenį įprasta situacija, kai dauguma būstų jau išnuomoti, o laisvi likę nebent tik brangiausi, šiemet pasikeitė. Dėl padidėjusios konkurencijos tarp nuomotojų, nuomininkai gali tikėtis iki dešimtadalio mažesnių kainų.

„Mes turėjome tokią unikalią situaciją Lietuvoje, kai keletą metų gyventojai nelabai turėjo alternatyvų, kur investuoti, ir labai dažnai jie santaupas nukreipė į nekilnojamąjį turtą, jį remontuoja arba tiesiog paleidžia į nuomą. Ir natūralu, kad turėjo būti pasiektas kažkada tas taškas, kada tos nuomos pasiūlos darosi per daug. Ir šie metai yra būtent tie, kada mes galime sakyti, kad pagaliau ta situacija yra subalansuota ir persivertė nuomininkų pusei“, – aiškina „Inreal“ Investicijų ir analizės departamento vadovas Arnoldas Antanavičius.

Bet, anot ekspertų, pinganti nuoma gali dar labiau padidinti šešėlį šiame versle, nes uždirbama iš jo mažiau. Tačiau Mokesčių inspekcija skelbia – daugėja žmonių, deklaruojančių pajamas, gautas iš nuomos verslo.

„Šiemet jau yra virš, sakykim, 8 tūkst., praėjusiais metais buvo virš 7 tūkst., kas metai žmonių skaičius, žiūrint eilę metų, didėja. Ir pajamos auga“, – sako VMI Teisės departamento direktoriaus pavaduotoja Alina Gaudutytė.

Vieni populiariausių būstų nuomotojų – studentai. Jie vis dažniau renkasi ne senos statybos universitetų bendrabučius, o keliasi į butus.

„Tie namai yra statyti sovietiniais metais ir pagal tą planą būtent. Ir šitie žmonės, kurie nepatenkinti, nori gyventi atskirai po vieną. Jis pagyvena kokį rugsėjį–spalį, kai nukrenta kainos, jis išsikrausto į miestą“, – teigia VšĮ „Vilniaus universiteto būstas“ administratorius Linas Betingis.

Bet nuomos plotų skaičiaus padidėjimas ir kainų kritimas pastebimas tik didžiuosiuose šalies miestuose. Ekspertų teigimu, mažesniuose miestuose reikšmingų rinkos pokyčių nepastebima, nes trūksta investicijų į naujus nekilnojamojo turto projektus.

 

 


 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt