Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Daugiabutis Vilniaus Zarasų gatvėje pastatytas nesilaikand leidimų
2015-04-15 Šaltinis: Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt

Vilniaus Užupyje, Zarasų gatvėje, visiškai šalia senųjų Bernardinų kapinių išdygo naujas daugiabutis. Graži, gana rami vieta galėtų tapti daugelio svajonių namais, tačiau aiškėja, kad šis įmantrus pastatas pastatytas nesilaikant turimų leidimų.


Daugiabutis Vilniaus Zarasų gatvėje pastatytas nesilaikand leidimų
Nuotr. Juliaus Kalinsko

Vietoje dviejų aukštų su mansarda statinio, kaip buvo numatyta detaliajame plane, stovi šešių aukštų namas.

Zarasų g. 15 pastatytame naujajame name bus 28 butai, kuriuose – nuo vieno iki keturių kambarių. Pirmasis aukštas turės nuosavus kiemelius, nuo ketvirto aukšto – butai su terasomis. Statybų pradžia – 2014 m. I ketvirtis, pabaiga – 2015 m. II ketvirtis. Kainos siekia nuo 5 550 Lt (1 592 euro) iki 6 500 Lt (1 882 eurai) už kvadratinį metrą.

Tokią informaciją galima rasti interneto tinklalapyje zarasu15.lt. Čia nurodomi ir kontaktai norintiems įsigyti butus šioje gražioje sostinės vietoje. Tiesa, kas daugiabutį stato ir investuoja, informacijos nėra. Susisiekus su Jelena Ilčenko, viena iš nurodytų nekilnojamojo turto pardavimo agenčių, ji pažadėjo elektroniniu paštu atsiųsti duomenis apie projekto vystytojus, tačiau taip to ir nepadarė.

Tad paklausti jų, kaip galėjo išdygti toks aukštas daugiabutis, jeigu planuose buvo kur kas žemesnis, negalėjome. O pretenzijų savininkams turi ir Užupio bendruomenė, ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija (VTPSI).

Neatitikimai detaliajame plane

Užupio bendruomenė situaciją dėl šitų statybų pradėjo aiškintis tuomet, kai pastebėjo, kad teritorijos detalusis planas dar tik taisomas, o šešių aukštų pastatas jau kurį laiką stovi. Nors pagal ankstesnius dokumentus namas teturėjo turėti du aukštus ir mansardą.

Vilniaus Senamiesčio seniūnijos Pilies (Užupio) seniūnaitis Sakalas Gorodeckis 15min.lt sakė, kad vietos gyventojai stebėjo pastato statybas – daugiabutis augo, augo, kol tapo aišku, jog detaliajame plane numatytas aukštingumas viršytas.

Buvo kreiptasi į Kultūros paveldo departamento Vilniaus regioninio padalinio vedėją Vitą Karčiauską, kuris konstatavo pažeidimą ir surašė raštą VTPSI.

„Tuo pačiu metu statytojai pradėjo suvokti, kad reikėtų statybas įteisinti. Jie pasamdė architektus ir pradėjo ruošti detaliojo plano pakeitimus. Viskas buvo padaryta taip, kad apie tai niekas nesužinotų, susirinkimas įvyko penktadienį vakare, kai nemažai žmonių kur nors išvažiuoja, dalyvauti negali. Tada ir surašėme savo matymą“, – sakė S.Gorodeckis.

Priekaištų – ne vienas

Priekaištų Užupio bendruomenė turėjo ne vieną. Visų pirma, dėl paties detaliojo plano korekcijos laiko, nes tai daroma jau po to, kai išdygo 6 aukštų namas. Antra – žemės sklypas Zarasų g. 15 yra Vilniaus senamiesčio apsaugos zonoje, tad 17 metrų daugiabutis bus per aukštas šioje teritorijoje, kur pastatai turėtų būti ne aukštesni kaip 16 metrų.

Dar vienas dalykas, nepriimtinas Užupio bendruomenei, yra šio statinio kaimynystė su Vilniaus senosiomis Bernardinų kapinėmis. Kaip teigia bendruomenės atstovai, „6 aukštų statinys akivaizdžiai nustelbia ir trukdo apžvelgti senamiesčio apsaugos zonoje esantį saugomą nacionalinės reikšmės kompleksinį kultūros paveldo objektą – Vilniaus senąsias kapines (vad. Bernardinų kapines), kurių viena iš vertingųjų savybių yra kraštovaizdžio panorama“.

Vietos gyventojų bendruomenė bijo ir to, kad įteisinus šį atvejį panašių atsiras dar ne vienas – juk visi pirštu baksnos į Zarasų g. 15 daugiabutį.

Atsakydamas į užupiečių skundą Vilniaus savivaldybės Miesto plėtros departamento direktorius Artūras Blotnys teigė negalįs komentuoti detaliojo plano pakeitimų, nes rengėjai projekto nėra pateikę.

Patikrino ir nubaus?

Tačiau daugiabučio statytojai jau sulaukė nemalonumų. Kaip informavo inspekcijos atstovė viešiesiems ryšiams Vida Aliukonienė, VTPSI pareigūnai atliko patikrinimą ir pažeidimų rado: statinio laikančiosios konstrukcijos ir jų išdėstymas neatitinka statinio projekto.

„Nukrypta nuo projekto, papildomai pastatant 2 aukštus (paskutinis aukštas nebaigtas, nėra monolitinės gelžbetoninės perdangos)“, – informavo V.Aliukonienė.

Leidimą statyti šį daugiabutį Vilniaus miesto savivaldybės administracija išdavė dar 2014 metų balandžio 8 dieną.

„Inspekcijos Vilniaus skyriui gavus skundą dėl šio objekto statybos, pareigūnai atliko statinio statybos patikrinimą vietoje ir nustatė, kad pažeidžiami esminiai statinio projekto, kuriam įgyvendinti išduotas leidimas, sprendiniai. Dėl to statytojui 2015 metų balandžio 2 dieną surašytas savavališkos statybos aktas ir bus pateiktas privalomasis nurodymas per 6 mėn. pašalinti savavališkos statybos padarinius. Už šį pažeidimą statytojui taip pat bus surašytas ir administracinio teisės pažeidimo protokolas bei skirta Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta bauda“, – teigė V.Aliukonienė.

Taip pat VTPSI dėl rangovo ir statybos techninio prižiūrėtojo netinkamo pareigų atlikimo kreipsis į jų kvalifikacijos atestatus išdavusį Statybos produkcijos sertifikavimo centrą, prašydami įvertinti šių statybos dalyvių veiklą.

Tikisi atgrasyti ir kitus statytojus

„Tokios priemonės turėtų atgrasyti nuo neteisėtų veiksmų ir užkirsti kelią panašiam savivaliavimui.

Vadovaujantis Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymu, asmuo, kuriam pateiktas privalomasis nurodymas pašalinti savavališkos statybos padarinius, turi teisę teisės aktų nustatyta tvarka parengti statinio projektą ir, sumokėjęs Statybos įstatyme nustatytą įmoką už savavališkos statybos įteisinimą, gauti statybą leidžiantį dokumentą tais atvejais, kai žemės sklype, kuriame nustatyta savavališka statyba, tokio statinio statyba yra galima pagal galiojančius detaliuosius planus, taip pat bendruosius planus ar specialiojo teritorijų planavimo dokumentus ir tokia statyba neprieštarauja imperatyviems aplinkos apsaugos, paveldosaugos, saugomų teritorijų apsaugos teisės aktų reikalavimams“, – kada įmanoma įteisinti tokias statybas, aiškino V.Aliukonienė.

Ar teritorijų planavimo dokumentuose ir statinių projektuose laikomasi Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo ir kitų nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, kontroliuoja Kultūros paveldo departamentas.

Užupio bendruomenė rankų nuleisti irgi neketina, nes bijo naujai gimsiančios tradicijos – pirma pastatas, o tada jau leidimas tokiam, kokį kažkas sugalvojo turėti.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt